1 Tavuk 7 civciv

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Baybaşin

Yeni Üye
Bölge tokat zilede ben satıcam demedim kardeş bölge satma yoktur bizde allaha emanetsin 1 hafta sonra zileye gidiyorum resim alıp koyucam

Asil

Aktif Üye
10 yıl gecti... civcivler 3-4-5-6-7 yi buldu.. Lakin tavuk sayısında hiç artış olmadı. Define işinde arayana hep söylenen leylimley deyim. -"Abijim kayada tavuk ve cifcif var ne anlama geliyor.. Hadi gidelim abim bakalım.. -Şey abijim benim bi aykadaşım var o göymüş. Sorayım dedim... -Abijim sen işayetleyden anlaysın bizim bahcede kaya var üstünde tavuk ile cif cif var. Ne anlama geliyoy.."? Nerde bu kaya hadi gidelim.. -Aaa kepçe kayayı almış götüymüş buydaydı abi... Vallahi.... Baybaşin bakalım senin tavuk ile cif ciflere ne olacak. Oralarda tilki çok Yemezler inşallah.

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
anlamı bu derede S ŞEKLİNDE YERLER OLACAK dere küçük girintiler yapacak araziye 7 civciv ilk işi şelalede anlamı bu para şelalede mezarları suya sıfır gibi derinlik 110 cm kadar olur oda mezarlar var tavuktan 35 adım git ilk mezar orada bunun başka anlamı yok hikaye dinlemek istersen 100 sayfa yazayım ama anlamı bu kuzey doğu tarafı düzlüktür mezraa buradan gözükür bölgedir diyenler eşkiya işi diyenler olacak onların dediği internetten alma onlarada öyle denmiştir

ÖMER HATTAB

Editör
usta tarif ettiğin yer eşkiya volçanın yeri ve tavuğu
kapısında tavuğun ayağı var
öküzün resminin çizgileri daha derin olduğu için tavuğun ayağını görmekte zorlanırsınız
kuzey doğudan mahzeni görürsün.ayağı görmek için kuzey batıdan bakman gerek
bunlar internette yazmaz.:)

Kristof34

DogacıyıZ
Vay arkadaş ne eşkiya imiş yapıştır yapıştır bitmedi. Belge var gel gidelim hooop sahte belge bende başka bir tane var hooop. ya bırakın bu işleri. Neymiş tavuk civciv eşkiya işaretiymiş. İşte buna gülerim hatta güleyim kahkaha kahkaha kahkaha

Arkadaşlar tavuk işareti Ermeniler tarafından da Türkler tarafından da kullanılmış. Hatta Tavuk işaretlerine birde anlam yüklenmiş mesela Tavuk demek mutlak çil altın ve gümüş var demek. Bu işarete sonradan civciv eklenmiş sebebi ise malını sağlama almaya çalışan yurdum insanı malı parça parça koymuş her bir parçasına bir tane civciv motiflemiş. Bakın Kıpçak diliyle işlenmiş üzerinde Tavuk resmi olan Lahitler bile vardır. Ermeni Rum işareti falan değildir. Domuz çil paradır, tavuk çil paradır, Balık Bereketi simgeler vs. vs. her canlıya bir özellik yüklenmiştir. Domuz doğurganlık yönünden bereketli olduğu için bol para anlamında domuz işareti yapılmış. Bir tavuk aç olmasa bile kursağında aklınızın alabileceğinden fazla buğday saklayabildiği için ambar gibi düşünülmüş mahsen gibi yorumlanmış bu işaretler çil para der. Kişiye özel değildir zihniyet aynıdır hepsi çil para der. Öyle 7 mezar 9 mezar eşkiya hepsi palavra.

ÖMER HATTAB

Editör
Haklısınız usta siz daha iyisini bilirsiniz
bizde eğlence olsun diye yazdık zaten
maksat ustalarımız eğlensin
bunada nail olmuşuz çok şükür,:)

Kristof34

DogacıyıZ
usta tarif ettiğin yer eşkiya volçanın yeri ve tavuğu
kapısında tavuğun ayağı var
öküzün resminin çizgileri daha derin olduğu için tavuğun ayağını görmekte zorlanırsınız
kuzey doğudan mahzeni görürsün.ayağı görmek için kuzey batıdan bakman gerek
bunlar internette yazmaz.:)
Şimdi bunun konuyla ne alakası var bi bak bakalım? Konunun neresinde Tavuk ayağından bahsedilmiş? Öküz resminin çizgileri yazılmış vs. Bu konu sahibinin yazdığı çizdiği ile nasıl alakalı? Bunu eğlence olarak yazdıysan doğrudur.

PiSaGoR

Engellendi
Ne zaman tavuk başlığı ila
Topal ayı ismi çıksa
Bu bir gelenektir orda iddalasmalar ve sürtüşmeler başlar
Bence hiç gerek yok :)
Çünkü ortada ne bir tavik nede civcivleri var :)

Ilk yazanlardan olan benim yazdığım msjda
Teyit amaclidir

Civ CIV SAYISINA GORE BU ISARET BUR YA GELMICEK GELIRSEDE
YAKIN DONEM
YADA COBAN ISI OLACAKTIR ...

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Editör
Şimdi bunun konuyla ne alakası var bi bak bakalım? Konunun neresinde Tavuk ayağından bahsedilmiş? Öküz resminin çizgileri yazılmış vs. Bu konu sahibinin yazdığı çizdiği ile nasıl alakalı? Bunu eğlence olarak yazdıysan doğrudur.
Ozaman çalkaya ustada konuyla alakasız şeyler yazmış
bende buna binaen konuya ilaveler yapmışım
ustaların bilgi müzakeresi diyelim
bir mahsuru olduğu kanatinde değilim.

ÖMER HATTAB

Editör
Bi bak bakalım o ne yazmış sen ne yazmışsın? Neyse konuyu dağıtmayalım.
niye ben çalkayanın dediklerinimi tekrar edicektim
onun yazdığı şeylerin bana göre eksik yönlerini tamamladım
çalkaya buna karşı söyleyecekleri olurmu olabilir
bizim gayemiz nedir bilgi paylaşımı değilmi usta.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Şimdi Biz bu dereye horoz salsak mezarları veya malzemeyi bulurmu bulamazmı ? :20:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...