• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Yorumu olan

amuzak

Member
Kayıtlı Kullanıcı
detaylı foto lazım işaretin sadece kendisi değil çevreside önem taşır.

orcun

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İlk bakışta "W" yi anımsatan işareti görünce;

- Acaba dedim Volçanın imzası mı?

Hayırlısı olur inşallah.

Son düzenleme:

poseidon2023

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ilk bakışta insan heycanlanıyor senmi cektin birimi gönderdi biri gönderdiyse hikayesi nedir ne isterler

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
Haç yön, harf ölçü veriyor. Yalnız orda W L mi yoksa sadece W mi var muammalı. W=5 L=3 dür. 53 olabilir. sol tarafa 5 yada 53 adım atıp kontrol yapın.

alderado

Member
Kayıtlı Kullanıcı
IMG_20180417_150827.jpg

Volçan Voyvoda
İkiye ayrılmış külçe altın?
İki karış büyüklüğünde haç?
Aklım garip oyunlar oynuyor 🤔 Yok artık...

Sene 1828; Yirmi yıl önce volçan Istanbuldan Selanike vapur yolculuğu sırasında yaşlı yunan stavrus ile tanışır.Yaşlı adam volçana Balkan (eski dağları-stara planına) dağlarını Troyan geçidine kadar ne kadar tanırsın diye sormuş. Volçan avucumun içinden daha çok demiş.

Yaslı stavrus o zaman elinde Perslere ait bir harita olduğunu ve bir oda içinde yüklü miktarda hazine olduğundan bahsetmiş. Volçan yaşlı adamın bilgilerine ve doğru söylediğine inanarak kalkıp buraya (balkan dağlarına) gelmişler. Aramaya baharda başlayıp eylül ayında hazinenin saklı olduğu odayı bulmuşlar. içeride 193 külçe altın her biri 15 kilo. Yemin ederim ki (volçanın anlattığı): Her birini tek tek ellerimle saydım ve kapının sol yanında bulunan raflara dizdim.

Daha sonra yaşlı stavrus, volcana; yer(arazi) ve suat paşanin hazinelerini satın almak için yunanistana dönmek istediğini söylemiş. Ama volçan hazinenin bölünmesine izin vermeyip oracıkta yaşlı stavrusu öldürmüş Mezarında,basının üzerinde 2 karış büyüklüğünde hac ve ikiye ayrılmış külçe altın hala durmaktadır.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Güzel bir yeri tespit etmişsin . Hayırlı uğurlu olsun. Burda şaşırtma olduğu kanısındayım. Ama aynı zaman burası son nokta. V X L bu anlami çıkardım . X son nokta lakin sol tarafa yön veren hac önem arz eder .

Turko

Super Moderator
Süper Moderatör
Alt kol kıvrılıyor ise tırman der ok işareti koyuyorsa sağ kol neden uzun ok sahte sağ kol yön veriyorsa sol üst köşeye murç atıp niye adım hesabına dönüyor , ya sahte yada biri oynamış.

eser34

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam hayırlı olsun diyorum..aklima gerçekten çok garip şeyler geliyor:) yukarıda da ustam yazmış o garipligi. Eğer bu resmi çeken sen sen bundan sonra ki hayatın kesinlikle normal seyrinde gitmeyecek:) o haçın altında ki ok beni huylandirdi..ustadlarin yorumlarini e bu konunun gidişatını merakla takip edicem..kolay gele..

TANRIDAGI

Engellendi
cok guzel bir isaret yakalamissiniz. fakat ben bu kadar acik bir sekilde istikamet verecegini ve bu kadar net olabilecegini dusunmuyorum. hatta KENDI GORUSUM tamamen sasirtmacadan ibaret gorunuyor. detayli cevre resimlerini atarsaniz, bu kadar goz bu sasirtmacanin ustesinden gelip, elinizle koymus gibi bu mali bulmanizi saglar. insallah bu denli koay ve muhtesem isareti ilk olarak siz gormussunuzdur. aksi takdirde burasi ile ilgilenen kisinin mali bulmasi hicde surpriz degil. kolay gelsin...

mayhem

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Mezar var bir birine geçmiş V işareti ölçüm yapılırsa bulunur ki açılmıştır diye düşünüyorum tılsım zehirli diyor işaretin anlamı Benim fikrim bu yönde .

bozoklu

Super Moderator
Süper Moderatör
[FONT=&quot]Numeroloji
(A-J-S) = 1[/FONT]

[FONT=&quot](B-K-T) =2[/FONT]
[FONT=&quot](C-L-U) =3[/FONT]
[FONT=&quot](D-M-V)=4[/FONT]
[FONT=&quot](E-N-W)=5[/FONT]
[FONT=&quot](F-O-X) =6
[/FONT]
[FONT=&quot](G-P-Y) =7[/FONT]
[FONT=&quot](H-Q-Z) =8
[/FONT]
[FONT=&quot](I-R) =9[/FONT]

gizemli 34

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel yar rabbim hayırlısını nasip etsin

jeolog

Co Admin
Yönetici
Co Admin
Var olan isaretlerin kazinmis yerlerindeki renk farklari sebebiyle diyebilirimki isaretler uzerinde uzun sure sonra yapilmis eklemeler var.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Haçın ucundaki yuvarlakların içindeki siluetleri görmeseydim;
sonradan çizilmiş diyecektim.
Bazı yerleri ilave edilmiş olsa bile ana işaret mezar var diyor.
Tünelle ulaşılan odalar ( muhtemelen 3 oda )
Geriden resimler yüklerseniz, özellikle sağ tarafı görmemiz lazım.
Kolay Gelsin.

88888888888888888.jpg