APOLLONUS kullanıcısının son içeriği

 1. APOLLONUS

  Yatan bir arslan

  Ortada ki biraz oyma gibi yuvarlak kısımın alt tarafından oymadan çıkmadan en az 50 cm lik veya bulabilirseniz bir metrelik uçlu hilti ile kayanın orta göbeğine doğru gelecek şekil de bir boşluk testi yapın.
 2. APOLLONUS

  Çözüm bekliyoruz ustalarim

  Güvercin ve haç sonradan yapılmışta olabilir çünkü bölge de bir yaşanmışlık varsa daha çok milattan önceki dönemlere benziyor çünkü kayalar çok fazla erezyona maruz kalmış.
 3. APOLLONUS

  Ne anlam taşıyor

  Zaten konu sahibi sıralı oymaların olduğu alanı komple patlaşsa açılmış kaya mezarlarını da görürüz.
 4. APOLLONUS

  Ne anlam taşıyor

  Geçmiş paylaşımlarımız silinmemiş olsa hepsi de mevcuttu ve belki hatırlayanlar da vardır. Ama yine de belki silinmemiş olan paylaşımlarım vardır, profilimden bakabilirsiniz. Ayrıca ben süphelendiğim yerler de boş çıkanları bile paylaştım, bura da yanılmışım diye ve ayrıca aynı teklifim sizin...
 5. APOLLONUS

  Kaya üzerinde bir yazı. Sizce doğal bir yapı mı bunlar? lütfen destek

  Gidince bölgeyi kontrol ederken dikkat edermisiniz, yüksek duvar gibi kayalığın zeminden bir metre kadar yüksekliğinde su kanalı gibi bir yer varmı ama fotolarda ki gibi değil uzun uzadıya bir kanal varmı diye merak ettim.
 6. APOLLONUS

  Ne anlam taşıyor

  Yok ustam sizin mesajınız ile bir alınmışlığım, sadece yıllarca yanlış yorumlandı bu kayada ki paralel oymalar, birileri kaya kesim alanı demiş ve ardınsıra devam edip gelmiş kaya kesim izi diye ama alakası yok ve mezar sayısı ile de alakalı deği ama tek emin olduğum kısım var o da kaya oyma...
 7. APOLLONUS

  Ne anlam taşıyor

  Kaya yüzeyinde ki oymalar bulunduğum bölgede ( kapadokya ) nekropoller de olur. Kaya kesim yerleri ayrı ve başka yerlerdir ve kendisini bariz belli eder. Oymaların olduğu kayanın nekropol de olduğu benim açımdan sabittir ama ulaşılması zor kaya mezarlarıdır. Açabilecek varsa buyursun gelsin...
 8. APOLLONUS

  Ne anlam taşıyor

  Oymaların olduğu kaya nekropol alan ve sütun parçası da köy değil de daha gelişmiş bir şehir olduğunu gösterir diye düşünüyorum.
 9. APOLLONUS

  Kaya üzerinde bir yazı. Sizce doğal bir yapı mı bunlar? lütfen destek

  Bu kadar doğallıkta fazla olur sanırım. Çevrede ki kayalıkların daha geriden ve her yönden tamamı görünecek şekil de fotoları varsa ekleyiniz.
 10. APOLLONUS

  Dikdörtgenin içinde kare oyma İlginç

  Bölge de tek değildir mezar ama fotoğrafını paylaştığınız gibi zemin üzeri olanlar zaten tahribata uğramıştır veya çok zor olanları kalmıştır. Zeminaltı oda mezarlar olabilir.
 11. APOLLONUS

  Bu taş nedir

  Taş diyeceğinize kar demişsin sanırım, kilden yapılmışa benziyor ama metal karışımı da var gibi parlıyor, ağırlıklarını tarttınızmı?
 12. APOLLONUS

  Delikli Taş Anlayan Ustalar Bakabilir mi

  Bezirhane derler çoğu yerde, çeşitli tarım ürünlerinin yağını ezerek çıkartmak için kurulan mekan. Bu taş da üstteki ezen kısım olmalı, deliğe geçirilen düzenek kalas yardımıyla eşek veya öküzün boynuna bağlanıp ezme taşının kendi ekseni etrafın da döndürülmesiyle çalışan sistemin parçası...
 13. APOLLONUS

  Dikdörtgenin içinde kare oyma İlginç

  Yeraltı şehirlerinde değirmen taşı gibi yuvarlak kilitli kapı sistemlerinde yuvarlak kapı taşının kapanıp içine girdiği kısma benziyor ama bura da ne için kullanıldığını komple her yönüyle çevresini görerek belki birkaç tahmin yürütebiliriz.
 14. APOLLONUS

  Hangi tarih, medeniyet ve değeri

  Paphlagonia sinope time Of Mithradates coins Yazarak nette aratınca aşağıdaki sonuçlar çıkıyor, ssendeki hangisiyse burdan bak. Tıklayınız
Üst