• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yoruma ihtiyacim var !

everese

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kiymetli yöneticiler ve değerli yorumcu kardeşlerim, abimlerim..

Paylaşmiş olduğum resimler geniş açidan resmedilmemiştir bende durumun farkindayim fakat elimizdeki fotoğraflara bilgi amaçli yorum yaparsaniz sevinirim. ön bir bilgi alirsak tekrar bu araziye gideceğiz. Fotoğraflarin bulunduğu arazinin yakinlarin da efsanelere konu olmuş bir 10 metra büyüklüğünde kaya mevcuttur. Arazi bu kayalar bulunduğu dağin yamacindadir. Deliğin bulunduğun yerin hemen altinda diğer fotoğrafta bulunan yer mevcuttur.

1.jpg

2.jpg

Cann

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Burası giriş rastgele

Mal bulanındır

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bunun yorumluk bitarafi yokki demirle ganirtip kayayi acip gireceksin..daha baska fantaziye dallanip budaklanmaya gerek yok
Haaa kiymet verirsen icini resimleyip
Bura yukle.gorsel tecrube olsun...net

The Thing

Super Moderator
Süper Moderatör
Buraya 90 yada 110 luk bir uc atmadan kesinlikle fantazi yapmayın.

everese

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bunun yorumluk bitarafi yokki demirle ganirtip kayayi acip gireceksin..daha baska fantaziye dallanip budaklanmaya gerek yok
Haaa kiymet verirsen icini resimleyip
Bura yukle.gorsel tecrube olsun...net
Üstadım kıymet vermek ne kelime, kare kare fotoğraf sizlerin olacak. 1. resimdemi dediğin işlemi yapacaz 2. resimde mi ?

hayalsaati

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şota diyor ki 2, resimdeki kapaktır onu yok et

epy

Super Moderator
Süper Moderatör
Birinci fotoda yüzeyin fiziksel yapısıyla ilişkisi olmayan oval farklı yapıştırma taşlar çevre detayını anlatmış.oymanın sağ üst yanında çok güzel yer anlatımları mevcut .yeni çevre fotolarını görerek yorumlanmalı.ikinci fotodaki kare kapama görünümlü içteki taşın birleşim noktalarına keski ile küçük bi işlem yapın çabuk çıkan kırıklı üçgen parcalar işi doğrular.ama tahmin etmiyorum .(kurumuş kırıklı cam macunu görünümleri).yada bilinen işlemi uygulayın.

Son düzenleme:

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Zile basıp bayramlaşmaya geldik diyecek kadar aşikar duruyor.böyle yerler hala varmış [MENTION=19565]Mal bulanındır[/MENTION] abim gerekeni yazmış [MENTION=1208]epy[/MENTION] ustamda gerekeni yazmış kolay gelsin
şota yok etmesinler açsınlar olur mu :)@hayalsaati

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] ustam 2. Resimde sağ orta kısımda gördüğüm bitki bana orada bir boşluk olduğu kanısı oluşturdu görüntüde malum neden giriş olmadığını düşündünüz bu kadar bariz olmamalımıydı.yanıltmaca mı doğal mı tecrübeleriniz bizler için önemli büyük bir kütle blok olsa bende öyle düşünebilirdim ancak toprak seviyesinde ve çok büyük bir kütle değil.amacım yargılamak değil öğrenmektir ustam

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] ustam 2. Resimde sağ orta kısımda gördüğüm bitki bana orada bir boşluk olduğu kanısı oluşturdu görüntüde malum neden giriş olmadığını düşündünüz bu kadar bariz olmamalımıydı.yanıltmaca mı doğal mı tecrübeleriniz bizler için önemli büyük bir kütle blok olsa bende öyle düşünebilirdim ancak toprak seviyesinde ve çok büyük bir kütle değil.amacım yargılamak değil öğrenmektir ustam
Yargılayabilirsinde kardeş
Tecrube benimkisi
Yanıltmaca felan degil. Hani oymaların Lapyası olur ya bu tür yerlerde lapyadır. Giriş asla böyle olmaz. Baktıgın zaman ana kayadan ayırt edemezsin. Ancak su döktügünde giriş daha çabuk kurur. Zaten taşla vursan boşluk sesi gelir.
Bu tür yerler evet tıpkı kapı gibi görünüme sahiptir benide zamanında az yormadı kapı diye delmeye kırmaya calıştıgım benzer yerler oldu.
Kısaca yazdım umarım anladın bir ara örneklerle konu acar acıklarım detaylı

Mushap

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=3557]Sedegor[/MENTION] Teşekkür ederim ustam anladım açacagın konuya beni etiketlersen memnun olurum

everese

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli yorumcular, 1. fotoğrafta bulunan kısma gece saat 01:30 gibi gitmek nasip oldu. Sizlerin kıymetli yorumlarından sonra gittiğim de deliğin genişletildiğini fark ettim. Kayalık kısmın hemen karşısın da bir Timilüs olduğunu ve ekilip biçilen bir arazinin üzerinde ve ana yola yakınlığı nedeniyle insan gücüyle müdahale etmemizin zor olacağı kanaatine vardık.

2. Resim de bulunan noktaya gittiğimiz de araç ve gereçler ile müdahale etmeye kalktık ama kapı gibi gözüken yerde hiç boşluk alamadık ve doğal bir kaya gibi zerre bir parçasını 1,5 saatlik çalışmaların sonucun da kırmayı başaramadık.