zemin kayada o p isareti anlamı nedir

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Harfleri göremedim.ağaçlar melengiç çalısı.sakız ağacının delicesi.aşı yapılırsa sakıza döner.

Mushap

Editör
Bu OP, OPP,OPPO vs mevzusunu daha önce işlemiştik ve mezara kanaat getirmiştir,
fakat bölge ve alan fotoları yetersiz ayrıca çevre öbek dolu,
yani örnek konu ile bağdaşmıyor ne yazık ki.
Bu op oppo konusunda bir ustamızın yazısı vardı konuyu bulamadım sınır işareti olduğunu belirtmişti

Mushap

Editör

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Söylüyoruz ama dinleyen kim.Arkadaşın yaptığı açıklamaya bende bir ilave yapmak istiyorum.Bu tarz yazıtlar define işareti değildir.Sınırı,Sınırları,Sınırları İçinde gibi ve Yön tayin amaçlı kullanılmıştır.Her harf her işaret define değildir.Bu OP ve diğer harfleri bazı hayalperestler zevk için taşlara oraya buraya yazıp bilgisi olmayan insanlara
eziyet ediyorlar.Kesin bilgi sahibi olmadan elinizde net done olmadan bu işlere başlamayın.

OP bu iki harfin hikayeside alttaki örnekteki görsel define işaretinden ortaya çıkmış ve sallamasyon bilgilerle sanal ortamda hayali define işareti olarak paylaşılmış oraya buraya yazılmıştır.Alttaki görselide açıklayalim hazır paylaşmışken.Denk gelirseniz bilginiz olsun.

Bu 4 harfi açarsak günümüz kelime karşılığı Ορκισούμη, bazende bu şekilde ορχήστρα (Orkizoume-orkistise ) anlamı yemindir veya yemin ediyoruz demektir.Saklanmış birşey için edilen yemindir.Kısaca DEFİNE diyebiliriz....

?

Define Sohbeti
G.Y.E. © 2019

Son düzenleme: