Yuvarlak oyma ve yanındaki haça benzeyen işaret

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. 17 cm çapinda 15 cm derinliginde bir oyma ve yanında bir işaret var. Oymanin oldu kayanin ustu traslanmis. Hemen arkasi daki buyuk kayada kucuk bir oyma daha var. Oymalarin ici cok ozenli ve pruzsuz yapilmis. Herhangi bir kanal vs yok.iki oymanin birbirine uzakligi 1,5 2 metre civarinda.

Ekli dosyalar

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba mavi çizgiyle çizdiginiz kısım oyma degil. Kayanin renginden dolayı resimde var gibi gorunuyor. Ayni zamanda uzun kirmizi cizginin uc kismida cizdiginiz gibi egri degil. O kisimda resimde oyle gorunuyor normalde oyma cizgi yok yani.

Ares-xl

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bana o haç değilde sanki son nokta işareti gibi geldi. Oda sunak değilde açılmış kasa gibi ..

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sunu canagi bu 1.5 metre yaninda baska kayada bir tane daha var capi 10 cm derinligi 7 cm. 300 mtre ilerisinde tumuluse benzer bir yapi var.
Kasa degil yani.

Ares-xl

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=21620]Papi[/MENTION] ozaman siz daha iyisini bilirsiniz .

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işaret olan kayalar ile arkasındaki kayalar oldukca uzaklar. Fotoda sanki hemen bitişigi gibi gorunuyoroyuk.jpg

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20181002_163812.jpg bufotoda arkasından cekildi. yol yapılırken kayanın kenarından toprak alındı kayanın sol tarafından kül çıktı, kayanın ortasına yakın kısmından ise küp cıktı.

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
işaretin tam olarak şekli fotoda cizdigim gibi.

Storm

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
işaretin tam olarak şekli fotoda cizdigim gibi.
İşaretini yanlış çizmişsin ustam. Bazen bazı seyleri göremezsin. O yüzden genelde elle okşamanı tavsiye ederim. Poseidon ustam sana yolu göstermiş. Uzun çizgiyi takip edersen sanki sunağın icinde çarpı işareti var araziye uygun şekilde ilerle sonuca inşallah varırsın.

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
15 yildir neredeyse hergun o isaretin oldugu yere giderim. Isaret tam olarak cizdigim gibi. Binlerce defa elim degdi o isarete yani kisacasi sekil tam olarak cizdigim gibi. Foto sizi yaniltmasin diye gerekli aciklamayi yapmistim.

Papi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kayanin hemen her noktasini karot makinasiyla deldim. Her delik 8 metre derinliginde. Kayanin en yuksek yeri ise 4 metre. Yani bu kayanin 4 metre altinda oda mezar tarzinda bir mezar yok. Kayanin altina dogru olan yamacta toprak dolgu gibi. O kisimdan calismayi dusunuyorum