4 lü kare oyma

By.atilla

Aktif Üye
Buraya tekrar gidersen işaretli yeri bı kontrol et tam tepe ve 200 MT sol tarafı ok istikametine doğru

cemalkirve

Yeni Üye
ben de acemi bir takipçi olarak görüşlerimi bildireyim. belki bir fikir verir. yoksa ustaların yanında haddimize değil fikir bildirmek.
koltuk taşı ile belli bir yöne bakaN KAFA ŞEKLİNİ DAHA ÖNCE DE YAN YANA GÖRDÜM ÇÜNKÜ

sandalci14

Operatör
o alanı inceledim koltuk gibi görülen yer yuvarlak ve sivri,tam benzetemedim ama onun üst tarafında düz yeri var kayanın orda yuvarlak oyma var 10 cm gibi. benim telefon iyi çekmiyor arkadaşın telefonla çekmeye çalıştık onada devamlı şurayı çek burayı çek derken çoğu yeri kaçırdık tabi.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu yeri bir yıldan daha fazla oluyor belki konu olarak açmışlar dı.
Çok iyi hatırlıyorum lakin kim açtı bilmiyorum ve başka bir sitede mi buradamı onuda tam hatırlamıyorum.
Bunca zamandır burada sonuca gidilemedimi acaba .

sandalci14

Operatör
Bu yeri bir yıldan daha fazla oluyor belki konu olarak açmışlar dı.
Çok iyi hatırlıyorum lakin kim açtı bilmiyorum ve başka bir sitede mi buradamı onuda tam hatırlamıyorum.
Bunca zamandır burada sonuca gidilemedimi acaba .

ustam ankara merkeze yakın biyer bide piknik alanı içinde ama sit alanı değil.ankaralı bu işlerle uğraşanlar bilir yeri birçok kişi tarafından konusu açılmış olabilir.bende gittim buraya,il resimlerdeki oymaların o taraflar çok fazla kurcalanmış daha öncede bahsettim anakayayı karotlarla delmişler patlayıcı filan yerleştirmişler patlamamış kabloları duruyor.büyük anıt şeklindeki kayanın alt tarafını kepceyle inmişler sonuç yokidevenin sırtınıda düzlemişler tahminim yol için ,çünkü çıkılacak durumda değil.bide bi arkadş yazmıştı bana asıl mesele suyun karşı tarafında diye ,açılmış yerler filan varmış o alanı inceleyeceğim,uydudan baktım çok cazip geldi.bi resim atayım bakalım neler göreceğiz.ben daha sonra gördüklerimi paylaşacağım. 4 nokta gördüm.Ekli dosyayı görüntüle 259863

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim şimdi çok iyi her şeyi hatırladım ve bu konuda ben yorum yapmış idim ve resimde işaretlediğim yer bir duvar gibi idi ve yığması var idi ben de o noktayı hedef olarak söylemiş idim ve anladığım kadarı ile ne yazıkki orayı kökten halletmişler. Resimde işarelediğim alan

sandalci14

Operatör
ustam ben o alandan şüphe ederek baua üstünde gezindim çubukla baktım.üstünü ortalama 1 metre düzlemişler bide ortada yuvarlak çukur vardı yarım metre civarı ancak derine inmemişler.o alanın ön tarafında ve kayalığın sol tarafında 3 yerde boşluk aldım tünel tahminim var.bu resim kuzeyden güneye görünüm ben ön tarafında yani dereye bakan tarafta oymaların hemen önünde boşluk almıştım.eski resmi varmı elinizde çalışma yapılmadanki.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
ustam ben o alandan şüphe ederek baua üstünde gezindim çubukla baktım.üstünü ortalama 1 metre düzlemişler bide ortada yuvarlak çukur vardı yarım metre civarı ancak derine inmemişler.o alanın ön tarafında ve kayalığın sol tarafında 3 yerde boşluk aldım tünel tahminim var.bu resim kuzeyden güneye görünüm ben ön tarafında yani dereye bakan tarafta oymaların hemen önünde boşluk almıştım.eski resmi varmı elinizde çalışma yapılmadanki.
Çubukla bulamazsın abisi
en azından yerlere iyi bakarak dolaş