72 Yaşındaki Defineci Yakalandı

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Eskişehir'de, bahçesinde kaçak kazı yaptığı tespit edilen 72 yaşındaki şahsın evinde, Bizans-Roma dönemine ait sikkeler bulundu. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince takibi yapılan şüpheli gözaltına alınırken, evde bulunan sikke ve dedektörlere el konuldu.

Eskişehir'in Mahmudiye ilçesi Balçıkhisar Mahallesinde 4 Aralık Çarşamba günü saat 16.30 sıralarında, jandarma ekiplerinin Balçıkhisar Mahallesinde yapılan istihbari çalışma neticesinde İ.P (72) isimli şahsın evinin bahçesinde kaçak kazı yaptığı belirlendi.

Jandarma ekiplerince, şüphelinin elinde tarihi eser bulundurduğu ve bu tarihi eserleri piyasaya sürmeye çalıştığı bilgisinin alınması üzerine konu ile ilgili yapılan araştırma sonucu İ.P. isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama yapıldı. Ekipler, gerçekleştirdikleri aramalarda; şüphelinin evinde 2 adet Bizans Roma dönemine ait bronz sikke ve 2 adet define arama dedektörü ele geçirildi.

Öte yandan olayla ilgili 72 yaşındaki şüpheli İ.P. gözaltına alınırken, jandarma ekipleri ele geçirilen sikke ve dedektörlere el koydu.​

gülbahçeli

Editör
Bu milletin icinde mayasi bozuk olanlarin sayisi az degil...Hasedciler, rezilsiniz....
hasetçi dedinde neleri var gurban ben şahidim adam arkadaşını ispiyonluyor arkadaşın dükkanından makineyi aldılar hatta paraların hangi döneme ait olduklarını ve nerde olduğunu bile söylemişler karnı dar olan çok

deli firat

DOĞACI
Bu milletin icinde mayasi bozuk olanlarin sayisi az degil...Hasedciler, rezilsiniz....
Cuk diye uturmuş aynen ustam mayası bozuk hasedciler çok la bırakın toprakta taşta kalmasın çıkaran nekadar kötüde olsa vatana millete bir hayrı olur hiç olmasa bir iş yeri açar beş on kişiyi çalıştırır vergisini verir

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cuk diye uturmuş aynen ustam mayası bozuk hasedciler çok la bırakın toprakta taşta kalmasın çıkaran nekadar kötüde olsa vatana millete bir hayrı olur hiç olmasa bir iş yeri açar beş on kişiyi çalıştırır vergisini verir
Deli ustam,
Arazide yarim kalmis bircok yer goruyoruz.
Bakiyoruz kazma kurek topragin icine gizlenmis. Allah cc sahit ne varmis diye tespit bile yapmiyorum.

Yahu fahişelikte bile bir rajon var. Bunlar ne kadar terbiyesiz edepsiz insanlar. Adamin kendi bahcesi. Neyin sikayetini yaparlar? Adam 72 yasinda belki torununu sevendirecek. Bu yaşta cok para bu adamin ne isine yarar. Benim degilse kimsenin olmasin diyen karaktersizler var. Bunlari yilgin cubukla terbiye etmek lazim. :(