8 metre

Azer2010

Yeni Üye
Ben bi alanda çalışma yapıyorum. Arazi tepe ve höyük tarzında. Makina ve çubuk tuttuğumda görüntü aldık çubukla 8 metre gösterdi. Biz tam üstünden değilde 2 metre yanından açtık çukuru 8 metreye gelince tünel açtık şuan kayalar çok sert ve ince kum da çıkmaya başladı sizce devam etmelimiyim ne anlama gelir bunlar yardımınız için teşekkür hayırlı günler. Saygılar.

Azer2010

Yeni Üye
Ben bi alanda çalışma yapıyorum. Arazi tepe ve höyük tarzında. Makina ve çubuk tuttuğumda görüntü aldık çubukla 8 metre gösterdi. Biz tam üstünden değilde 2 metre yanından açtık çukuru 8 metreye gelince tünel açtık şuan kayalar çok sert ve ince kum da çıkmaya başladı sizce devam etmelimiyim ne anlama gelir bunlar yardımınız için teşekkür hayırlı günler. Saygılar.

Ekli dosyalar

Marco

Bilgili Üye
Ustam merhabalar foruma hoş geldiniz. Tespiti neye göre yaptınız. Höyük, tümülüs gibi yerlere üstten girilmez, genelde doğuya bakan kapısı olur. Sadece ordan girilir. Giriş Kapısını tespit ettiniz mi. Tepe veya tepenin yanlarından giriş kesinlikle yapılmaz, çökme ihtimali çok yüksek. Genelde sit alan olur, araştırma yaptınız mı burası sit alan mıdır değil midir yoksa bu emekler boşa gider. Saygılar, sevgiler dilerim

Azer2010

Yeni Üye
Ustam merhabalar foruma hoş geldiniz. Tespiti neye göre yaptınız. Höyük, tümülüs gibi yerlere üstten girilmez, genelde doğuya bakan kapısı olur. Sadece ordan girilir. Giriş Kapısını tespit ettiniz mi. Tepe veya tepenin yanlarından giriş kesinlikle yapılmaz, çökme ihtimali çok yüksek. Genelde sit alan olur, araştırma yaptınız mı burası sit alan mıdır değil midir yoksa bu emekler boşa gider. Saygılar, sevgiler dilerim
Selamlar hocam teşekkür ederim cevabınız için. Biz yer altı görüntüleme ve çubuklar ile yola çıktık. Doğu tarafı çalışma alanımız sit alanı değil 200 & 300 metre uzunluğundaki tepenin orta kısmında çalışma yapıyorum. Şuanda çok zor kırılan bi kayayı hilti ile kırıyorum. Saygılar sunuyorum

Marco

Bilgili Üye
Sit alan değilse çok güzel ustam. Dikkatli olunuz, çakıl tuzaklari su tuzaklari, çökme tuzaklara karşı uyanık olun ustam. Allah muvaffak eylesin inşallah. Ustalarımız yorum yapacaktır inşallah.

Azer2010

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim hocam saygılar sunuyorum hayırlı günler

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepe dediğiniz yerin fotoğraflarını paylaşırsanız daha faydalı yorumlar alırsınız.