yuvarlak icinde hac

İzmirlim

Yeni Üye
Abilerim, kardeşlerim hepinize hürmetler ve selamlar.
Yaklaşık 2 aydır fotoğraflarını attığım yere girmeyi planlıyorum. Ancak bir türlü bunu işleme sokamadım.
Bu arada bu resimlerin olduğu nokta bir tepe nokta. Buraya gitmek için bir nehir geçmek zorundayız. Ulaştığımız zaman, tepenin diğer tarafında da bir nehir olduğunu fark ettik. Tam bilmemek kaydi ile sanırım nehir bu tepe noktanın etrafından komple dolaşıyor. Yerin bulunduğu tepe nokta ise, hiç alakası olamamasına rağmen Deniz görüyor ve beni daha çok heyecanlandırıyor.
Başlıkta belirttiğim ACİL konusu ise şu şekildedir; resimde gördüğünüz işaretler, biz bulduğumuz zaman çok net belli idi. Ancak biri işaretleri körlemiş ve reimde görüldüğü gibi alt taraftan matkap ile zorlamış. İşaretler körlenmeden önce, Daire içinde Haç ve Daire içinde Kare çizimi vardı.
Değerli ve tecrübeli defineci abilerim, kardeşlerim affınıza sığınarak buranın bir kapı olduğunu düşünüyorum. Sizce öylemidir? Eğer öyle ise izlemem gereken adımlar nelerdir.
Saygılar.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Abim gecenin bu saatinde ne acil.Uykulu gözlerle yanlış bakıp yönlendirmeyelim.Gündüzün şerri gecenin hayrından yeğdir.Gündüz olsun inşaAllah sağlıklı yorumlar gelecek.Sabır.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ikinci resimden belli kesin bi durum.mekan bulunmus desilmis.ancak geniscene cevreyi gorecek resim olmazsa senin is olmaz..burayi tirtiklayan basarili olamamis.olsaydi subirikintisi olmazdi ..resim yukleme linkini bi oku ..bizde gorelim kopru ayaami duvarmi temel tasimi sonucta bariz antik bir yapi

Pirana

Bilgili Üye
İsaret kayaligin neresinde usta.kazilan yerde bir iz isaret cikmismi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hedef noktasını seçebilmek için geniş açılı resimlere gereksimim var keza o su birinkintisi duvar kısımdan oluşuyorsa bu noktada sıkıntı var demektir,işareti daire içinde koruma almış görünüyor,işaret güney yönünemi bakıyor?

mayhem

Co Admin
Co Admin
Konu basligi duzeltildi . izmirlim acil diyr konu basligi kullanmayin konu icerikli olsun baslik . Tuple gitmis biri belli buraya kayalari kirmislar :) bu isaretlere sirtini ver on tarafinda remini cek ekle konuya hac goremedim detayli resimler cekersiniz arkadaslar gerekeni yazmis.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kapalı oda,içinde lahit mezar. Çevreyi görsek yerini işaretleme şansı olabilir.

İzmirlim

Yeni Üye
İşarete sırtımı verdimmi, giriş olarak attığım yer solumda kalıyor.

sepetkaya

Editör
Yapıtaşının olduğu alan sit alanıdır, dikkatli olmakta fayda var, karşıdan vede geniş açıdan foto varsa yorumlar yararına olur üstadım..