1. #1
  Mal bulanındır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6.926
  Tecrübe Puanı
  113
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

  Yabancı defineci. Gömümüzüü. patlatıyor

  Arkadaşlar ülkemize gelecek olan bir definecinin arkadaşı bakın nasıl tarif ediyor. Bizim burda kii. mekanı ve gömüyü.. Çeviri yaptığım için bazı bölümleri anlamsız olabilir...

  Kayaya oyulmuş ya da bir ağaca oyulmuş bu burcun karşısına geçebilir veya gelmemiş olabilirsiniz. Buna "türkiye yolu" deniyor, buna "türkiye parçaları" için web üzerinde araştırma yapın, ya da "hazine işareti türkiye parçaları", ne demek istediğimin bir fotoğrafını bulmak için).

  Normal olarak, türkiye yolu taş gibi oyulmuş bir kaya olarak bulunur. Bu izler taş içinde bulunduğunda, size "bir sonraki işaretin bir ağaçta olacağı" (gevşek yorum) olduğunu söylerler. Görüyorsunuz, bu işaret bir türkiye ya da türkiye yolu değil, ana gövdeli ve gövdeden çıkan iki "dal" olan bir ağacın sembolüdür.

  Bu sembolün başka, daha da önemli bir tanımı vardır ve bu tanım, şu anlama gelir: bulmanız gereken ağaç (türkiye yolu), "hazine yolunuz boyunca bir sonraki önemli tabelaya sizi yerleştirecektir". Ağacın ana gövdesi (bu sembolün orta çizgisi) ve iki “yan” şubesi (ana bagajın her bir tarafında bir şube, bu yüzden insanlar buna türkiye yolu diyorlar) aslında size Hazine izinizin bir sonraki büyük aşamasına kadar (ağaçtan) aşağıya doğru bir "silah görme" verilecektir.

  Çoğu durumda, yol açacağınız ağaç eski, yaşlı bir ağaç olacaktır (ölmediyse ve nöbetçi eski olanı yenisiyle değiştirdiyse, hatta ağacı artık kullanılmayan yepyeni bir dizi işaretle değiştirebilir. Bu ağacın konumu, hazine yolunda bir adım olarak), ama yine de, bu ağacın üzerinde, doğru ağacın olduğunu doğrulayan oyma işaretler göreceksiniz ...... ördek sembolü veya ördek başı, bulmak için yaygındır. Bu ağacın.  Ağaçtan "silahla" nasıl görüneceğini anladığınızda, yön, yolun aklıyla ilgili bir notu hazırlayın ve yakından takip edin ve büyük bir beyaz, kısmen gömülü kayaya bakın. hazine yolunda bir sonraki adım. Bu kaya ağaçtan sadece birkaç yüz metre uzakta olabilir ya da birkaç yüz metre uzakta olabilir.  Bu beyaz kaya bir kez bulunduğunda, bir kaç metrede, belki de bu beyaz kayadan birkaç metre uzakta ve muhtemelen başka bir ağacın yakınında kısmen gömülü bulunan başka bir kaya haritası bulunacaktır.

  Şimdi, bu ikinci rock haritası başarınız için hayati önem taşımaktadır. Her zaman "topoğrafik harita" olacak, yani bu kayanın üzerindeki ve üzerindeki şekiller, hazinenin / arazinin alanına girdiğinizde arazinin / arazinin nasıl olacağını tam olarak anlatacaktır. Aslında, bu kaya haritaları o kadar hassastır ki, bu kayaları bulduğunuzda, sadece eve gitmek ve gerçek bir topoğrafik harita çıkarmak ve kaya haritasının tasarımını incelemek ve bu şekli topoğrafik haritayla karşılaştırmak, benzerlikler aramak .  Son kaya haritası, bir baykuş şeklinde (baykuşun anlamından dolayı topoğrafik yönleri göz ardı etmeme sebep oldu), aslında beni baykuş kaya haritası gibi şekillendiren araziye götürdü. Arazinin her bir tarafında bir su kaynağı, bir tarafta bir nehir, diğerinde de bir dere vardır. Arazinin bir ucunda geniş, ama nehrin ve derenin bir araya geldiği toprağın diğer ucunda, derenin ve nehrin bir araya gelerek, mükemmel bir baykuş sembolü olmasını sağlayarak, daha da darlaşır. Bir topoğrafik bu aramayı çok daha kolay hale getirebilirdi, şimdi bildiğim şeyi daha önce biliyordum.  Su tuzakları ölüm tuzaklarını kurarken çok popüler olduğundan, bu iki su kaynağı da hazine odası için mükemmel bir ayar oluşturur. Kuşkusuz bu toprak esas olarak bu nedenle seçildi, diğer sebebi de Demiryolunun yakınlarda koşmasıydı. Demiryolları hazinelerin taşınmasında yaygın olarak kullanıldı.  Sahip olduğum bu özel kaya haritasında (baykuş şekilli olan), içinde oyulmuş tam bir ördek de var. Ve bu ördek, kaya haritasında bir açıda yer alıyor. Bu ördeğin gövdesinin "ön" kısmı, toprağın dere tarafındaki kapalı açıklıktaki yerini gösterirken, ördeğin "kuyruğu", mülkün nehir tarafındaki kapalı açıklıktaki yerini gösterir. Ve bu ördekler gövdesinin içinde yer alan, pozo'nun nerede bulunduğunu gösteren işarettir. "Pozo" dediğimde, gizli topluluğun hazine odasına girebilmek için ortaya çıkardığı, bu gün kullandığı / kullandığı hava açıklığını kastediyorum. Bu tünel, dereden nehire, 600 metreden uzun bir uzunluğa sahiptir, bu nedenle tünel yapıldığında (ve sonra da ölüm tuzaklarına dönüştürüldüğünde) birkaç pozo vardır. Ancak,  Kaya haritalarının önemi fazla ifade edilemez. Ve kapanışta hindi parçaları hakkında bir şey daha söylemek istiyorum. Eğer bir ağaçta bir tane bulursanız, o zaman size "bu ağaç," hazine yolunda bir sonraki adımınıza "silah" görür. Yine, bu silah görüş ağaçlarından ayrıldıktan sonra, kısmen gömülü olan kayalara dikkat edin. Oldukça büyük bir beyaz kaya (yönünü değiştirmen gerektiğini bilmene izin ver) ve daha sonra yakında bulunacak olan tüm önemli kaya haritası. Bu kaya haritasını bulduktan sonra, bir pusula kullandığınızdan ve sihirli bir işaretleyici ile kayaya "NORTH" işaretlediğinizden emin olun. Eğer bir kaya haritasını çıkarırsanız, ANY ROCK MAP, kuzeyde işaretlemeden önce ..... çok fazla bilgiyi tehlikeye atabilirdiniz. Ama dediğim gibi, bu haritalar da hazinenin gömüldüğü yeri temsil ediyor.
  Demişş. Agamızz.sona sırtına kamp çantasını alıp mekana gelen diğerleri gibi büyük coşkuyla köylerimizde karşılanan bu eleman laraa.bi izzeti ikram bir ilgi sormaaa. Bikaç günde işini halledip çadırını toplayıp malı kaldıran ve sıvışan. Bu elemanların çadırının. olduğu yerde ki çukuru görünce Far yemiş Davşan gibi kalan yurttaşlarımızdaa. Bizi ispitlenme ye devam etsin 50.yıldırr.
  .....


 2. #2
  hope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  29
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Vatandaş malı almış mı üstad tam anayamadım işi..

  O bölgede ispiyoncular uyuyor muymuş hayret. Yoksa yabancı sevdasına bişi dememişler mi?
  Mal bulanındır Bunu beğendi

 3. #3
  Mal bulanındır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6.926
  Tecrübe Puanı
  113
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  @hope ustam adamlar yurtdışına gelmeden net bilgi alıp geliyo okuduysan... Bizim gibi kayadaki bir çiziğe on sayfa yorum istemiyor. Hep dediğim gibii ön araştırma. Okuma. Olmadan dağda bayırda gezmenin anlamı kıymeti yok.
  hope, oguzkagan Bunu beğendi

 4. #4
  hope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yeni üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  29
  Tecrübe Puanı
  0
  Rep Derecesi: **
  Eskiden meşhur bir söz vardı. "Gavur yapmış abi" diye.

  Biz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya alıştırılmışız zamanla.. o yüzden hep bişeyler eksik kalıyor. Bu arada konusu komşusunu tanıdığını bildiğini köylüsünü şikayet etmede uzmanlaşmış insanlara da yazıklar olsun.

  Gariban vatandaşı şikayet ederlerde terör listesindeki başına para konmuşu şikayet etmezler. Ensesi kalını , kodamanı, yabancıyı gördüler mi yol alırlar. Lakin gariban bir vatandaşı gördüler mi üstün hizmet madalyası almak için hemen basarlar şikayeti..
  KYSR, Mal bulanındır Bunu beğendi

 5. #5
  Mal bulanındır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6.926
  Tecrübe Puanı
  113
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Haklısın @hope
  KYSR Bunu beğendi

 6. #6
  codex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kıdemli Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  172
  Tecrübe Puanı
  8
  Rep Derecesi: **
  Usta, ulkede oyle koyler var ki henuz arac koye giris yaparken plakayi jandrmaya ispitliyorlar. Koye ne icin geldiginin bile bir onemi yok. Ama almanlar devamli kazi yapiyor, ulkeden kacirdiklari malin haddi hesabi yok. Zamaninda o koylerin birinde 2 lahit bulmustuk. Ispitciler sagolsun bulduklarimizin simdi esamesi bile yok. Giden gitti kalan saglar bizimdir. Biz ne kaybettiysek bunlar yuzunden kaybettik. 15 senedir tanidigim icimizdeki adam bile kayitli ispitci cikti. 300 e 500 e bizi satti. Allah a her zaman dua ediyorum, Rabbim bizi haysiyetli, onurlu, senden korkan insanlarla karsilastir diye.
  Mal bulanındır Bunu beğendi

 7. #7
  Turko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Super Moderator
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  4.463
  Tecrübe Puanı
  67
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  Okuya okuya bir hal oldun. Kim diyordu geçen sizin tayfadan , işareti söyle ona ne almış ne çıkmış anlatsın merak ettim bende. Birde şu yazının orjinalini paylaş sana zahmet bir bakayım. Çeviri işi olmamış .
  BOZUK OLUNCA MAYA , NE AR TANIR NEDE HAYA.
  Mal bulanındır Bunu beğendi

 8. #8
  Mal bulanındır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Operatör
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  6.926
  Tecrübe Puanı
  113
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  [quote author="Michael" source="/post/7155/thread" timestamp="1428686628"][p]You may or may not have come across this sign carved into rock, or carved on a tree. It's called a "turkey track" do to it's design (research for yourself on the web for "turkey tracks" or, "treasure sign turkey tracks",*to locate a photo of what I am referring to).[/p][p]Normally, the turkey track is found carved in stone, a rock outcropping, for example.* When these tracks are found in stone, they are telling you that "the next sign you find will be on a tree" (loose interpretation).* You see,*this sign is*NOT a turkey foot or turkey track, it is the symbol of a tree, with a main trunk and two "branches" growing out from the trunk.[/p][p]This symbol has another, even more important definition to it, and that definition, that meaning is this: the tree (turkey track) that you are going to find will "site you in on the next major sign along your treasure trail".* The main trunk of the tree (the center line on this symbol), and the two "side" branches (one branch on each side of the main trunk, which is why people call it a turkey track)*is actually telling you that you will be given a "gun sight" to sight down (from the tree) to the next major step of your treasure trail.[/p][p]In most cases, the tree you are lead to will be an old, old tree (unless it died and the sentinel replaced the old one with a new one, or even replaced the tree with a whole new set of signs that no longer even use that particular tree's location as a step in the treasure trail), but anyway, on this tree you will find carved signs that confirm you have the correct tree......the duck symbol, or duck head, is common to find on these tree's.[/p][p][br][/p][p]Once you have*figured out*how to "gun sight" from the tree, make a mental note of the direction, the path, and follow it closely, and look for*a large*white, partially buried rock, that will indicate that you have reached the next step in the treasure trail.* This rock may only be a few hundred yards from the tree, or it may be several hundreds yards away.[/p][p][br][/p][p]Once this white rock is located, then there will be another rock map found, partially buried,*within a few yards, maybe even a few feet of this white rock, and most likely near another tree.[/p][p]Now, this second rock map is vital to your suc cesarets.* It will ALWAYS be a "topographical map", meaning that the shape(s) of and on this rock will be telling*you EXACTLY what the land/terrain will be like when you get into the area of the treasure room/mine, etc.*In fact, these rock maps are so precise that it's easier, when you find these rocks, to just go home and get out an actual topographical map and study the design of the rock map and compare this shape to the topographical map, looking for similarities.[/p][p][br][/p][p]My latest rock map, in the shape of an owl (which made me overlook the topographical aspects due the meaning of the owl) actually lead me to land that was shaped just like the owl rock map.* On each side of the land is a water source, a river on one side, and a creek on the other.* At one end of the land it is wide, but at the other end of the land, where the river and the creek come together, it is "pinched" and becomes narrower as the creek and river come together, making the perfect owl symbol.* A topographical would have made this search a lot easier, had I known then what I know now.*[/p][p][br][/p][p]These two water sources also make the perfect set-up for the treasure room, as water traps are very, very popular when setting up the death traps.* No doubt this land was chosen mainly for the that reason, the other reason being that the Railroad used to run close by.* The Railroads were used extensively in the hauling of treasure.[/p][p][br][/p][p]On this particular rock map that I have (the owl shaped one), there is also a complete duck carved in it.* And this duck is situated at an angle on the rock map.* The "front" part of the body of this duck shows the location to the*covered opening on the creek side of the land, while the "tail" of the duck shows the location to the covered opening on the river side of the property.* And located within this ducks body, is the sign that shows where the pozo is located.* When I say "the" pozo, I mean the air opening that the secret society used/uses to this day, the one they uncover in order to get into the treasure room.* This tunnel, from creek to river, is over 600 feet long, so there are several pozo's that were constructed when the tunnel was made (and then converted into death traps).* However, only one pozo allows for you to "drop in" next to the actual treasure accumulation room located within this tunnel.[/p][p][br][/p][p]The importance of rock maps can not be over-stated.* And in closing, I want to say just one more thing about turkey tracks.* If you happen to find one on a tree, then you are being told that "this tree will "gun-sight" you to your next step in the treasure trail".* Again, once leaving these gun-sight trees, watch for rocks, the partially buried kind.* One rather large white rock (to let you know that you need to change direction), and then the all-important rock map that will be found nearby.* Once you find this rock map, be sure to use a compass and mark "NORTH" on the rock with a magic marker.* If you just remove a rock map, ANY ROCK MAP, without marking north on it first.....you may have compromised a lot of information.* But like I said, these maps also represent the place where the treasure is buried, so all is not exactly hopeless.[/p][p][br][/p][p]Hope this info helps.[/p][/quote][br]. Orjinal budur @Turko Ustam site adı Türkiye pistlerinde işaretler hazine avı

 9. #9
  Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Mesajlar
  894
  Tecrübe Puanı
  14
  Rep Derecesi: **
  Durumdan muzdarip bir garip sessizce yükselen duyulmaz cıglıkları yüzünde minik bir sitem tebessümle karışık ama hala umutlu ve derin bir iç çekip ya nasip der belki birdahakine....
  Mal bulanındır, oguzkagan Bunu beğendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş