Sayfa 1/2 12 Son
 1. #1
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

  Yeni TÜRK Silahları En Son Teknoloji Ürünü .

  Türk silahlı kuvvetleri yeni silahlarıyla tanıştı. bizim mehmetciklerin sırtı yere gelmez artık. gerçi öncede gelmiyordu şimdi hiç gelmez.

  bana kalırsa bu silahlar boşa bizim mehmetçiğin eline sopa versen gene dünyayı zapteder 2. #2
  Sakin Adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DogacıyıZ
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  2.470
  Tecrübe Puanı
  65
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  slm.bu silaharın yapımı iyi hoş güzelde bize havada görünmeden uçan uçaklar denizin dibinde su gibi akan deniz altılar karada her çeşit füze atan silahlar yapılırsa işte süperiz dicem inşallah onlarıda görücez paylaşım için teşekkürler ustam.

 3. #3
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  onlarda var sakin usta aselsanın ürettiği silahlar su an israilin ürettiklerinden çok daha iyi. mermiler manevra yapıp kayanın arkasında saklanan düşmanı bile vuruyor. bizde hepsi var.

  ne demiş atalarımız ısıracak köpek diş göstermez, yeri ve zamanı gelince ne silahlar çıkar. sadece egede bulunan silah yunanistanı 2 saatte kontrol altına alacak düzeyde. tabi bu yer altında. ciddi savaşlarla karşı karşıya kaldığımızda yer altından uçak bile çıkar kayıtlarda olmayan hiç görmediğin uçaklar bunlar. biz türkiyeyiz sakin usta osmanlının bıraktığı her bir karış toprağı geri almaya ant içtik. biraz fazla salladım ama emin ol gerçeklik payı olanlar var.

 4. #4
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  al bak sakin usta  ASELSAN, Leopard 2A4 tankları için 21. yüzyılın değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde en gelişmiş modernizasyon çözümünü önermektedir.


  Uzatılan Kullanım Ömrü: ASELSAN tankın içindeki tüm elektronik, elektro-optik, elektro-mekanik ve elektro-hidrolik sistemleri çıkartarak, yerlerine son teknoloji ürünü sistemler entegre edecektir. Bu şekilde teknolojik ömrü dolmuş malzemelerin hepsi sistemden çıkartıldığı için yedek parça problemi ortadan kalkacaktır. Modernize edilen tankların kullanım ömrü en az 20 sene artmakla beraber, ömür döngüsü maliyetleri de olabilecek en düşük seviyeye indirgenecektir.


  Üstün Atış Kabiliyeti: Leopard 2A4 tankının atış gücü ASELSAN’ın ALTAY tankı için özgün olarak geliştirmiş olduğu Yeni Nesil Atış Kontrol Sistemi, Elektrikli Top Kule Takat Birimi ve Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi ile arttırılarak günümüzde hiçbir modern tankın sahip olmadığı özelliklere sahip olacaktır.

  Yeni Nesil Atış Kontrol Sistemi: Yeni Nesil Atış Kontrol Sistemi tanka en yüksek seviyede muharebe imkânı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sistem birbirinden bağımsız iki adet atış kontrol sistemi içerdiği için, sistemlerden biri işlevselliğini yitirse bile tank tam performansla çalışmasına devam etmektedir. Kart seviyesinde gerçekleştirilen birim fonksiyonları sayesinde sistem karmaşıklığı azaltılarak, sistem güvenilirliği çok büyük oranda artırılmıştır. Bununla beraber iki atış kontrol sisteminin aynı elektronik birimlere sahip olması ve farklı sistem fonksiyonları için tüm tank yazılımının yüklü olduğu tek tip işlemci kartının kullanılması gibi lojistik birlikteliği artıracak yöntemler kullanılarak sistem lojistik maliyeti büyük oranda düşürülmüştür.

  Elektrikli Top Kule Takat Birimi: Tankın mevcut hidrolik sistemleri yerine Elektrikli Top Kule Takat Birimleri entegre edilecektir. Yanıcılığı yüksek olan hidrolik yağlar kullanılmayacağı için tankın emniyeti büyük ölçüde artırılacaktır. Ayrıca gürültü seviyesi ve ısı üretimi büyük oranda düşürüleceği için tankın fark edilebilirliği mümkün olan en düşük seviyeye indirilecektir. Bütün bunların yanı sıra, ilave zırhtan dolayı artan kule ağırlık ve ataletine rağmen stabilizasyon ve yönlenme performansı önemli ölçüde artacaktır.

  Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi: UKSS silah kumanda birimi ile uzaktan kontrol edilebilen otomatik hedef takip özelliğine sahip bir stabilize silah sistemidir. UKSS, muharebe ortamında farklı gereksinimleri sağlayabilecek şekilde 12.7 mm veya 7.62 mm makineli tüfek ve 40mm bomba atar ile kullanılabilmekte olup, özellikle meskun mahal savaş ortamında büyük avantaj sağlayacaktır.

  Geliştirilmiş Balistik Zırh Ve Mayın Koruma: ASELSAN balistik ve mayından koruma konsepti, mevcut zırhı koruyarak, yapısal bir değişikliğe gitmeden ilave zırh modülleri üzerine kurulmuştur. Balistik koruma kule ve gövdeye yerleştirilen iç ve dış modüller ile sağlanmaktadır. İlave zırh modüllerinin montaj arayüzü gerekli görüldüğünde saha koşullarında bile montaj/demontaj imkânı sağlamaktadır. Balistik koruma haritası modern kinetik enerjili ve çukur imla tipi tehdit mühimmatlar esas alınarak oluşturulmuştur. Mayına karşı iç ve dış koruma modüllerinin de ilavesi ile geleneksel kara mayınları yanı sıra el yapımı patlayıcılara (EYP) karşı da koruma sağlanmaktadır. Hafif zırh modüllerinin sağladığı ağırlık avantajı ile tankın hareket kabiliyeti azami ölçüde korunmaktadır.

  Geliştirilmiş İdame Ettirilebilirlik: Lazer Uyarı Sistemi, Komuta Kontrol Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi ve Yangın Söndürme Sistemleri Leopard 2A4 tankının muharebe alanındaki idame ettirilebilirliğini en yüksek seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

  Lazer Uyarı Sistemi: Lazer Uyarı Sistemi tankın üzerine doğrultulmuş tüm lazer kaynaklarını algılayarak, tank komutanını ve nişancısını anında uyarmakta ve sis havanlarını eş zamanlı olarak fırlatabilmektedir. Bu sayede tankın görünürlüğü büyük oranda düşürülerek, tankın karşı atağa geçmesi için gerekli zaman yaratılmaktadır. Bunun yanı sıra Lazer Uyarı Sistemi TAKS ile tam entegre bir şekilde çalışmakta olup, herhangi bir lazer tehdidi algılandığı zaman nişancı ve/veya komutan periskopu ana silah yada UKSS ile otomatik olarak hedefe yönlenebilmektedir.
  Komuta Kontrol Sistemi: Komuta Kontrol Sistemi muharebe ortamında tabur seviyesinden tek tanka kadar koordinasyon ve etkin bir bilgi alışverişini sağlamaktadır. KKS, durumsal farkındalık, taktiksel planlama ve hızlı ve doğru karar vermede etkin bir rol oynayarak tankın muharebe alanındaki etkinliğini önemli ölçüde artırmaktadır.

  Sürücü Görüş Sistemi: Ön ve geri termal ile geri gündüz kameralarından oluşan Sürücü Görüş Sistemi sayesinde, sürücü gece ve gündüz, kötü hava şartlarında dahi tankı tam performansla kullanabilecektir.

  Yangın Söndürme Sistemleri: ASELSAN tank mürettebatı için mikro saniyeler mertebesinde çalışabilen son teknoloji yangın söndürme sistemleri önermektedir. Olası yangınlar mürettebat zehirli gazlardan etkilenmeden önce mümkün olabilecek en kısa sürede söndürülecektir. ASELSAN çift isabete karşı koruma sağlayabilen halon ve tek isabete karşı koruma sağlayabilen halon içermeyen iki farklı sistem önermektedir.
 5. #5
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **
  TSK, terörle mücadele de zayıf halka karakolları yeniliyor. Aselsan, son teknolojiyle donatılmış, her türlü saldırıya dayanıklı portatif karakol tasarladı.
  15 günde montajı yapılan ve taşınabilen 'Kale-port 'larda Mehmetçik yerine kameralar nöbet tutacak.

  TOKİ'nin yaptığı, 'Kale-Kol'lardan sonra şimdi Aselsan tarafından üretilen, top mermisi ve rokete dayanıklı, yüksek teknolojik donanıma sahip portatif karakol sistemine geçiliyor.

  Terörle mücadelede ilk hedef olan karakolların yenilenmesi ve sağlamlaştırılması için ilk etapta TOKİ tarafından 'Kale-Kol' inşaatları başlatıldı. TOKİ 243 karakolun ihalesini yaparak, 98'ini bitirip, teslim etti. Ancak bunların yapımının uzun süre alması TSK'yı yeni arayışlara yöneltti. Terörle mücadelede elektronik sistemlerin kullanılmasını sağlayacak ve dış saldırılara karşı korunaklı, kısa sürede inşa edilmesi mümkün olabilecek karakol sistemi için çalışma başlatıldı. Aselsan ile yerli firmalarının ortak çalışmaları sonucunda, yüzde yüz yerli olan, 'Yüksek Güvenlikli Modüler Üs Bölgesi' üretildi. Sistemin testlerden başarıyla geçmesi üzerine sistemin seri üretimi için düğmeye basıldı. Modüler karakollar ilk olarak Hakkari ve Şırnak bölgesindeki İç Güvenlik Taburlarının kullanımına verilecek.
  YAPIMI 15 GÜN SÜRÜYOR

  Aselsan tarafından üretilen, modüler üs bölgelerinin teknolojinin kullanımının yanı sıra, yapım süresinin kısa olması büyük avantaj sağlıyor. Sağlamlığı nedeniyle bir kaleyi andıran portatif 'Kale-port'lar yüksek güvenlikli ve kısa sürede inşa edilmesi amacıyla tasarlandı. Portatif parçalar, araçlarla veya sarp ve kayalık bölgelerde helikopterlerle taşınacak, inşası ise en fazla 15 gün içerisinde tamamlanacak. Ayrıca bu karakollar modüler olduğu için terör önceliğine göre sökülüp başka yerlere de kurulabilecek. Güçlü yalıtım sistemleri nedeniyle yaz ve kış aylarında kullanım sorunu da ortadan kalkacak.
  İÇİNDE HELİKOPTER PİSTİ OLACAK

  'Kale-port'lara güvenli helikopter pisti ile M60 tankları da yerleştirilebilecek. Terörle mücadelede büyük hava desteği sağlayan ve Diyarbakır, Batman gibi merkezlerde bulunan helikopterler sınıra sıfır noktalarda konuşlandırılabilecek. TSK'nın bu imkan ve kabiliyete sahip olmasıyla birlikte terörist takibinde, karşı operasyonlarda veya PKK saldırıları karşısında gerekli olan hava desteğine sahip olması süresi kısalacak.
  KUMANDALI SENSÖR SİSTEMİ

  Elektronik sistemlerin devreye sokulacağı 'Kale-port'lar etrafında sensörlü alarm sistemleri kurularak, 7 kilometrelik mesafede canlı tespiti yapılabilecek. Arazi şartlarına göre yerleştirilecek olan sensör sistemi, modüler karakolun içinde kurulacak olan ana kumanda merkezinden takip edilecek. Sensör sisteminin yazılımı da yaklaşan canlıların hayvan ya da insan olduğunu ayırt etmeye yarayacak şekilde yüklenecek. Yeni sistemde nöbet kuleleri de kaldırılacak. Termal kameralar, nikon dürbünler ve hareketli sensörlerin yerleştirilmesiyle nöbet kulesinde askerlerin yerini elektronik gözler alacak. Bütün parçaları fabrikada üretilerek bölgede sadece montajı yapılan sistem, ABD tarafından Afganistan'da kullanılıyor.
  TESTLERDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

  Türk mühendis ve mimarlarının tasarımı ve yerli firmalarca üretimi gerçekleştirilen, modüler karakolların testlerinde ise başarı sağlandı. Teröristlerin karakollara saldırılarda kullandığı roketatar ve docka gibi ağır silahlarla yapılan testlerde, yüksek dayanıklı üretilen duvarlarda herhangi bir hasar oluşmadı. Ancak bununla yetinilmeyerek duvarlarda kullanılan malzemeler top mermisine karşı dayanıklı olarak imal edildi. 'Kale-port'ların inşasına Genelkurmay Başkanlığı'nın onayından sonra başlanacak.

 6. #6
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **


  Alçak ve orta irtifa hava hava savunma füze sistemleri ASELSAN ana yükleniciliğinde yurt içinde geliştirilecek.
  ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemlerinin milli olarak geliştirilmesini sağlayacak sözleşmeler, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile ASELSAN arasında imzalandı.
  Savunma Sanayii Müsteşarlığı adına Müsteşar Murad Bayar, ASELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Memişoğlu ve Genel Müdür Cengiz Ergeneman, alçak irtifa hava savunma füze sistemi için 278 milyon 371 bin 118 lira ve 193 milyon 59 bin 102 avro; orta irtifa hava savunma füze sistemi için de 250 milyon 720 bin 295 lira ve 132 milyon 113 bin 714 avro tutarındaki sözleşmelere imza koydular.
  Alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemlerinin radarlar, atış kontrol sistemleri, komuta kontrol sistemleri ve haberleşme sistemleri gibi yer sistemlerinin tümü, ana yüklenici ASELSAN tarafından geliştirilecek. Projelerde ROKETSAN füzeden sorumlu alt yüklenici olarak görev alacak. Füzelerde kullanılacak arayıcı başlıklar ve veri linkleri de ASELSAN tarafından geliştirilecek.
  ASELSAN tarafından geliştirilecek alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri güncel teknolojiye ve yüksek etkinliğe sahip hava savunma sistemlerine sahip olacak, aynı zamanda sistemlerin yurt içinde geliştirilmesi ve üretilmesi sayesinde hem maliyetlerde tasarruf sağlanacak hem de kaynakların yurt içinde kalması sağlanacak. Böylece Türk savunma sanayiinin ulaştığı teknolojik düzey daha ileriye taşınacak ve TSK'nın ihtiyaçlarının yurtiçi olanaklarla karşılanma düzeyi artacak.
  ASELSAN, 20 yıl önce Stinger füzesinin ortak üretim programı ile başladığı, daha sonra Kaideye Monteli Stinger (KMS) Sistemi projesi ile devam ettiği hava savunma alanındaki faaliyetlerini, geçtiğimiz yıllarda Hava Savunma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi'ni (HERİKKS) ve KALKAN Hava Savunma Radarını geliştirerek sürdürdü.
  ASELSAN halen SSM ile imzalamış olduğu sözleşmeler kapsamında TSK için 35 mm'lik Kundağı Motorlu Hava Savunma Topu ve Ateş İdare Cihazını geliştiriyor; ayrıca, TSK envanterinde mevcut 35 mm'lik Çekili Hava Savunma Toplarını modernize ediyor.
  ÜNİVERSİTE VE KOBİ'LER AKTİF OLARAK YER ALACAK
  Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, Savunma Sanayii İcra Komitesi'nin 15 Haziran 2010 tarihinde yaptığı toplantıda alınan karar uyarınca yürütülen müzakereler neticesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı doğrultusunda başlatılan alçak ve orta irtifa hava savunma sistemleri kapsamında hazırlanan sözleşme imzalandı. Hava savunma projeleri, füze kısmı ROKETSAN alt yükleniciliğinde olmak üzere, yurt içi geliştirme yoluyla gerçekleştirilecek.
  Proje çalışmalarına üniversiteler, araştırma kuruluşları ve KOBİ sanayi kuruluşlarının aktif katılımı da planlanıyor.
  Açıklamada, ''Böylelikle Türk Silahlı Kuvvetleri son teknolojiye ve yüksek etkinliğe sahip milli hava savunma sistemlerine sahip olurken, güdümlü füzelerde sanayimizin ulaştığı teknolojik yenilik ileri bir aşamaya taşınmış olacaktır'' denildi. 7. #7
  MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  May 2012
  Mesajlar
  8.535
  Tecrübe Puanı
  120
  Rep Derecesi: Rep Derecesi: **  ASELSAN Uzaktan Kumandalı Tüfek STAMP video...

  ASELSAN tarafından tasarımı ve üretimi yapılan STAMP silah sistemi uzaktan kumandalı kameralı otomatik silah.STAMP stabilize Makineli Tüfek sistemi geliştirilerek üretilen uzaktan kumandalı tüfeği Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim etti. Özellikle Terörle Mücadele kapsamında kullanılması amaçlanan bu özel silah sahil güvenlik botlarında kullanılmaya başlandı. Tamamen Türk Mühendisleri tarafından geliştirilen silah ASELSAN tarafından üretilmekte. Atış testlerinden başarı sonuçlar alınan bu Türk silahı özellikle sınır karakollarında ve terörle mücadele etkin bir şekilde kullanılabilcek bir silah.
  STAMP sisteminde silah olarak, 7,62 mm veya 12,7 mm makinalı tüfek, 40 mm bomba atar veya benzeri silahlar kullanılabiliyor. Üzerindeki kameralar ve gece görüş kameraları sayesinde üstün görüş ve vuruş kabiliyetin sahip. Bu yerli üretim silah heyecan ve gurur verici bir olay umarım çok daha iyileri geliştirilir ve üretime sunuluru. Bu bir belgesel olmasada bilgi verici yönü ile site içeriğine eklenmiştir.

 8. #8
  Emsalsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kıdemli Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Dec 2012
  Mesajlar
  197
  Tecrübe Puanı
  23
  Rep Derecesi: **
  güzel bir paylaşım menderes ustam eline emeğine sağlık ülkemizde daha ne silahlar var bilirmisiniz bilmem ama iç anadolu bölgemizdeki türkiyenin en büyük cephaneliği bir savaş durumunda ülkemizi 10 yıl yetecek şekilde doldurulmuştur ayrıca bir hafta kadar önce facede turan ordusu diye paylaşımlar çıktı eğer bu doğruysa ve tüm türk devletleri ordularını birleştiriyorsa eski osmanlımız geri geliyor demektir zaten dünya şimdiden türkiyeden korkmaya başladı bu haber osmanlı devleti yeniden kuruluyor diye başta israil olmak üzre amarikada ve birkaç ülkede flaş haber olarak çıkmış tabi televizyon izlemediğim için face paylaşımları nekadar doğrudur bilemem ne diyelim vatanımıza milletimize hayırlı olsun

 9. #9
  Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesajlar
  208
  Tecrübe Puanı
  25
  Rep Derecesi: **
  Selam

  Arkadaşlar bencede Türk devletlerinin birleşmesi çok iyi olur .

  birleşme derken yani her konuda 100de 100 bir birinin arkasında dursunlar .

  ama bu gün , birisi avrupa birliği istiyor . birisinde Rusyanın etkisi okadar çok ki

  Türk devletleri yığıncağına bile katılmıyor . birisinin topraklarının 20 fayizi üzde

  ermeni ama arkada rusya , fransa , iran ve başka ülkelerin desteklerinen işqal olmuş .

  Söyleyecek o kadar çok söz var ki , ama bu kadarı yeter düşman okuyubda sevinmesin .

  ama bir gün bu Türk birliği yaranacak . her konuda çok güclü bir birlik .

  hepimiz türk birliği ve turanı yaratmak için çalışalım .
 10. #10
  Güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Bilgili Üye
  Durumu
  Çevrimdışı

  Üyelik tarihi
  Sep 2012
  Mesajlar
  208
  Tecrübe Puanı
  25
  Rep Derecesi: **

  Şimdi ben bunlar söyledim diye kimse bana faşist diyemez .

  dünyada nasıl Arab birliği , Avrupa birliği ve başka birlikler varsa

  bu birliği yaratmakta bizim doğal hakımız ve geleceğimizin iyi

  olması üçün her ne olursa olsun bu birlik yaranmalıdır .

Sayfa 1/2 12 Son

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •