Sayfa 1/4 123 ... Son
 1. #1
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.430
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

  En çok acıdıgım kişi !

  Evet hayatta en çok acıdığım kişi definecidir. Ne umutlarla başlar bu yola )) Bir zamanlar benim başladığım gibi ya babadan ilham alır benim gibi ya girdiği bir sitede bir yorumdan vesaire vesaire.

  Dağ taş altın , her işaret önemlidir, kazsa ekip kursa ekipmanı aleti cihazı olsa zengin olcak !!! Umutlar hayaller !!!

  Bir işaret bulsa tamamdır birde cözebilse yada cözdürecek birini bulabilse zenginliğe ramak kalmıştır!

  Ya cubuk alacak görecek, ya cihaz alacak çok iyisi olmasa az kötüsü olsun dıt desin tamam cihazıda soracak cubuguda nasıl calışırmı iyimi )))

  Her neyse başlayacak bir serüven birinde olmadı diğerinde belki alamayıp bıraktığı yerde ise hep bir uhde çözemedim aceba nerde düşüncesiyle yatıp kalkacak )))

  Çok farklı teknikler çok farklı usüller öğrenecek yada öğrenmeye çalışacak gün gelecek ben artık tamım yada yarımım diyecek yani az çok kaçmaz benden diyecek.

  Bir işaret gördüğünde hani ezberlediklerin varya ondan yola çıkıp bilmiş bilmiş konuşacaksın. Bu arada devam ettikçe dahada tecrubeleneceksin.

  Gün gelecek her şeyi ögrendigin gün, Aklın başına gelecek çünkü bu işte tüm safsataları öğrenmeden gerçeği göremezsin. Definede işaret olurmu biri gelsin koyduğum isareti cözzün sakladıgım defineyide alsın gitsin diye bir mantık olurmu sorusuna zaman yanıt verinceye kadar olgun bir defineci adayı henüz olmadın daha ))) Ha bu lafı duydunmu belki ama bunamış moruk ne bilir dedin işine gelmedi ))) safsatalar yalanlar işine geldi )))

  Hala cubuk satanların etkisi ben bilirim diyen bencillerin etkisi üç kuruş reklam parası için doğru konuşanları susturanların icindesin! En iyi ihtimalle her yazılıp cizilenin doğru olma ihtimali üzerinde duran fakat bilinçsiz kişilerin yanındasın.

  Define sohbeti olmaz bir başka sitede oda olmaz bir face sayfasında oda olmadı bir kahve köşesinde, kısacası toplumun bildiği artık kabullendigi doğru sanılan yanlışın içinde bir umudun hayalin peşindesin.

  Sorsam takır takır her isaretin anlamını noktası virgülüne yazarsın ))) Cihazmı Cubukmu Uydumu Hatta MTA nın çalışma prensibini kavramışsın daha neler neler tılısımmı oda hiç sana vardır bir çözümün yada görmedin inanmazsın. İşte tüm bunları ögrendiysen altını çizelim ÖGRENDIYSEN senden bir halt olmaz bu saatten sonra !!!

  Nemi yapacaksın bu saatten sonra ?
  İlim ve bilim ışığında ya baştan başlayacak yada bırakacaksın! Miteolojik ve Tılısımlama hatta toplulukların çeşitli Sebeb ve nedenlerle kullandığı isaretleri öğrenip, definede işaret olmaz varsada açıkta olmaz, mezarda işaret olur her mezarda işe yarayan emare olmaz bunu ögreneceksin. Göbekli tepedeki onca isareti defineciyim diyen görse ömrü boyunca çalışır ama bu tepeden taştan duvardan başka bir şey çıkmaz bunu bileceksin.

  Yine gömü yoktur demeyecek eşkiya ve Ermeni yerlerini isarete bakarak değil araziye bakarak çözecek inceleyeceksin bu güne kadar yabana attığın rivayet lere duyumlara, isaretten daha çok önem vereceksin!

  Her şeyi defineci bilir Arkilog kim dediğin kişilerin yöntemini öğrenecek bu güne kadar bildiğin yanlışları silip atacaksın. Dönem işinin metrelerce derin ulaşılamaz güç olduğunu bilecek son 300 yılda Tümülüs hariç her defineyi yarım metre bir metreden alacağını bilecek bunlarında çoğunun alındığını yada askeriye alanında olduğunu bilecek ama işaret aramayacak bunlarda sistemi cözeceksin.
  Nasip olmadığı müddetcede dünyayı gezsen tek sikke alamazsın bunuda bileceksin. Tüm bunları bu güne kadar boş verdiysen ve hala defineciysen bence sen doğru yolda tek tek işindesin )) her dıt demede değerli değersiz bir sevincin var )))
  Yok tek tek isinde değil define değil hazine işindeysen Ahit sandıgı dünyanın en büyük definesinin yerini öğrenecek alamayacaksınn )))
  Evet her şey nasip bilinçli definecilik ayrıcalık !
  HURAFE içinden çıkıp gözünü aç kendine gel. En iyi veri Dogru Tarihi okumaktır gecmisi bilmektir nd kadar okursan sen o kadarsın. Elinde dünyanın en iyi tecnolojisi olsa bir hiçsin çünkü o tecnoloji çıktığında başında büyük dert olup defineyi gözün görmeyecek ve asla satın alamayacagın bir tecnoloji cihaz olacak. İşe yarayanı sana satmazlar, aldığın alacağının belli bir mesafesi olacak hep .

  Yok cihaz bir tarafa yine dağın başındaki bir isaretin peşinde koşuyorsan, googleye girersin şu kadar mesafede daha çok gömü bulursun. Ama bilmelisinki Şu ortamda gezen tek bir işaret yorumu asla ve kati doğru değildir. Var sayalım bulduğun işaret gerçek bir define işareti bu durumda dahi benzer aynı birebir isaretin asla çözümü aynı değildir. İki ikiz kardeşin aynı yüzüne bakma ruhuna Bak bu işte.

  Yazdıklarım aksi olsaydı bu gün dünyada en zengin kişiler defineciler olurdu.
  Bulan defineciyle , defineci olmayıpta tesadüf bulan sayısını bilirsen. Tesadüf bulan oranı defineci olup arayan oranından kat be kat fazladır ))) Bu örnek bir çok şeye özet heralde !!! Bu oranı ben çok araştırdım tesadüf 100 , arayan ise 1 oranında ))) Adam define bulmuş katlar dikmis Yatlar almış araştır arayıp bulmamış aksine define o adamı bulmuş )))

  Şimdi alt alta 3 çizgi kayaya oyulmus bir işaret koysam bak yorumlara ))

  üç çizgi üç mezar belki teslis ))
  uzun olanın yönünde git )))
  değişik olana bak )))
  kimse demezki kabalada mezarı kutsamişlar.
  Dün yutupta izledim şu Motorcu yokmu Trakyalı )) Patika üzerinde haç ve değişik işaretler var adam defineyi buldum diyor ))) Halbuki isareti yönü çözmüs olsa gideceği yıkık bir kilise ve hiç bir halt yok. Kilisede define olurmu olur evet ama bu ortamda gezen gibi degilll, eski bizim camilerde olduğu gibi olur yıkılıp hasar gördüğünde tamir parasıdır ve ortaya kendi çıkar yıkılırken ))) gecin o cizimleti imarı mımarı kuyuyu mahseni .Kısacası hikayeleri yalanları boş verin kendinize gelin . Her oyukta her lapyada hatta dört dörtluk iscilik olan isarette dahi define Manası aramayın üstüne basa basa söylüyorum definenin isareti olmazzz! Varsada açıkta olmazz kazarak bulabilirsin o isareti ! Yada çok zor görürsün bir girdiğin indiğin yerde. İşine gelir yada gelmez begenirsin yada begenmezsin belkide silecekler şimdi kapatacaklar konuyu, okuduysan bence şanlısın.

  Birde görsel atıp fiyat soran şeref yoksunu dolandırıcılar yokmu ))) zaten bir çoğunun iştahı bundan kaparıyor, tabii bir parça bulmuş adam gerçekten ne olduğunu soruyor o ayrı.

  Ama ortada gezen gördüğünüz duyduğunuz her şeyin 1000/999 ı sahte nedense bir ara ben alıp satmak istedim kolay iş ya ))) lan tek bir sikke dahi olsa gerçek cıkmazmı )))
  yani bulunanda yorumlar gibi sahte ))) Adam meslek edinmiş atölye kurmuş üretip üretip satıyor dolandırıyor. Neresinden tutsan kopuyor kırılıyor bu iş !!@

  Eline almış çubuğu Radyestezi nedir bilmez ! solüsyonlu cubuk, okunmuş cubuk, minarel eler cubuk vesaire vesaire bulsa 3-5 kerizi defineyi koyacak dolandırıcı . Kaç para 400 yüz TL.Birde döviz yükseldi bak sen kaç paraya çıkar )))

  Diğer azcık kafası çalışan ne yapıyor, ya piyasadaki cihazları kopyalıyor yazılım çalıyor patent yok vergi yok cihaz söylendiği gibi değil Para uçuyor ya Pulse dediği kutunun içinde Valf çıkıyor ya gpr dediğinde hafızada tekrar eden kayıt çıkıyor, Yani nerde Nalet insanlar var bu işte ki saf kerizlerin peşinde )))
  Ha cihaz orjinalmi orjinal bir katologa bak yazsana özelliğe ayırma derinlige vbs. Birde arazide çalışmasına Lan Nalet olsun bu kadarda pes dedirten cinsten.

  Her neyse daha çok yazacak şeyler varda ortam uymuyor bu sitede değil başka yerde yazsam daha başka olurdu.

  Konu Sedegor tarafından (17.09.18 Saat 08:26 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ebu Computer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Editör
  Durumu
  Çevrimiçi

  Mesajlar
  1.464
  Tecrübe Puanı
  29
  Rep Derecesi: **
  Konu yanlış yerde.

  Sohbet kısmında olmalıydı.

 3. #3
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.430
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Alıntı Ebu Computer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Konu yanlış yerde.

  Sohbet kısmında olmalıydı.
  Her neyse )))) tasınmadan kapatılır bence )))
  Mal bulanındır Bunu beğendi

 4. #4
  Mhmt82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderator
  Durumu
  Çevrimiçi

  Mesajlar
  1.556
  Tecrübe Puanı
  29
  Rep Derecesi: **
  @Sedegor günaydın ustam.yazılanlar doğru gercekten..işaret onemlidir ama arazıyı okumak cok daha önemlidir.ufak tefek te olsa arazideki degişikliklere dikkat edilmeli..allaha emanet olasın

 5. #5
  Nihat k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  369
  Tecrübe Puanı
  11
  Rep Derecesi: **
  Alıntı Sedegor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her neyse )))) tasınmadan kapatılır bence )))
  @Sedegor güzel bir noktaya değinmişsin konun kapatilcagini düşünmüyorum çünkü site yönetimi de işaret diye bildiğimiz herşeyin uyduruk uyduruk hikayeler olduğunun farkında artık herkes doğruları insanlara anlatmalı yeter artık arkadaşlar işret diye bir şey yok arazi analizi var artık herkes bunun bilincinde olması lazım..

 6. #6
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.430
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Alıntı Nihat k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  @Sedegor güzel bir noktaya değinmişsin konun kapatilcagini düşünmüyorum çünkü site yönetimi de işaret diye bildiğimiz herşeyin uyduruk uyduruk hikayeler olduğunun farkında artık herkes doğruları insanlara anlatmalı yeter artık arkadaşlar işret diye bir şey yok arazi analizi var artık herkes bunun bilincinde olması lazım..
  işaret var var hepsi O günün ya yol bel tabelası ya Miteolojik simge figür. Bu gün ıssız olan o günkü eşek katır yolları üstünde hep. Hemde her kez görüyor bu gün bile ortalıkta tüm işaretler. Bir Allah kulu diyemez gezerken gördüğüm isarete göre define buldum diye.
  Hani deriz ya son nokta isareti diye onu bulabiliyormusun gizli saklı yerde iş orda. Ebat çok önemli bu arada 5 cm geçeni ortada olanı sende es geç.

  Bu işi bilen sayısı parmak sayısı kadar az derken o gün zıplayanlar hala aynı yerde patinaj yapıyor!

  Defineciye yalanı ver sevinsin, gerçeği söylersen irdelenirsin!
  Konu Sedegor tarafından (17.09.18 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

 7. #7
  BulursamKader25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  10.446
  Tecrübe Puanı
  161
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  @Sedegor ustam,

  Site kuralları içinde
  kırmadan-dökmeden-sövmeden devam inşallah.

  Her küp alacağı kadar alır, gerisi zaten kalır...
  RESİM NASIL ÇEKİLMELİ BU LİNKTEN OKUYUNUZ LÜTFEN :
  Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü


  Yaptığım Yorumlar Resmi İzin Alınma Aşaması Öncesi Bilgilendirme Amaçlıdır.


  " SEVELİM SEVİLELİM, BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ."


  KORK O MAHKEMEDEN, HAKİMİN KENDİSİ ŞAHİTTİR.

 8. #8
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.430
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Alıntı BulursamKader25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  @Sedegor ustam,

  Site kuralları içinde
  kırmadan-dökmeden-sövmeden devam inşallah.

  Her küp alacağı kadar alır, gerisi zaten kalır...
  Yok yok küfür felan yok!

  Bu konuyu çok açmak istedim olmadı ağzı olan konuşuyor dedim olmadı öyle ya kimsenin ağzı torba değil.

  Ben bunları o gün söylerken zıplayanlar niye böyle yazıyorsun konular akışta kalsın istediler. Kimi bu adam sitede sorun çıkarıyor düşüncesine girdiler belki.

  Hani nerde tek bir define çıkartan cıkartırabilen ?

  Adam isareti atmış konuyu açmış kardeşim konunun sonucuna bak kafayı yersin biri sağı biri solu biri hiç alakasız yerleri gösteriyor evet her biri ezberde çoğu da içinden geçeni sanki bildiği tecrübe ettiği bir şey gibi yazıyor. Fikir alışverişi başka şey, sonuca ulaşmak için açılan konu başka şey,

  kısacası sonuç için uğraşan adam dahamı çıkmaza giriyor yoksa sonuç alıyormu ? Varsa yardım alıp yoruma dayalı define çıkartan susuyum. Varmı özelden birine teşekkür bırakan !

  Burda daha dün bu işe aday olanlar yazıp çizdiği sürece ezber şeyleri hiç bir zaman bu iş ögrenilmeyecek aksine bilinen dogruların yerinide yanlışlar alacak.

  Tabii ben site için konuşmuyorum bunu anladınız genel olarak toplum ve tüm definecilerin yanlışı olarak görüyorum. Bu yazdıklarımı gidip komşu sitede yazsam beni taşa tutarlar bunuda biliyorum. Yazacam bu konuyu iyice acacam bırakan olursa. Bir yerlerde yanlış yok çoğu yerinde yanlış var bu işin. Zamanım yok bu gün devam ederiz.
  Gidip bulan kişilerle bi konuşun hiç bu güne kadar sizin aradığınız yerde isarette para define bulunmuşmu ? Yok Hiç akla gelmeyen alakasız gelecek size !
  Konu Sedegor tarafından (17.09.18 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir.

 9. #9
  Turko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  4.423
  Tecrübe Puanı
  67
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Alıntı Sedegor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her neyse )))) tasınmadan kapatılır bence )))
  Köşeli yivi olan değirmen taşı ne oldu ustam bulabildiler mi mahzeni ?
  BOZUK OLUNCA MAYA , NE AR TANIR NEDE HAYA.

 10. #10
  Mehmet_mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  503
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  @Sedegor yazdıklarınla sonuna kadar haklısın, kendimize gelelim. Güzel. Ben herzaman bu konulardan yanayım herşey işaret konusu altında konu açılacak değil birazda genelkütür, tarih,felsefe vs... Konularına da ihtiyaç var.... Boş ver tepki veren versin emin ol doğru yazının yanında allah var o yeter.. @BulursamKader25 @mayhem @Mal bulanındır ve diğer ustalar.. Herkese selam

 11. #11
  fatih7979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.399
  Tecrübe Puanı
  100
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  yıne sert baslamıssın kardeş bır kaç soru sormussun varmı dıye sordugun sorulara ben var dıyorum baskada bısey demıyorum insanlar gızlı yapılan işi acıga cıkarmaya tabıkı korkar bu yuzden yenı konu acmaz konular ıcınde şu an bakmadım ama teşekkür amaçlı acılan konularda var yardımlarınız ıcın dıye malı alanda var resımlerı atıp actım ama boş cıktı dıyende eskı konularda var sonra bakıyım bulabılırsen lınkını atarım
  BENİM KÖTÜ BİR HUYUM VAR GÖZÜMDEN DÜŞENİN ÜZERİNE BASARIM

 12. #12
  Slatrokh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kıdemli Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  138
  Tecrübe Puanı
  8
  Rep Derecesi: **
  Bende @fatih7979 hocama katılıyorum. Bu sitedeki yorumlarla define bulan elbette vardır. Ama kimse defineyi bulduktan sonra buraya gelip konu açıp teşekkür etmez. Korkarlar. İstihbarattan, sitede dolaşan istihbaratçılardan, dolandırıcılardan hepsinden korkarlar. Ancak genel olarak dediklerinize katılıyorum. Her haç işaretini kesin define işareti diye yorumluyorlar. Bu da genel bir yanlış algı ve düzeltilmesi gerekir.

 13. #13
  Sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Engellendi
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  5.430
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Alıntı fatih7979 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  yıne sert baslamıssın kardeş bır kaç soru sormussun varmı dıye sordugun sorulara ben var dıyorum baskada bısey demıyorum insanlar gızlı yapılan işi acıga cıkarmaya tabıkı korkar bu yuzden yenı konu acmaz konular ıcınde şu an bakmadım ama teşekkür amaçlı acılan konularda var yardımlarınız ıcın dıye malı alanda var resımlerı atıp actım ama boş cıktı dıyende eskı konularda var sonra bakıyım bulabılırsen lınkını atarım
  Konu hiçte sert değil Fatih kardeş hatta yeni başlıyor, zaman buldukça bu konuya yazacağım senin gibi böyle eleştiri yapan olursada konu daha aktif ve akıcı güzel olur.
  Varmı diye sorarken bu soruyu beni takip edenlerin bu güne kadar sorudan doğacak yanıta istisnalar kaideyi bozmaz diye dusuneceginden sordum zaten. Geçmişte yazdım isim vermedim en az kırk kişi dönüp bana açtık diyen oldu özelden.

  Mesele tuturmak yada zaten malın üzerinde debelenmek değil.
  Hem şu an için sonuna kadar haklısın zaman sana daha neler öğretir. Bu arada üstünlük taslamıyor gectigin yoldan ben çoktan geçtim demek istiyorum. Ve yoldan gecerkende boş gecmedik sitede çoğu bilir aldığımızı verdigimizi. Gizli değil yani poliste bilir Müzede.

  Bulan banaa bulduğunu değil, mala gittiği isareti söylesin kâfi.
  Konu Sedegor tarafından (17.09.18 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

 14. #14
  Kamhi Leonard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  2.207
  Tecrübe Puanı
  159
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Şu kadarindan eminim ki burdaki
  Çok ama çok kişinin içini dokmussun
  Eline emeğin e kalemine sağlık
  Hırçın, Mal bulanındır Bunu beğendi

 15. #15
  Kamhi Leonard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  2.207
  Tecrübe Puanı
  159
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Demin göz gexdirmistim şimdi tam okudum
  Inan devamını getirmen doğru olmaz
  Ha yine her kelimesine ve noktasına varana kadar
  Taktirde şayan lakin burda olmaz
  Açtırma azimi iste ...
  Tekrar emeğine sağlık
  Yüreğine sağlık ...
  Mal bulanındır Bunu beğendi

Sayfa 1/4 123 ... Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş