• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yorumlarınızı bekliyorum... BİLGİLENDİRME

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
66999172_2347669835445955_4280878377339977728_n.jpgtoprak duvar.jpguydu.jpgüsttü.jpgustalar dün paylastıgım konu bügün resimli anlatım yapmak istedim resimlerde görüldügü gibi tas yıgma mevcut taşlar atıldıktan sonra duvar devam ediyor uydudan görüldügü gibi etrafında bunun gibi ufaklı büyüklü yıgmalar mevcut son resim bu yıgmanın üstü yakınlarında tasa oyma ve kalp mevcut sormak istedigim bunun gibi dek geleniniz oldumu taş yıgma ve toprak karışımı oda veya mezar

Ekli dosyalar

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Yığma mezarlar görüyorum. Duvar bulunan yığma da çubuk desteği alarak boşluğu tespit edip boşaltmaya devam edin kayaları genelde Güney Doğu tarafında olur giriş ama heryer de aynı olacak diye kesinlik yok bölge ve tarihlere göre değişiyor. Oda boşluğu tespit edilir ise duvarlar taranarak giriş bulunabilir. Rast gelsin.

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi sit alanı oldu kazılar devam ediyor , bi dağın yamacında taş yığmalar vardı, zirve nekropol du. Devlet el attı taş yığmaları kaldırdı ve altından en az 15 adet zemin altı oda çıktı. Hepsi birbirine bağlı haldelerdi. B pazar tel örgü yü aşıp dolaşmıştık. Hatta 20 dk demeden görevliler olay yerine geldiler bizde hızlıca aşağı doğru yollandık. İşte böyle uzun oldu biraz

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Roma -Bizans dönemlerine denk gelen taş yığmalar tümülüs gibi düşün.Evet ustam haklı ekseri güneydoğu taraflı giriş olur.Yanlız önünde akan su var ise.Dikkattttt !!!!!!!!! Yığma açılsada ufak sal kapama
oda benzeri sal kapama yer çıkabilir boş yer.O zaman yığmanın suya taraf taşsız alanına bak düzlüğe hemen önü.Kendisini ele veren emare yok bir kaç metre taşların bitiş önü düzlükte mezar kapama odası mal ile beraber olur.
Eğer taş yığmada taşlardan biri farklı kesimli ve işaret üzerinde mevcut ise.O zaman işaretli kayanın olduğu alandan başlanır açılmaya.Örgü duvar kapısı görülür dramostan odaya gidilir.Veya işaretli taştan başlanır açılmaya zemine kadar açılır oda zeminin altına gizlenmiştir.Açtıkça Çubuk ve cihaz destekli ilerlenmelidir.Her bir metrede bir tekrar tekrar analiz ve ölçümler tespitler yapılmalıdır.Yanyana olanlardan bazısı dolu bir kaçı boş olabilir.
Tandırdan büyükçe yuvarlak gibi örgü duvar çıkan yerlerde iyi analiz gerek değerli tespiti.Onlar bazen bir kaç metre gider.Bazende bir boy.

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim yere kadar açıp temizleyip duvar bölgesini güneydoğu bölgesi özellikle resim ile analiz yapcam durumdan bilgilendirme yaparım

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=2370]Root[/MENTION] bilgin için çok Teşekkür dediğin gibi akarsu mevcut bu alan çalışma dikkat edilmesi gerektiğini farkındayım cihaz konusu gelincede ne tür cihaz tavsiye edersin bakmak için Yer+Çubuk=Cihaz son olarak Bunun tam karşısında çok fazla lahit mezarı bulunduğu İtta ediliyor

R00T

Profesyonel
Kayıtlı Kullanıcı
Nickımde sıfır rakamları var yazmadığınızda sistemden uyarı gelmiyor etiket konusunda.
cihaz konusunda benim tecrübem yok . Nadiren kullanırım.Ama Cihazdan ve çubuktan iyi anlayan baya ustamız var.İnşaAllah tavsiyede bulunurlar.Yinede mevcut imkanlar neye el verdi ise nasibe gayret etmek lazımdır.

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
AF00F786-37C5-4491-8863-3678F0A64C76.jpegYapan adama helal olsun gerçekten eskiden yapılan işler emek verilerek yapılıyor bide şimdikilere evler çöküyor alt yapı sağlam deil maldan çalan çalana bide teknoloji var

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İşin garibi son fotodaki taş yıgmalar mevcut tek bir oda yoktur umarım yanılmaca ve dönem soygunları içinmi yapılmış ileriki günlerde belli olur umarım kimsenin emeği boşa olmaz ALLAH Hayırlısını Diliyorum

Vatan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yeni paylaşımlar yapmak istiyorum iklim olayları yüzünden arazide gezilmiyor Ufak tas Yığma mezarlar,Eski bi kale civarı gezinti ve klise tespiti, Kaplumbağa Bilgi paylaşımı yapıp Bilgilerinizi almak isterim