action basliii desene. nasil kalite yerler buldularsa artikk

odin

Editör
sevgili Keskingöz ustam; Bahse konu olan miktar ne ise yanina al avukatini gerekli makamlara basvurunu yapip ekonomiye kazandir. Vatandas kazansin. 1 sene sonunda senin bu soylediklerinin yarisi dahi gerceklesirse ben butun forum uyelerinden tek tek ozur dileyecegim. Ekonomide uzman olman cok guzel bir sey gidisati benden daha iyi kavrayip bilmen lazim. Hatta benim soylediklerimi senden duymamiz gerekirdi. Arti olarak, sokaktaki insan ile egitimli insan elbette ayni olamaz. Eski futbolcu alpay ozalana birisi ekonomiden konu acilinca aynen sunlari soylemis " Sana mikro desem aklina firin gelir, makro desem market " Kutuphaneleri kapatip kiraathane acan bir ulkede iseniz egitiminizin degerini bilin.

Boylelikle son sozu sana biraktim umarim bu dediklerime 1 sene sonra pisman olurum.

iyi forumlar

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
sevgili @Keskingöz ustam; Bahse konu olan miktar ne ise yanina al avukatini gerekli makamlara basvurunu yapip ekonomiye kazandir. Vatandas kazansin. 1 sene sonunda senin bu soylediklerinin yarisi dahi gerceklesirse ben butun forum uyelerinden tek tek ozur dileyecegim. Ekonomide uzman olman cok guzel bir sey gidisati benden daha iyi kavrayip bilmen lazim. Hatta benim soylediklerimi senden duymamiz gerekirdi. Arti olarak, sokaktaki insan ile egitimli insan elbette ayni olamaz. Eski futbolcu alpay ozalana birisi ekonomiden konu acilinca aynen sunlari soylemis " Sana mikro desem aklina firin gelir, makro desem market " Kutuphaneleri kapatip kiraathane acan bir ulkede iseniz egitiminizin degerini bilin.

Boylelikle son sozu sana biraktim umarim bu dediklerime 1 sene sonra pisman olurum.

iyi forumlar
bir üyenin ilk sayfadaki yorumumu beğeni üzerine bu karşı yorumunuzu gördüm.

Aradan uzun süre geçmesine rağmen tabii olarak cevap hakkım doğuyor.

öncelikle;
uzman olmadığın bir mevzuuda konuşulmaması gerektiğini söyleyip; iddiana al avukatını prosedür uygula şeklinde naakademik, tamami ile lümpen bir tutarsızlık ile cevap yazman da bir hayli cahilane olmuş.

oysaki basit bir cümle ile, çıkacak değerlinin likiditasyonunu üretim çarkında aktif şekilde yatırıma dönüştürüp ekonomiyi canlandırma tezi, çok basit temel cebir Eğitimi almış ilkokul çocuğuna dahi makul ve pozitif gelecektir.

dış borcun fazla olmasının da bir kuralı vardır.

Mevcut borçlar, yatırım ve hedef gereği yüksek tutuluyor ise bu hatalı bir ekonomi sonucu değil aksine istatistiksel bir gerektir.

hedeflenen yatırımlar uzun vadede ne denli tutturulmuş buna bakarak, olumlu ya da olumsuz değerlendirilmesi yapılır.

ticaret açığının çokluğuna göre değerlendirme yapılmaz.

öngörülemeyen durumlar istisnadır.
dış borçlar hanesine, dış ve iç kaynaklı odaklardan alınan meblağ yerine, hobimiz olan define sonucu çıkarılan değerlinin doğrudan eklenmesi ya da üretim çarkına doğrudan borç alınmadan direkt meta değer hanesine yazılması planlanan hedefi olağanüstü bir pozitif hanesine taşır.

bakın bu yazdıklarımda siyasi bir kaygı ya da mesaj göremezsiniz. Basit bir ekonomi söyleşisidir bunlar.

bunu yazmamın sebebi,
bilmediğiniz
hiç bir konuda iddia makamına oturmamanız gerektiğini öğretmektir.

Normalde kırdıysam üzdüysem affola derdim ama sıkıldım artık.

ister kibir deyin ister başka bir şey ama;

bilmediğiniz konuları araştırın öğrenin hemencecik uzmanmış gibi iddia makamına oturmayın.

kolaylıklar diliyorum..

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar sakin olun hepimiz vatanımızı Seviyoruz sadece koltuk sevdalılarını bizim vergilerimizle zevk ve sefa sürenleri sevmiyoruz biliyorum ki siyasi renginiz ne olursa olsun herkezin ilk düşüneceği şey vatanıdır o yüzden birbirinizi kırmayın herkez kendi aklına göre birini bulur ve inanır ama burada lürfen bu siyasi konuları açıp sitede ayrılığı desteklemeyin Sizden ricam relax olun kardeş olduğunuzu ve aynı bayrağın dalgalandığını görmek istediğinizi unutmayın...!!!

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Arkadaşlar sakin olun hepimiz vatanımızı Seviyoruz sadece koltuk sevdalılarını bizim vergilerimizle zevk ve sefa sürenleri sevmiyoruz biliyorum ki siyasi renginiz ne olursa olsun herkezin ilk düşüneceği şey vatanıdır o yüzden birbirinizi kırmayın herkez kendi aklına göre birini bulur ve inanır ama burada lürfen bu siyasi konuları açıp sitede ayrılığı desteklemeyin Sizden ricam relax olun kardeş olduğunuzu ve aynı bayrağın dalgalandığını görmek istediğinizi unutmayın...!!!
ne siyaseti? Ne koltuğu? :))

hobimiz olan define noktalarının ekonomide kullanılması durumunu tartışıyoruz.

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
Yapan ve yapmaya niyetlenenler üstüne alınsın o zaman kesgin gözlüm :244:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
adam hakli ..aynen durum buu uzgunum..ama genede bunu bura yazmayaydin iyiydi be kardess.yanni bu sektorun dogasina formatina aykiri bi yazi.siyasi yoruma kacar huzur bozar..genede ilgin icin tesekkurler
konuyu baştan sona okudum bence de haklı ama maalesef
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır

oguzkagan

Bilgili Üye
Ne kadar bilirsen bil... Söylediklerin karşındakinin anlayacağı kadardır .. odin usta Mal bulanındır usta ve sayın _Mithra_ usta aynen tam isabet buyurmuşlardır... Akşamınız güzel olsun.

odin

Editör
bir üyenin ilk sayfadaki yorumumu beğeni üzerine bu karşı yorumunuzu gördüm.

Aradan uzun süre geçmesine rağmen tabii olarak cevap hakkım doğuyor.

öncelikle;
uzman olmadığın bir mevzuuda konuşulmaması gerektiğini söyleyip; iddiana al avukatını prosedür uygula şeklinde naakademik, tamami ile lümpen bir tutarsızlık ile cevap yazman da bir hayli cahilane olmuş.

oysaki basit bir cümle ile, çıkacak değerlinin likiditasyonunu üretim çarkında aktif şekilde yatırıma dönüştürüp ekonomiyi canlandırma tezi, çok basit temel cebir Eğitimi almış ilkokul çocuğuna dahi makul ve pozitif gelecektir.

dış borcun fazla olmasının da bir kuralı vardır.

Mevcut borçlar, yatırım ve hedef gereği yüksek tutuluyor ise bu hatalı bir ekonomi sonucu değil aksine istatistiksel bir gerektir.

hedeflenen yatırımlar uzun vadede ne denli tutturulmuş buna bakarak, olumlu ya da olumsuz değerlendirilmesi yapılır.

ticaret açığının çokluğuna göre değerlendirme yapılmaz.

öngörülemeyen durumlar istisnadır.
dış borçlar hanesine, dış ve iç kaynaklı odaklardan alınan meblağ yerine, hobimiz olan define sonucu çıkarılan değerlinin doğrudan eklenmesi ya da üretim çarkına doğrudan borç alınmadan direkt meta değer hanesine yazılması planlanan hedefi olağanüstü bir pozitif hanesine taşır.

bakın bu yazdıklarımda siyasi bir kaygı ya da mesaj göremezsiniz. Basit bir ekonomi söyleşisidir bunlar.

bunu yazmamın sebebi,
bilmediğiniz
hiç bir konuda iddia makamına oturmamanız gerektiğini öğretmektir.

Normalde kırdıysam üzdüysem affola derdim ama sıkıldım artık.

ister kibir deyin ister başka bir şey ama;

bilmediğiniz konuları araştırın öğrenin hemencecik uzmanmış gibi iddia makamına oturmayın.

kolaylıklar diliyorum..
O gun epey sinirlenmistimki derdimi anlatamamisim sanirim...

Senin dediklerinde hata yok. Son yillarda ekonomiye giren sicak para ulkeyi cok rahatlattiki senin dediklerine cikiyor. Amma uzun vade de olmadi. Nedenini sorma. Zaten durum ortada. Kuyumcu vitrine sogan biber koymus takilarla birlikte. Baska soze ne hacet.

Ekli dosyayı görüntüle 240557

Bu anlattiklarin bugunki turkiye sartlarinda asla ve kat'â ne uygulanabilir ne de sonuç alinabilir. Bunun nedenlerinide aciklarim ama kisa kesmek daha hayirli. Ha gider baska ulkede uygularsin yukaridaki soylediklerini 3 5 seneye guzelde sonuclar alirsin onda hemfikirim.

Ayranimiz yok içmeye atla gideriz çesmeye misali, bizi ozetleyen guzel bir soz.

saygi ve sevgi ile...