• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Ziyaret

Mecaraci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Slm bizim orda ziyaret diye bir cam agaci var ve eyri felan buraya zıyaret diyorlar ve camin bir dalinda tel bagli dogoya bakan darafi budali ya kesmişler yada kirmişlar soylentıye gore biri camin dalini kirmiş ve daldan kan gelmiş ve teli sarmişlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Dampiel

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl bir yardım bekliyorsunuz? Konuyu anlamadım ben

Mecaraci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Boyle yerlerde işaret olabilirmi

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Biri bir laf atar ortaya zamanla kendide inanır buna. Bizim millet böyle, bilim açısından düşün bir ağaçtan kan gelirmi ? Birde o ağaca ziyaret adını takan zihniyet açısından düşün. O zaman o ağaç dua kabul eder belki cennete Bile açılan kapı olur.

Bizde Inandıgımız dinle hangi meshep olursa olsun Şamanizim arasında ince bir cizgi vardır. Daha önce inandıgımız Şamanizim hala genlerimizde ruhumuzda kültürünüzde adet törelerimizde en acısı dinimizde iç içe girmiş bir halde var. Dolayısıyla konuda sorguladıgınız olay sizin eksikliginiz değil sadece toplumun eksikligidir.

Diğer taraftan bunu zafiyet görenler, Gömü yerlerine ziyaret türbe gibi isimler takmıştır. İslam dininin kültünü bilen biri bunu rahat bir şekilde ayırt edebilir. Örnekle bir mezarın yapısı yada yönü gibi şeylerle.

Mezar yok sadece bir ağaç ise bu, söylentilere itibar etmeyiniz. Elbette ağaca cakılı çivi gibi şeyler bazı anlamlara gelir definede.

Lakin tel bağlanmış kan gelmiş gibi uydurmalara takılmayın. Hala o ağaca ziyaret diye bel bağlayan varsada puta ağaca tapmalarına izin vermeyin.

Son düzenleme:

toyalp

Haine merhamet vatana ihanettir.
Süper Moderatör
O ağacın yanına git kardeşim önce yüksek bir yerden sonra çevresinin resimlerini çek yükle bakalım. Hayırlı forumlar

Mecaraci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Zaten ben inanmiyorum ben o koydeyken birdafasinda gidip dibini kazdim bu işleri bilmediğim İcin gomu dibinde vardir diye ama sonraları oyrendimki boyle yerlerde dibinde olmazmış sadece bu tel işaret ola bilirmi diye merak ettim

kaynak

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Tel veya bir çengel bir panorama resimde ağaç dalına çizimli görünürse ciddidir.
Bunun dışında anlatıla gelen bu paylaşımda itibar edilecek bir durum yok görünümündedir.

_Mithra_

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Slm bizim orda ziyaret diye bir cam agaci var ve eyri felan buraya zıyaret diyorlar ve camin bir dalinda tel bagli dogoya bakan darafi budali ya kesmişler yada kirmişlar soylentıye gore biri camin dalini kirmiş ve daldan kan gelmiş ve teli sarmişlar bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
az biraz çevresinden bahsedin fotoğraf eklemiyorsanız
başka ağaçlar farklı ağaçlar, ağaçların dizilimi
yakınında farklı kayalar, işaretli kayalar, mağaralar
farklı su kaynakları, pınarlar dereler vb.

Mecaraci

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Resim cekemıyorum cunku orda deyilim ondan atamiyorum ama en kısa zamanda cekip Atacan bas ettiyım eski bir yolun yanindaki iki tarlanın arasindaki tumunda yaninda cam agaclari var ama bu cok farkli eyık le şekli gibi agac dogu gununde bagli telde doguya bakiyor