Aranan mağaralar

mevlüt42

Member
selâmün aleyküm. yine ben:))) madem başladık devamını getirelim etegimizdeki taşları yavaş yavaş dökelim. Arkadaşlar 3 adet mağara var. biricisi sineklik mağara bu magaralar araniyormus galiba içeri girdiğin zaman sinek sesinden kulaklar patliyacak. İkincisi kemikli mara bir sürü kemik. Üçüncüsü isli mağara buraya ben girmedim detayını bilmiyorum. Bu konularda bilgisi olan ustalarım varsa yorumlarını esirgemesin selametle.

ÖMER HATTAB

Editör
Bunalar eşkiya volçanın meşhur mağraları
kemikli mağrayla isli mağranın aynı yer olduğunu düşünüyorum
mağranın isli olması yakılan insanların dumanlarından dolayı içinde ve dışında is tabakası oluşmasından dolayı isli mağra demişlerdir
kemiklerde yakılan insanların kemikleri,bundan dolayı diğer adıda kemikli mağaradır.
sinekli mağraya gelince sizin dediğiniz kadar değilde iki derenin çat yaptığı bir mevkide olmasından dolayı
oluşan balçıktan dolayı sinek oluşuyor bundan dolayıda sinekli mağra diye oisimlendirilmişti.

mevlüt42

Member
Bilmiyorum hocam nedir ne değildir bizimkiler böyle varmı bir bilginiz ne yapabiliriz uğraşmaya değermi?

ÇALKAYA 28

Moderatör
Moderatör
isimden gidersek en az 100 adet sinekli mağara buluruz adresten gidersek bize lazım olanıbuluruz definede isimden yer arayan ömrünün hatasını yapar kim ki size adresi bellisiz bir yeri var yada bul diyorsa ona itibar etmeyin