3 dut agacı

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@trakyalı123 kardeş bari bir kroki çiz evin bahçesi nasıl büyüklüğü ne kadar? kuyu önemli evet 2 tane kuyu dan tesadüfen altın dolu küp çıktığını duydum; karayolları yol yaparken çıktı, hemde kuyu bir dağ başında ve su falan da yok kuyuda..biride vatandaş bir kuyuyu kazıp foseptik yapmak isterken çıkıyor. kuyuya yoğunlaş derim, kolay gelsin, bu arada dikkat et çarpılma:72:ses geliyormuş ya.......

Son düzenleme:

trakyalı123

Yeni Üye
:174: ses in bununla baglantılı oldugunu düşünmüyorum ama bu agacların cevresinde cok kan dökülmüş hem bizimkiler hemde bide önce burda yasayanlar hiç boş durmamıslar yani . ses ayrı bi konu ama herkes bu olaya baglıyor bende bu u-yuzdeb yazdım ama usta öyle böyle deyil ev yıkılıyo zannedersin kahkaha aslında ses iyi tarfı birde 10 yıl kadar önce bir nenemız bahcemizde duun görmüş gece beni niye cagırmamıslar ayıp diye soylenerek bahcemşze girmek istemiş artık o ara ne görduyse düşüp kalmıs çok uzun zaman konusamadı , ses iyidir yani....... bak simdi yazarkn aklıma geldi bir ihtiyar vardı burda bir gözü hayko cepkin gibi sormustum niye boyle diye oda bizim agacların birini kucaklamıs avazı cıktıgı kadar bagrıyormus agactan zor ayırmıslar ama göz gitmiş

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Maşallah yok yok anlatımda ama ortada ele alacak görünürde birşeyde yok,inşallah konunuzu fotoğraflar ilede renklendirirseniz isabetli yorumlar gelecektir

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
İki dut birbirine 21 adım diğer dut ikisine 42 adım ise önce orta noktaya bak varsa küçük bir şey alırsın.

42 adım uzakta olanın dibine yanına yakınına bak, yokmu bir şey ? Çok yakında uçurum varsa o yüne git at kendini :) Uçurum yada ilgi çeken bir şeyler yoksa bu kez üçgenin sivri yerinde daha dolaşma :) Tam zıttına 84 adım git bak ne var : )

Resim yükle ne sen uğraş nede bizi ugraştır

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
1- Govdesi kalin olanin yanina gidin. 1-1.5 metre derinlikte bir yatay tas, altinda kucuk bir kup olur.
Cubuk veya cihazla kontrol yapin.

2- Agaclarin tam ortasina gecin. Burada da tespit yapin.

Birde buraya yakin ucgen sekilde bir tarla var mi??

Gelen sesin, agaclarla ilgisi yok.
O baska birseydendir. Bakmak gormek lazim o alani.

Kolay Gelsin.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Definelerde saklama amaçlı ağaçlar bir çok kez kullanılmıştır.Fakat tarihi çok fazla eskiye dayanmamaktadır.Yakın döneme ait ermeni ,rum ve en fazla türklerin kullandığı bir tekniktir.Çevremizde bir çok kişinin dedesinin dedesinin sakladığı kıymetli eşyalar vardır. Bu tür yerlere sakladığı söylenir .Genelde ağacın altında veya yanındadır, Yaşlı dediğimiz kişiler tarafından sıkça kullanılmıştır,derin değildir.Hikâye gerçekse İyi bir vlf cihazları ile bulunabilirler.

timur964

konularim
2 mt lik çelik şiş le saplamalar yaparak belki bir duz taş daha bulursunuz

mutah_55

Yeni Üye
ustalar takıldıgım bir konu var eski rum evi veya şapellerin altında olan malzeme takriben kaç metrededir

saftilki

Moderatör
Moderatör
bulursamkader ustanın dediği gibi çubuğa başvurmalısın,
kuyu varsa dutların ortasına veya birine kuyu dibinden tünel olabilir,

git bir elektrikçiye 4 lük 1 mt nya kablo al mümkünse tesisattan çıkma olsun, forumda çubukla ilgili bolca bilgi mevcut,

bu arada 3 cins dut var ak kara ve kırmızı, kırmızı dut çok nadiren bulunur tadıda az değişiktir biraz daha mayhoş olur

yerin hayırlı olsun

Turko

Uzman
Dutlar beyaz mı , siyah mı ?