• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

zirvede çıkan çiçek fügürlü taş

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
EMZK1635.JPGFOLL2744.JPGselamun aleyküm değerli arkadaşlar hakim tepede bir noktada bir mezar açmışlar merak edip çubuk tuttuk bir noktaya çekim yaptı işlem yaptık bu taş çıktı zanedersem çiçek lale olabilir detaylı fotolar yok elimde işleme dewam edildi alt katlardan üst üste yığılmış düz temiz işcilik olan 30 cm genişliğinde blok taşlar çıktı snr bir birine ekli kilit taşları en son taş faslı bitti sarı kum çıktı orda işlem noktalandı dewam edilmedi. benim merak ettiğim asıl nokta çiçekli taş ne anlatıyor ? ilginize şimdiden tşkler

Son düzenleme:

timur964

konularim
Süper Moderatör
buyuk ihtimal bayan mezarıymış soyulmadan önceikinkatmı var dersinci :216:çubuk boşlukmudedi usta bayan mezarlarıkıymetlidir bilindiği uzre

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
çubuk boşluk dedi işlem yapılan yerde ayrıca 5 ila 6mt uzunluğunda 3 mt genişliğinde koridor verdi bayan mezarı olma ihtimali yüksek şimdi şunuda belirteyim çok ulu bir meşe ağacının dibinden bir yer açılmış ikinci yer benim belirtiğim nokta biz araziyi çok gezip taramadık benim aklıma gelen çiçek yaprağı sayısı kadar bayan mezarının olma olasılığı işlem yapılan yerin üst tarafı yerleşim yeriymiş yerleşim yerinin 600 mt ilerisinde meşelik alanda sıradan mezarlar mevcut bizim bulunduğumuz noktaya daha elit kesim için kullanılmış taşların işçiliği çok güzel iki kat olma olasılığıda yüksek tabi ama çıkan taşları açıp kaldırmak çok çok zor

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ilk resimdeki tas kirilmis tahminen bir bayan bustu varmis stelde.zaten cicek olayi bayanlarda kullanildigi icin uzerindekide lotus cicegine benziyor yeniden dogusu ifade eder..eger bosluklar dogruysa tahminlerinizde isleme baslayin..elbette bayan kolayini acmak kolay olmayacaktir diger resindeki blok taslarla karsilasacaksiniz.onlari kaldirmadan islem yapamazsiniz..benim tavsiyem guzel bir mezara benziyor degerli tespitide yapip islem yapin..sizden once islem yapilmis alan digerlerini bulan bunlarida bis gecmemis toplamis olabilir hepsini..

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yok değil büyük bir tarla düşünün hakim noktada meğilli aşağı doğru zirvenin bir kat altında tarla ben şuna eminim elit kesim farklı bir noktaya defnedimiş sıradan halktan ayrılmış bahsi gecen yerde burası meğilli tarla yani ben çalışma işlerinden anlamam ben daha çok görselliği seviyorum gittim gördüm hem manzaraya hem işciliğe hayran kaldım muhteşem

Jookerturk

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Boşluk için hangi metal çubuğu kullandınız? Sağ elinize ne aldınız boşluk için? [MENTION=9124]tunay_5454[/MENTION]

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yok bunlara girilmemiş girilmiş olsa kilit taşları o şekilde kalmazdı arkadaşlar kilit taşlarının bir katını dört saatde sor sökmüş işlem görmemiş büyük ihtimalle

OsiriS

Moderatör
Moderatör
O zaman şoyle yapalim kardesim sen alanin detayli resimlerinide ekle bakalim ona gore karar verelim.anlattigin olay bir cok ip ucunu tamamliyor anlattigin gibide soylu zengin godomanlarin mezarlari o alanda olabilir.bende tespit etmeyi kendim acmayi severim iyi veya kötü farketmez acilan alana ilk girmek kendim incelemek o zevki tatmak isteyen biriyim.bisey ciksin cikmasin onemli olan o zevki o gorselligi yasamak..

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ben pirinç kullanıyorum elime bir şeyi ancak maden tespiti için alırım çubuk işine 4 sene önce merak saldım çubuk işi çok karmaşık bir sistemdir kişi kendini geliştiremezse hiç bir işe yaramaz bende her metalden çubuk çalışır zannedersem ağurayla alakalı bio enerjim yüksek çubuk işinde iç güdü çok önemlidir tarama alanında ya zihnini arındırıcaksın yada karıştırıcaksın yoksa çubukla asla başarılı olamazsın

Hayyam

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Devam et kumuda bitir devamı gelecek lakin
Dikkatli olun çıplak elle birşeye dokunmayın

tunay_5454

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ilginize tşkler sağolun.