Aliömerin çubuk hakkındaki görüşleri

GERMO

Engellendi
Selâmünaleyküm ustalarım kardeşlerim, ben diyorum bu yara sadece benim yaram, meğer yara aynımış, peki bu gözümüzün içine baka baka, ben yaptım diyenler yalanmi atıyor, peki bu binlerce konuda okuduğumuz bu 3 dalga frekansı, manyetik sapmalar, o kadar yazilar, o kadat metal cubuklar malzemeler, o kadar kurulan hayaller, verilen çabalar, o kadar kavgalar, kalp kırmalar bunlar hepsi boşu boşunamı,

o kadar mühendisler bunlar boşamı okumuş, bunlar boşamı maaş alıyorlar, bunların diplomaları demekki duvarda bir süs, o kadar çaba, o kadar emek boşunamı harcamış lar zamanı, @Aliömer ustam yinemi hayal kırıklığı, yinemi boşa kürek, boşa giden yıllar, peki bu piyasada cıncıklı boncuklu satılan alan taramalar, birde türlü zorluklarla sıkıntı çekerek çoluk çocuğunun boğazından kesip o 10 bin, 20 bin, 50 bin, 100 bine alınan dedektörler bunlarda hepsi yalanmi, iyiki bir cihaz almamışım, burda gelipte hangi cihaz alayım diyenlere, git şunu al, git bunu al diyerek kandiriyoruz demekki,

hani o sağda solda elinde keser veya tahta tokmakla dağı taşı yoklayanlari gördüğümüzde haline gulduklerimiz haklıymış demekki, peki o buluyorum kardeşim diyenler yalanmi atıyor, kimleri görmedikki, mc_307, kadir kadir, belki onlarca usta bunlar niye yalan attilar, niye insanların duyguları ile oynadılar, ustam ustalarım burda bir yanlışlık varda nerde işte,

kimse % 100 lük cihazım var demiyor zaten, kiminin % 80 kiminin 70, kiminin 60, ustalarım bir veya iki taneyi çözen insan sonuçlandıran biri, Cihaza da ihtiyaç duymaz zamanla, bence birileri az çok, iyi kötü birşey ler yapmış, ama sırrını vermiyor işte, ne diyelim Allah cc akıl fikir versin, zoraki milli olunmuyor, yaratana kul olunmuyor işte, benim varlığım bu güzelim ülkeye, bu güzel millete, bu çileli cefakar sabırkar ümmete benim varlığım fayda sağlamıyorsa, iyi olsam neye yarar, kötü olsam neye yarar, ne diyelim, Allah cc yinede hepinizden razı olsun inşallah kardeşlerim hepiniz varolun.

@mayhem @Kafkaslı @Mal bulanındır @deli firat @bozoklu @BulursamKader25 ustalarım, ne dersiniz bu boşa giden yıllara, iyikide cihaz al diyenlere inanmamışım değilmi, en güzeli marangoz dan bir kaç tane tahta tokmak yaptırmak, eskiden taşın üstünde et döverlerdi büyükler, ata Yadigarı dedikleri bu olsa gerek,
@tatar26 kardeşim seni özel etiketliyem, sonra küsüyorsun, kimse beni etiketlemiyor diye, hepinizi kardeşim ustam olarak seviyorum bilin yeter, şimdi haklı kim.

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
GERMO Ustam yazımda belirttiğim gibi hiç bir şey imkansız degildir. Eğer teşhis doğru konulmadıysa rastgele hastaya verilecek bir ilaç faydadan çok zarar verecektir. Önemli olan hastalığa doğru teşhis ve doğru ilaçla tedavi uygulamaktır.

Hiç kimsenin emeğini ve çabasını hiçe sayamayız. Fakat önemli olan ortaya çıkartılan sonuçlardır. Eğer sonuç alınan bir şey varsa ohalde hepimiz neyin arayışındayız. Sizi örnek verecek olursak uzun zamandır bir cihaz almak istiyorsunuz. Şimdi soruyorum size niye bir cihaz almıyorsunuz. Maddi imkansizliklardanmı yoksa başka bir nedenimi var? Bırak yüzde yüzü yüzde seksen doğru sonuç verebilen bir cihaza verilecek 5000 -10000 liranın pek bir önemi olacağını da sanmam.
Konun özüne dönersek çubuk ile altın tespiti yapmak mümkünümü sorusuna cevap arayışındayız.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Aliömer ustam ve diğer ustalarım benim yeni geliştirdiğim bir sistem var eğer kısmet olur da bir gün sonuç alma şansım olursa burada açıklayacağım inşallah.
Bu sistem ile yapabildiklerimi kısaca anlatayım çünkü bunu yaşamakta güzel bir duygu bu yüzden paylaşıyorum. Belki deli dersiniz ama olsun ben de kalacağına belki işe yarar.
Bu sistem ile tespit ve ölçümleri yaptıktan sonra derinlik ölçüsü almak için yerimde sayıyorum ve odanın tabanına indiğimde çubuklar sağa sola açılıyor. Sol çubuğu indirip sağa doğru yürüyorum. Tam duvara gelince çubuk sola dönüyor içeriden yürümeye başlıyorum. Mesela odanın içinde olduğunuzu hayal edin aynen o şekilde. Çubuğu havaya kaldırıyorum tavana gelince içe yani sola dönüyor anlıyorum ki boyu o yükseklikte. Odanın içini geziyorum çubuğu yere yakın tutuyorum ölünün yatırıldığı sekiyi bile bu şekilde tespit edebiliyorum. Odanın köşe çıkıntıları, içerideki nişleri hatta sol çubuğu da kaldırıp odada elime altın alıyorum ölü sekisinin üzerinde bazı noktalarda tepki alıyorum ve oda içinde altın olduğu yerlerde altın tepkisini alıyorum. Odaya bağlı başka oda varsa geçişi tespit edip diğer odaya geçiyorum bu geçişler genelde 1 metre yükseklikte oluyorlar. Yani ben çubuk ile bu sistemde böyle bir diyalog içerisindeyim. Dediğim gibi henüz bir çalışma yapmadık eğer olur da bir gün çalışmamız olur da sonuca ulaşırsak paylaşırım inşallah. Benim de sormak istediğim bu benim gezdiğim odalar ve yer altı alemi neyin nesi? En son gittiğim yerde benden önce görüntüleme cihazı ile tespit edilen bir çok kollu bir tüneldi ve tünel içinde biraz gezdim sonrasında arazi sahibi gezdiğim yerlerin aynen cihaz ile tespit edildiğini söyledi ama çalışma yapılmadı. Benimle aynı durumu yaşayan var mı bilmiyorum ama böyle bir durum mevcut bende. Sanırım sonuç verirse bütün sorulara cevap olur inşallah.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bu arada oda ara geçişlerde eğilerek geçmek zorunda kalıyorum çünkü dik geçince frekans bozuluyor. Yada duvara gelip boşluk dışına çıkınca da frekans bozuluyor ve bu durumda işlemleri baştan başlatmak zorunda kalıyorum.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bu arada oda ara geçişlerde eğilerek geçmek zorunda kalıyorum çünkü dik geçince frekans bozuluyor. Yada duvara gelip boşluk dışına çıkınca da frekans bozuluyor ve bu durumda işlemleri baştan başlatmak zorunda kalıyorum.
açıklasan dahi, bu sadece sende çalışır ustam :))
öz enerjinden bi bardak koy da içelim..

R00T

Profesyonel
Co Admin
Hele çay demleyin şağül çubuk ustaları beraberinde gelir yorumlar inşaallah.Her zaman doğru bildiğimi konuştum yorumuma şahsi fikrimdir dedim.Bilmediğimde sustum yada fikrime yakın fikir yazılmışsa yazma gereği duymadım .Fotoğraf yan çekilmişse bakmaktan boynum tutuldu ise bakmadım yazmadım.Ama , aması var ömrümde ne çubuk ne şağül nede makina kullanmadım.Varsa yoksa işaretin dili ile çalıştım.Şimdi çubuk ve boşluk konularını okuyorum.Yapabiliyorsanız boşluk değerli tespiti yapın diyorum.Hani biride çıksa sistemi net ilerlettim son hali budur dese yeter R00T usta yorma kendini sende sana yardımcı olacak bir sistemden istifade et dese ohh ne güzel istanbul.Bu öyle bir şey olsun ki benim enerjimle değil bana göre farklı sana göre farklı değil orta yeri bulunsa herkeste benzer sonuçlar verse.Sarıkıza yönelse.Artık bulun bu sistemi yeter yani.

GERMO

Engellendi
Aliömer ustam güzel kardeşim inanın hepinizin sevgisi değeri yüreğimde ölçüsüz tartısız, tez zamanda inşallah bu binlerce kardeşimizin olduğu bu sitede, yürekli delikanlı biri çıkarda, yeter arkadaş sadece bana değil bilgim sizlerindir deyip cihazını bilgisini paylaşacak cesur bir kardeşim çıkarda, hiç banada bilgi vermesin, yeterki birilerinin yüzü gülsün, yeterki birileri sevinsin, Allah cc razı olsun sizlerden .

GERMO

Engellendi
Root ustam bu 1 yıldır takip ediyorum, inanki o dediğimiz sistemi yapan var ve gizli saklı olmuşlar, insan oğlu gözü doymaz işte, hani bir ara, Bulgar Ersana kızıyorlardi, bize bilgi versen ne olur sanki çubuğu alıp Bulgaristanami gelecez diye, şimdi yine aynı hal, müslümana gavur eziyeti gibi bir hal işte.
Hele çay demleyin şağül çubuk ustaları beraberinde gelir yorumlar inşaallah.Her zaman doğru bildiğimi konuştum yorumuma şahsi fikrimdir dedim.Bilmediğimde sustum yada fikrime yakın fikir yazılmışsa yazma gereği duymadım .Fotoğraf yan çekilmişse bakmaktan boynum tutuldu ise bakmadım yazmadım.Ama , aması var ömrümde ne çubuk ne şağül nede makina kullanmadım.Varsa yoksa işaretin dili ile çalıştım.Şimdi çubuk ve boşluk konularını okuyorum.Yapabiliyorsanız boşluk değerli tespiti yapın diyorum.Hani biride çıksa sistemi net ilerlettim son hali budur dese yeter R00T usta yorma kendini sende sana yardımcı olacak bir sistemden istifade et dese ohh ne güzel istanbul.Bu öyle bir şey olsun ki benim enerjimle değil bana göre farklı sana göre farklı değil orta yeri bulunsa herkeste benzer sonuçlar verse.Sarıkıza yönelse.Artık bulun bu sistemi yeter yani.

Demirçalık

Aktif Üye
Kıymetli ustalarım konuyu baştan sona okudum aliömer ustamıza ayrıca teşekkür ediyorum ve katkı sağlayan kardeşlerimize. Konunun aşama aşama hazmedilmesi ve kolaydan zora doğru hedefe emin adımlarla ulaşılması açısından bu konunun ilk önce çözüme ulaşması gereken kısmı doğru boşluk kısmıdır. Bırakın boşluktaki değerli tespitini, mt lerce inilmesine rağmen bize oda çizdiren kilden katmanlardan mineralden bahsedelim. Boşluk meselesi hallolursa hedefe ulaşmak daha kolay şahsi görüşüm. Saygılar

GERMO

Engellendi
Demirçalık güzel kardeşim, bizde onu diyoruz zaten ustaligin yarısı boşluk bulmak, diğer yarısı da mineral ve metal tesbitinde belli olur. Boşluğu bulan alet cihaz sistem metali de bulur, boşluğu bulamiyanin ne işi olur metalle.
Kıymetli ustalarım konuyu baştan sona okudum aliömer ustamıza ayrıca teşekkür ediyorum ve katkı sağlayan kardeşlerimize. Konunun aşama aşama hazmedilmesi ve kolaydan zora doğru hedefe emin adımlarla ulaşılması açısından bu konunun ilk önce çözüme ulaşması gereken kısmı doğru boşluk kısmıdır. Bırakın boşluktaki değerli tespitini, mt lerce inilmesine rağmen bize oda çizdiren kilden katmanlardan mineralden bahsedelim. Boşluk meselesi hallolursa hedefe ulaşmak daha kolay şahsi görüşüm. Saygılar

GERMO

Engellendi
Şu an hani o dediğimiz bazı ustaların elindeki cihazlar, suya metale kemiğe gümüş e ve altına programlı, o kadar söyleyin ki böyle bir cihaz yok. Birileri geriden gülüyor şimdi.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Konunun açılış amacı boşluk ya da boşlukta metal tespiti değil arkadaşlar.
Altın denen metalin, huyu ve tabiiyeti gereği çubuğu yanına yaklastirmamasi, yön saptırtmasi veya yakalanmaması ..
Bu problem için görüş ve fikir biriktirmek amacıyla açılmış bir başlık..
Selamlar ..