Yunan baykuş athena parası ve dahası

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Merhabalar bunlar hakkında bilginiz var mı ederi ? ve orjinallikleri hakkında ? ayrıca devamı var olan bir malzeme maksim yazı hakkında bilgin var mı dostum

Benhur55

Yeni Üye
Piyasada cok emitasyon baykus sikke var dikkat edilmeli en cok basilan sahte paralarin basinda geliyur

Benhur55

Yeni Üye
Sikkeleri elinize aldiginizda agir metal kokusu varsa kesin sahtedir bide altin sikkelerde kesinlikle kenar kivrimlarinda kirik olmuyur bulabilirseniz bide buyutecle bakin talas izi olur orjinalinde

beyazzadam16

Bilgili Üye
2 yıldır ilk defa bir sikke için yorum yapacağım . bu kadar çil çil athenaya ben inanmam usta ,sahte olma olasılığı çok yüksek yinede Kusterek ustam bir baksın

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Bekliyorum daha devamı var denildi. Ama sikkeler hakkında bilgim yok gerçekse ne eder sahteyse nasıl anlaşılır? ayrıca yazı ve heykeller hakkında düşünceniz ne

azzem

Bilgili Üye
Bence çıktığı bölgeyi sorun getirenlere il ilçe olarak bu da fikir verebilir sahteliği konusunda

azzem

Bilgili Üye
Ben sahtelik konusunu ve sikkeleri anlamam sadece mantık yürüttüm o bölgede o sikkelerin kullanıldığı uygarlık yaşamış mı en azından biraz fikir verebilir diye anlayan

azzem

Bilgili Üye
anlayan birileri çıkar belki

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Çok temiz görünüyor özellikle taç o kadar temiz olamazdı diye düşünüyorum tabi sahte konusunu anlamam sadece fikir yurutuyorum buluntu bu kadar temiz olamaz özel koruması falan yoksa birde bizim elimizde nasıl paralar cesitliyse 5.10 50 kuruş gibi onlardada çeşitlilik olurdu bence hepsi aynı tornadan çıkmış gibi tabi bu benim fikrim tecrübeli ustalar yorumlarını yapsın bakalım ne diycek

cernobill

Yeni Üye
Ustam 65 adet ve corumdan geldiyse uzak dur :) daha 1 hafta oncesi ankaradaydi ama onlarmi bilemedim