____Kroki____

Esteban74

Editör
Selamunaleykum ustalarım...
Mirkut Ustam, ölçüleri tekrar aldım.
Kırmızı büyük alanlar girişler.
Siyah çizgiler içi 70 cm duvar.
Mavi çizgiler içi 45 cm iç duvar ve tünel duvarı
Kırmızı çizgi ölçülerin alındığı hatlar...
Boşluğun iç ölçülerini; doğudan batıya, batıdan doğuya ve güneyden kuzeye , kuzeyden güneye 4 er kez ölçerek aldım. Boşluğun doğusundan dışından çubuklar önce boşluğu gösterdi , boşluğa döndüm ; önce girişleri gösterdi sonra boşluğun büyüklüğünü gösterdi ve sonrada boşluğa mesafemi gösterdi. Her yönden aynı şekilde boşluğun dışından başlayıp aynı tepkileri aldıktan sonra boşluğun içine girip ölçüleri aldım.
Derinlik için yine aynı tepkileri aldıktan sonra boşluğun doğusundan boşluğun dışından girdim batısından çıktıktan sonra 190 cm de çubuklar yana açtı , burdan sonra 210cm de karşıyı gösterdi burdan sonrada 100 cm de çubuklar yana açıp tekrar karşıyı gösterdi.
Tünele giriş ve tünelden odaya giriş ölçülerinide aldım.
Yorumlarınıza sunarım ustam.
BulursamKader25 Ustam
aliömer Ustam
Bütün Ustalarmla birlikte Sizlerinde yorumlarınızı beklerim..
Saygılarımla

Son düzenleme:

Esteban74

Editör
ragıp Ustam yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen...
Teşekkür ederim
Saygılarımla

ragıp

Uzman
@Esteban74
ustam, bir mimar edası ile, titizlikle çalışılmış ve çizilmiş bir mekan,
söylenecek bir şey kalmamış.

allah muaffak etsin
selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim cok guzel bir calisma yapmisin ellerine saglik. Bu tespitleri teyit edersen eline su doken cikmaz. 120-200 bin araligi satilan cihazlardan bir ust konuma ulasmis olacaksin insallah.

Yan taraflara derinlikleri yazmisin ama ben emin olamadim. Odanin derinligi nedir..???

Smokin

Moderatör
Moderatör
Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık
Kırmızı oklar giriş noktası mi ?

Sahinler

Aktif Üye
Bulursamkader ustam bugün bentoniti denedim sizin tavsiyenizle sizden Allah razı olsun mineral pirinç cubuklarla baktığımızda boşluk veriyordu bentonitle baktığımızda tepki dahi vermedi abi nedir bu sırrı nedir bu işin

Esteban74

Editör
ragıp Ustam...
Çok uzun bir çalışma oldu. Ve vücudum yorulmaya başladığı için sadece kırmızıyla çizdiğim hat da ölçüleri aldım, geriye kalanları ben tamamladım onun için eksikler olabilir. Girişler belli ama ölçüm alamadım. Boşluğun içindeki en dıştaki boşluk alanda dolandım ve hiç kesinti yok . Çevresi koridor şeklinde tamamen boş.
3 odalı bir mezar görüntüsü var.
Saygılarımla ve Selametle

ragıp

Uzman
@ragıp Ustam...
Çok uzun bir çalışma oldu. Ve vücudum yorulmaya başladığı için sadece kırmızıyla çizdiğim hat da ölçüleri aldım, geriye kalanları ben tamamladım onun için eksikler olabilir. Girişler belli ama ölçüm alamadım. Boşluğun içindeki en dıştaki boşluk alanda dolandım ve hiç kesinti yok . Çevresi koridor şeklinde tamamen boş.
3 odalı bir mezar görüntüsü var.
emeğine sağlık.
allah bu çabalarını boşa çıkartmaz inşallah

Esteban74

Editör
Kardasim cok guzel bir calisma yapmisin ellerine saglik. Bu tespitleri teyit edersen eline su doken cikmaz. 120-200 bin araligi satilan cihazlardan bir ust konuma ulasmis olacaksin insallah.

Yan taraflara derinlikleri yazmisin ama ben emin olamadim. Odanin derinligi nedir..???
İltifat ediyorsunuz Ustam , teşekkür ederim.
Odanın derinliğini bende merak ediyorum , dıştaki ölçüler derinliği vermezmi...