Zemin altı mezar mı?

Belaruslu

Yeni Üye
Herkese hürmetler.
Zemin altı oda mezarı olduğunu düşündüğüm bir yer mevcut. Çok güzel bir sunağı, sunağın sol kısmında yapılan bir kanalı mevcut. Ayrıca sunaktan girişe gittiğini tahmin ettiğim bir çatlak mevcut. Öndeki sal taşına benzer yapının önü biraz açıldı ve horasan gibi. O sal taşı dediğim yer ana kayadan farklı yapıda ve belirttiğim gibi horasan gibi. Ben girişin, çatlağın yön verdiği şekilde hemen önünde olduğunu düşünüyorum ama siz ustaların da görüşlerini almak istiyorum.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim ustalar.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
alanı bıraz daha genıs resımlemelısın

Turko

Uzman
Mezarlar arazide çevreyi görebilirsek belki bir şeyler söyleyebiliriz.

Cani bebe06

Bilgili Üye
2 ci resmn taam karşıdan fotooo olsaydı güzel olurdu.kardeş .

kabakburgiba

Operatör
belaruslu ustam,yerin çok güzel hayırlı uğurlu olsun.rabbim muvaffak eder inşallah.zekatınıda unutma haaaaaa.şimdi doğal olmayan çatlaklar benim çok ilgimi çeker.çok kere tam hedefe götürür insanı.yanda L şeklinde kanalın mevcut.Tamam çubuklarla boşluğu bulmuşsun.zaten bakmana bile gerek yok.yer belli.pekala etrafını kademe kademe ilerleyerek yani bu işaretten uzaklaşarak boşluk yani giriş yani tünel tesbitini niye yapmadın.veya yaptında yazmayımı ununttun.o kanal boşuna yapılmamış oraya.fatih ustam,turko ustam,cani bebe ustam b irşeylere dokundurmuşlar.kulak ardı etme bence.etrafı fotola.onlarda girişin olduğunun farkında.etrafta dikili taş,ağaç,varsa derenin tarafı,biraz uzak foto tamammı değerli ustam.b iraz çok yazdım.kusuruma bakma.yer çok güzel ,hoşuma gitti.b i sonuç alman için inanki senden çok meraklandım.

ragıp

Uzman
Belaruslu dostum

elinizde çubukları gördüm
kayanın önünde boşluk bulduğunuzdan bahsetmişsiniz
başkada bir boşluk yok demişsiniz
şu bulduğunuz boşluğu fotoğrafta çizermisiniz?

yeriniz güzel
çubukçu kim? :)

bak dostum
iki mezar var,
bay ve bayan

ve tünel var
sizin bulduğunuz hangisi?

verilerinizi bir daha gözden geçirin
farklı bir zamanda, daha sakin, dinlenik tekrar ölçüm yapın
yeriniz güzel
rast gele

Belaruslu

Yeni Üye
belaruslu ustam,yerin çok güzel hayırlı uğurlu olsun.rabbim muvaffak eder inşallah.zekatınıda unutma haaaaaa.şimdi doğal olmayan çatlaklar benim çok ilgimi çeker.çok kere tam hedefe götürür insanı.yanda L şeklinde kanalın mevcut.Tamam çubuklarla boşluğu bulmuşsun.zaten bakmana bile gerek yok.yer belli.pekala etrafını kademe kademe ilerleyerek yani bu işaretten uzaklaşarak boşluk yani giriş yani tünel tesbitini niye yapmadın.veya yaptında yazmayımı ununttun.o kanal boşuna yapılmamış oraya.fatih ustam,turko ustam,cani bebe ustam b irşeylere dokundurmuşlar.kulak ardı etme bence.etrafı fotola.onlarda girişin olduğunun farkında.etrafta dikili taş,ağaç,varsa derenin tarafı,biraz uzak foto tamammı değerli ustam.b iraz çok yazdım.kusuruma bakma.yer çok güzel ,hoşuma gitti.b i sonuç alman için inanki senden çok meraklandım.
Estağfurullah ustam, daha çok yaz hatta. Sevinirim. İnşallah bir sonuca ulaşırsak, mutlaka zekatını ve hayrını yaparım.
Ben bu çatlağın altta pencereye gittiğini düşünüyorum. Bu çatlaklar çoğunlukla pencere üstünde oluyor gözlemlediğim kadarıyla. Etrafta bir dere yok. Ancak arka kısmı kayalık. O kayalıkların tepesinde de büyük sunaklar mevcut ama işçilikleri bunun kadar güzel değil ve kanalı yok. Burası hafif bir sırtın başlangıç seviyesi. Çubukla etrafında gezdik ama bir emare alamadık ancak çok etraflıca gezmediğimizi belirtmem gerek. Çatlak ve kanaldan ötürü girişin önde olduğuna yoğunlaşmıştım. Bu sal gibi kayanın ana kayadan farklı olması ve ana kayayla arasında bir boşluk olması benim fikirlerimi daha da perçinledi ama akıl akıldan üstündür.

poseidon2023

Uzman
kitlenip kalmışın oraya cubukta bu iyi deyil çevreyi iyi konturol et

Belaruslu

Yeni Üye
@Belaruslu dostum

elinizde çubukları gördüm
kayanın önünde boşluk bulduğunuzdan bahsetmişsiniz
başkada bir boşluk yok demişsiniz
şu bulduğunuz boşluğu fotoğrafta çizermisiniz?

yeriniz güzel
çubukçu kim? :)

bak dostum
iki mezar var,
bay ve bayan

ve tünel var
sizin bulduğunuz hangisi?

verilerinizi bir daha gözden geçirin
farklı bir zamanda, daha sakin, dinlenik tekrar ölçüm yapın
yeriniz güzel
rast gele
ragıp ustam
Çubukçu kıymetli bir ağabeyim. Kendisi de bu sitede. İsterse kendisini belirtir, ben belirtmeyeyim :)
Yukarıda ustama yazdığım gibi, biz dolaştık ama kaya önünde boşluk aldık. Bir ara oymanın sağı, yani kanalın başlangıç kısmı mı diye tereddüt ettik ama kayanın üstünden bu boşluk tespitini yaptık.