Zirvedeki işaretler!!

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm sayın ustalarım, 1 ay önce köyde bir dağın tam zirvesinde aşağıdaki işaretleri buldum tam o sırada yurtdışında yaşayan bir abimle sohbet ediyordum işaretleri sordum 'biz küçükken orada mezara benzer iki yer vardı dağıttık küçük çocuk kemikleri çıktı bir işe yaramaz boşver' dedi ben de önemsemeden fotoğrafladım. Zirvede olduğu için çevresini çekmek mümkün değil, civarda başka bir işaret de bulamadım, rivayetlere göre zirvenin eteğinde kayaların göğsünde roma ya da bizans harfleriyle bir yazı varmış kırmışlar, ben bulamadım. Elimden geldiğince ilerleyen zamanda fotoğraflamaya çalışacağım ama şimdilik ön fikir edineyim istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

IMG_2140.jpg

IMG_2141.jpg

IMG_2142.jpg

Pscyhe

Engellendi
Isareti tam.net cekmemissiniz anlattiginizdan yola cikarsak eger kucuk isaretin mezarlari bulunmus buyuk diktorgen tahminen bayan mezari olmasi lazim 2 ve 3 resimde sol alt kosede ters U var sanki buda kapali alan yada kapatilmis alan der buyuk ihtimal magara olmasi lazim guzel mezariniz var..cevresel resimler ve isaretli kayanin belirli acilardan resimleri olmadigindan tam net olarak konusamiyorum ama acilan mezarin yerini biliyorsaniz eger diger mezarda ayni sirada olmasi lazim..acilan mezarin ya onunde yada arkasindadir arastirmalri bu yonde yapin..cevresel resimleri ayrintili olarak eklerseniz ve acilmis cocuk kemikleri cikan mezarinida detayli sekilde resimlerseniz ustalarimizla beraber elimizden gelen yardimi yapar nokta atisi yapmaya calisiriz

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
Aleykum Selam kardeşim. Resimler yetersiz. Emareler hakkında bir şey söylemeyi zor kılıyor. Belli belirsiz göz yanılması olabilecek bir şeyler var. İşaretlediklerimi yerine getirip daha kaliteli bir cihaz ile resimleyin yaklaştırınca bozulmasın. Selametle

IMG_2140.jpg

sikke

Engellendi
Keşke işaretlerin boyutunu anlayabileceğimiz bir nesne koysaydınız + kayanın çevresinden biraz foto lazım ki bir şey varsa görebilelim.

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Isareti tam.net cekmemissiniz anlattiginizdan yola cikarsak eger kucuk isaretin mezarlari bulunmus buyuk diktorgen tahminen bayan mezari olmasi lazim 2 ve 3 resimde sol alt kosede ters U var sanki buda kapali alan yada kapatilmis alan der buyuk ihtimal magara olmasi lazim guzel mezariniz var..cevresel resimler ve isaretli kayanin belirli acilardan resimleri olmadigindan tam net olarak konusamiyorum ama acilan mezarin yerini biliyorsaniz eger diger mezarda ayni sirada olmasi lazim..acilan mezarin ya onunde yada arkasindadir arastirmalri bu yonde yapin..cevresel resimleri ayrintili olarak eklerseniz ve acilmis cocuk kemikleri cikan mezarinida detayli sekilde resimlerseniz ustalarimizla beraber elimizden gelen yardimi yapar nokta atisi yapmaya calisiriz
eyvallah ustam teşekkür ediyorum, haklısın o kadar zirveye çıkıp az fotoğraf çekmek mantıksız. Yakın zamanda tekrar gideceğim o zaman çevrede bulunan mağaraları da araziyi de güzelce anlatacağım inşallah.

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam kardeşim. Resimler yetersiz. Emareler hakkında bir şey söylemeyi zor kılıyor. Belli belirsiz göz yanılması olabilecek bir şeyler var. İşaretlediklerimi yerine getirip daha kaliteli bir cihaz ile resimleyin yaklaştırınca bozulmasın. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 145112

Eyvallah ustam, bir dahaki sefere laptop götürüp düzenleyip yükleyeceğim inşallah. Dediklerinizi dikkate alacağım.

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Keşke işaretlerin boyutunu anlayabileceğimiz bir nesne koysaydınız + kayanın çevresinden biraz foto lazım ki bir şey varsa görebilelim.
teşekkür ediyorum, işaretler bir çakmak boyunda, onu da güzelce fotoğraflayacağım.

timur964

konularim
Süper Moderatör
mevcut görüntülere gerekeni söylemiş ustalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Velhasıl işin çok cinahmet.
Fotograflamaları yaparken çok dikaktlı ol, emniyete al kendini.

ragıp

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@cinahmet

ustam
bulunduğun tepenin üzerinde,
dikdörtgen oyma sayısı kadar
yığma mezar olmalı. kısmen düzlenmiş olabilir
çünkü kaliteli mezar değiller.
mevcut yığmaların yönü, murç izi ile gösterilmiş.

haricindekiler, doğal

rast gele
selametle

cinahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@cinahmet

ustam
bulunduğun tepenin üzerinde,
dikdörtgen oyma sayısı kadar
yığma mezar olmalı. kısmen düzlenmiş olabilir
çünkü kaliteli mezar değiller.
mevcut yığmaların yönü, murç izi ile gösterilmiş.

haricindekiler, doğal

rast gele
selametle
eyvallah üstadım, yeni fotoğrafları ekleyince daha noktasal tespit yapabiliriz umarım. Hayırlı ramazanlar, selametle