Alan Tarama Tavsiyesi

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustalarım yazılarınızı okuyor birçok şeyler öğreniyoruz teşekkürler hepinize tesadüfen çubukllarla bende yaparım diye arkadaşa kendimi kanıtlamak arzusu ile başladı kendimce eğlenceli buldum hoş bir duygu ilk çubuk çok marifetliydi öyle şu bu değil bildiğimiz paslanmaz tel diyorlar ondan kıvırdım ölçü yok herşeyi evde o akşam yerini buldum sonra okudukça forumları çubuğu kısaltım herşey bozuldu aynı ölçü yaptım aynı tel alarak olmadı tam saçma bu işler dedim uğraşmam tesadüf yine gittim eskicide baktım iki tel parçası var aldım farklı bu biraz çelik var galiba ama tam değil mıknatıs tutuyor neyse şimdi herşeyi ayırabiliyor (inşallah) benim sorularım da var ama çok ince ayrıntı saçma da olur mu olur zamanla yazar fikirlerinizi almak isterim her bilgi değerlidir benim için mesela 22 ayar yüzüğe neden karışım demiyor benim çubuklar yani iki veya daha fazla metal birleşimlerine x yaparken buna yapmıyor
Metallerin baskınlık sıralamasını araştırın.
Cevabınızı bulacaksınız.

meteorxp

Member
Sağol Ustam benim sizden çok öğreneceklerim var peki Ustam benim minerale yakalanmıyorum duygusu yada gerçeği var üzerimde çünkü altına sağ kapatıp peşinden sol kapatan çubuk mineral ve tüm karışımlar ama altın var diyorsa sağ kapatıp altın var ama karışım diyerek sol kapatmıyor minerale de bu tepkide çok büyük bir durum değilmi yanılıyormuyum

Phoenix00

Aktif Üye
Sağol Ustam benim sizden çok öğreneceklerim var peki Ustam benim minerale yakalanmıyorum duygusu yada gerçeği var üzerimde çünkü altına sağ kapatıp peşinden sol kapatan çubuk mineral ve tüm karışımlar ama altın var diyorsa sağ kapatıp altın var ama karışım diyerek sol kapatmıyor minerale de bu tepkide çok büyük bir durum değilmi yanılıyormuyum
Minarele yakalanmayan çubukçu yoktur herzaman yakalanırsın önemli olan minareli elemek ve anlamak gerçeğidir bilgiler ve ustaların tecrübeleri bu yönde

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çubuk deryadır, yeter ki kullanmayı biliniz, kaybettiğim altın yüzüğü toprakta çubuk ile buldum, bana sorarsanız boşluk için aliminyum çubuk, diğerleri için gümüş çubuk tavsiyemdir, kundak olmuş olmamış çok önemli değil arkadaşlar, yine de kundak istiyorsanız keçeli kalem içini boşaltın içine çubuğu takın işte size kundak, kullanmaya başlayın, ama bu site de çubuk ile ilgili ne ararsanız var, @BulursamKader25 ustam sağolsun herşeyi yazmış çizmiş anlatmış, almak kullanmak size kalmış, ilk etapta çubuk az çalışır çalışmaz, dönmez kapanmaz, zamanla bunları aşacaksanız, kendinize mutlaka test alanı yapın ve uygulama yapın zamanla farklı şeyleri göreceksiniz ama pes etmeyin, 20 aydır tecrübe ediyorum hala öğreneceklerimiz var çubuktan, tavsiyelerim bunlar pes etmeyin elinize alıp dolaşmaya devam edin

Trakyalı81

Başlangıç asamasindasin. Zamanında sarikiza sagi mi kapatıyor solu mu ? Önce sol sonra sag mı? Vs vs evrelerle çok uğraş verdim.
Zihnin karışık.
Özgüvenin çok. (Olması gereken)
Dediklerinin hepsinin fizik bilgisi ile olurunu/olmazini açıklamam sana fayda vermez.
Bu bilgim doğrudur her dediginde tokat yemeden öğrenemezsin.
Yukarıda kurduğun cümleden sağlam bir yanılma ile çıkacak ve çubukların karışım vermedigini anlayacaksin.
Vakti var demek ki daha..

meteorxp

Member
Ustam ben şöyle anlatayım tüm metaller gümüş dahil sol kapanıp üzerine sağ kapanıyor altın karışımı olmayan metal gruplarına x çarpı yaparken altına sağ kapatıp sol kapama içinde altın karışımına burası çok bence can alıcı sağ kapatıp sol düz kalıyor onun için mineral ide önemsemiyorum niye çünkü sağ ve üstüne sol kapanırsa herşey bitmiştir öbür türlü altın olsada bakmam diye kendimce fikrim var boşlukta 180 derece açılım veriyor zaten boşluk kafama hiç takılımıyor basit bir olay benim tek ilerleme kaydettiğim nokta elimde altınla çubuk tutardım şimdi şükür ona da ihtiyaç yok bendeki çubuklar diyorum ya 1 m desem bana gülersiniz bende hoşnut değilim sıkıntı taşımak kısaltım olmadı kısaltım olmadı birdaha kısaltım olmadı 10cm kadar düştüm olmadı düştükçe özelliğini yitirdi şimdi aynı uzunlukta devam geçen arkadaş almış 1500 liraya kullandım yerdeki makası demirin bile göstermedi garip ama böyle işte diyelim başka bir metal var cinsi ne bulmak sorun mu evet sorun her bir metali sağ elime alıp bakmam gerekiyor zaten bu da önemsiz hangi metal var altın yoksa bize ne ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam ben şöyle anlatayım tüm metaller gümüş dahil sol kapanıp üzerine sağ kapanıyor altın karışımı olmayan metal gruplarına x çarpı yaparken altına sağ kapatıp sol kapama içinde altın karışımına burası çok bence can alıcı sağ kapatıp sol düz kalıyor onun için mineral ide önemsemiyorum niye çünkü sağ ve üstüne sol kapanırsa herşey bitmiştir öbür türlü altın olsada bakmam diye kendimce fikrim var boşlukta 180 derece açılım veriyor zaten boşluk kafama hiç takılımıyor basit bir olay benim tek ilerleme kaydettiğim nokta elimde altınla çubuk tutardım şimdi şükür ona da ihtiyaç yok bendeki çubuklar diyorum ya 1 m desem bana gülersiniz bende hoşnut değilim sıkıntı taşımak kısaltım olmadı kısaltım olmadı birdaha kısaltım olmadı 10cm kadar düştüm olmadı düştükçe özelliğini yitirdi şimdi aynı uzunlukta devam geçen arkadaş almış 1500 liraya kullandım yerdeki makası demirin bile göstermedi garip ama böyle işte diyelim başka bir metal var cinsi ne bulmak sorun mu evet sorun her bir metali sağ elime alıp bakmam gerekiyor zaten bu da önemsiz hangi metal var altın yoksa bize ne ?
Minerali, elinizdeki ikili veya dortlu cubuklarla elemenizin imkani yok.
3-5 tespit ve islemden sonra ne demek istedigimi anlamis olursunuz. İstersenuz 2 metrelik cubuk kullanin degismez. 20 cm.lik Cubukta eleyemez.

Trakyalı81

Kendinden eminsen , arazide ilk isareti çakan yerde işlemi yapıp, doğruluğunu teyit edersin.
Ben negatif olacağı düşüncesindeyim.
Pozitif çıkarsa paylaşırsınız.

meteorxp

Member
Bulursam kader25 Ustam çok forum okudum şu mineral elemek için demir gümüş bakır vs bakın hepsine tepki verirse diye devam eden bir yazın var bende ona istinaden dedim ki zaten çubuklar kendinden başka tüm karışımlar için zaten söylüyor sağı kapatıp altın var ama solu kapatmayarak dikkat diyor neden bu kadar eminsiniz Ustam olmaz mı uygulama yapmak çok zor denemek yanılmak en güzeli ama kimi için tespit kimi için onu oradan almak zor gelir zaten deneme yanılmayı uyğulayabilsem tüm cevapları öğrenmiş olurduk

meteorxp

Member
Birde Ustam çubuğu sağ kapattığı üzerine sol kapattığı bir element var mıdır yani altın gibi varsa bu yanıltır başkada benim aklım yetmiyor ben çok iyim demiyorum yazılarımda sadece bana da hakikaten ilginç geliyor karton elime sıkıştırsam kartona su şişesi alsam su şişesi kapağına saç teli alsam saç teline yaprak alsam yaprağa en son yeşil yaprak aldım çubuk hareketini yaptı baktım yerde birşey yok kafamı kaldırdım asma yaprakları çatıdan sarkmış ona yapmış bu da benim beynim mi yönetiyor kuşkusuna cevap oldu bana