• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yorumları Bekliyorum

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Merhabalar, tek bir adet resimle kimse sizin için sağlıklı yorumlar yapamaz. Resim sayınızı artırın ve çevre resimlerini de ekleyin. Siz sanırım kapak olarak burasını yorumladınız ama çevresini görmek gerekiyor ve o çubuklarla buraya gelene kadar olan hikayenizi de anlatırsanız çok güzel olur.

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
neye dayanarak delik delindi

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
neye dayanarak delik delindi
Deligi biz delmedik buyuk ihtimal bizden evvel gelenler olmuş burasi komple kayadan bir oda gibi cubuk beni yaklasik 200 metre oteden buraya getirdi etrafi komple agaclar ile kapali oldugundan hicbir sekil görünmüyor kayalarin uzerine tirmandim 6 metre tavan kismindan bosluk gosteriyor

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, tek bir adet resimle kimse sizin için sağlıklı yorumlar yapamaz. Resim sayınızı artırın ve çevre resimlerini de ekleyin. Siz sanırım kapak olarak burasını yorumladınız ama çevresini görmek gerekiyor ve o çubuklarla buraya gelene kadar olan hikayenizi de anlatırsanız çok güzel olur.
Yaklasik 150 200 metre oteden getirdi etrafi sık agaclar ile kapali hicbir sekil disardan belli olmuyor ustu sik diken bodurlar sarmis tepesine ciktim komple bosluk veriyor icini bu arada iç kaya duvarlara yapisik degil cogu yeri

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
kayanın uzak resmi varsa bakalım oda için elverişilimi cubukla boşluk tespit edersin de bunu anlamadım

6 metre tavan kismindan bosluk gosteriyor

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=8209]ÜstaD[/MENTION] etraf ile kayanin arasinin fotosunu yukledim elimde bu kadar var şuan

ÜstaD1

Editör
EDİTÖR
Son resim gayet güzel ama bu resme ait detay verebilir misiniz acaba. Sondaki giriş o düzlük pürüzsüz alan hakkında biraz detay verin.

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Son resim gayet güzel ama bu resme ait detay verebilir misiniz acaba. Sondaki giriş o düzlük pürüzsüz alan hakkında biraz detay verin.
Ustam cevre daglik bir yerin tam ortasinda dumduz bir ova gibi tam ortasinda bu var cok acayip ve enteresan bir yer aldigim duyumlara gore eski krallardan birinin savaş yolculuk vs giderken surekli konaklama alani imis nitekim cevrelerinden nice yuzukler asalar vs bulunmus tabiki hikaye ne derece dogrudur bilemem ancak o tepe her yeri net goren enteresan bir sekil asagidan yukari bakilinca görülmeyen bir yer bunu bizzat test ettim

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
bu magra ne kadar gidiyor cubuk kullanma konusunda ne kadar iyisin alttaki magra boşlugunu oda olarak görmeyesin

boşlugun büyüklügü ne kadar ve boşluk ta metal tespiti yaptınmı

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam kayalik alan resimdeki gibi tirtiksimsi hafif beyaz kayalardan ancak sadece kapi gibi duran o kaya jilet gibi sanki makinada traşlanmis ve odayi olusturan kayalar ile hicbir benzerligi yok

Melleibrahim

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bu magra ne kadar gidiyor cubuk kullanma konusunda ne kadar iyisin alttaki magra boşlugunu oda olarak görmeyesin

boşlugun büyüklügü ne kadar ve boşluk ta metal tespiti yaptınmı
Cubukta fena değilimdir acemi sayilmam benim ustune cikma amacim hava deligi vs var mi bakmak icindi ancak dikenler musade etmedi gezmeme ustunde herhangi bi emare gormek imkansız cok sik ben kayalarin altinda ne var diye cubuk tuttum mineral testi yapacak durumum olmadi sadece altin gümüş bakir vs ile test edebildim yukardan o kapak gibi olan kayanin kalinligini olcebildim 50 60 cm kadar kalinligi var diger tarafin bosluk oldugunu o sekil anladim

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim gönlüne göre versin 60 santim de calışmak basit şansını dene

H. Y. Ş

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Etrafındaki kayadan farklı bir yapısı olduğu kesin, buna bakarak kapak diyebiliriz ama içerden kapama olduğu da kesin. Yani burayı kapatan başka biryerden çıkmış olmalı. Etrafında boşluk tespiti yapmalısınız. Hem yerde hem kaya dibinden gezerek kayanın arkasında ve yanlarında başka giriş olabilir mi diye. Yok benim için bu kayayı halletmek kolay derseniz zaten sıkıntı yok. Kayanın arkasındaki boşluğun ebatlerını alamadınız sanırım, çalılardan sebep. Alsaydınız iyi olurdu, mağara mıdır, oda mıdır, başka odaya geçiş var mıdır herşey günyüzüne çıkardı. Ben olsam kayadan daha kolay olan (orak vs ile) çalıları temizler ne olduğunu görmek isterdim.