Arkadaşlar defineciler derneğine üyeliği için ne düşünüyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sanırım kapanıyormuş bugün youtubede denk geldim. Biraz dinledim baktım ağzını bozuyor üstüne benim memleketimide ( alucra ) bu küfürlü cümlelerin arasında telaffuz ediyor kapattım. Şahsen yakıştıramadım kendisine davasında haklıdır değildir oralarında değilim. Kimseyi aşşalamaya Yukardan bakmaya kimsenin hakkı yok. Bu insanların üzerinden binlerce lira kazanmış bi insansın.. Yakışmamış

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Off derim.
hafif koyu, yanında küçük bir kase Siirt Fıstığı ve bir kaç bisküvi ??
Ustam,
Siirt fistigu onceden Antep fistigindan ucuz olurdu. Gecen dikkatimi cekti kuruyemisciye sordum, dogru dedi. Uretim azalinca boyle oldu dedi amma pek inandirici bulmadim. :))

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Ustam,
Siirt fistigu onceden Antep fistigindan ucuz olurdu. Gecen dikkatimi cekti kuruyemisciye sordum, dogru dedi. Uretim azalinca boyle oldu dedi amma pek inandirici bulmadim. :))
malum stokçu oyunları orda da dönüyor Ustam.
Üretimin azaldığı yok. İlk üretim başladığında rekabet piyasası gereği düşük fiyat ile pazara girdi üreticiler. Şimdi kalite konuşuyor, bilirsin Siirt Fıstığı etine dolgun olur ve gramajı da ağırdır.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
sedegor konusunu yapip uyelik ve ugura destek olalim kampanyasi yapiyodu 2 hafta once.bende ozaman yazmistim bu cocuk sakat dogmus cok yasamaz diye.(dernekten bahsediyom).sebebleri cok uzun forumu kasmiyalim..ana sebebler belli ..defineci kimlik arayisinda kanuni bosluktan faydalanmasin..pastadan pay azalmasin ..bu isi buyuk yapanlarin ayaana dolanmasin..vsvs uzargider...esneklik olmaaaazz ebediyyende olmayacak diger canlilar gibi sekliniziformunuzu degistirin dedim.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
sedegor konusunu yapip uyelik ve ugura destek olalim kampanyasi yapiyodu 2 hafta once.bende ozaman yazmistim bu cocuk sakat dogmus cok yasamaz diye.(dernekten bahsediyom).sebebleri cok uzun forumu kasmiyalim..ana sebebler belli ..defineci kimlik arayisinda kanuni bosluktan faydalanmasin..pastadan pay azalmasin ..bu isi buyuk yapanlarin ayaana dolanmasin..vsvs uzargider...esneklik olmaaaazz ebediyyende olmayacak diger canlilar gibi sekliniziformunuzu degistirin dedim.
Katılıyorum Gemiyi şartlara göre yürütmenin yolları bakılmalı 2 iki daha 4. Aklın yolu birdir ustam :)

Videoyu izlemeyenler için;
Dernek kapanıyormuş.
Baya üslupsuz edepsiz bol küfürlü ve reklam içeren bir video olmuş.
baya bir de caka satmış ben böyleyim şöyleyim diye.
böyle kapsamlı bir derneğin kurucusunun birleştirici olması gerekmez mi
neden bu afili haller nedir bu kibir mi desem sanki her tarafından akıyor
alucralıyım demiş oysa o kadar çok alucralı arkadaşım var ki sevip saydığım
bilmiyorum işte itici bir yanı var ve sevmiyorum bu adamı ne derseniz diyin
Videoyu izledim.
Evet dernek kapanmis.
Kurulalida 2 sene olmus, ben yeni duydum.

Aslinda bu videodan cok istifade ettim.

(Lakin sunuda soyleyemeden gecemeyecegim:
Ugur Beyi tanumam, belki siteyede gelip gidiyordur, bilmiyorum. Belki aramizfa yakinen taniyan irtibatli olan vardir. Sunu istirham edecegim:
Lutfen, en azindan ezan okunurken kez mse sovmesin. Kisi oruc tutmasa bile tutanlara saygili olmalidir. Gavur gavur oldugu halde bu saygiyi gosterirken musluman daha dikkatli olmali.)

Ozetle:
Devlet bastirmis ve kapatma karari aldirmis. İsin ozu bu.
Dunyadaki tum devletlerin diz cokturemeyecegi 2 gurup vardir, gucu yetmez:

1- Cocuklar.
2-Hayatta kaybedecegi birseyi kalmayan kisi.

Bu iki guruba devletlerinde gucu yetmez.
Demek ki bundan sonra bu ise soyunan olursa, dernek en az 7 kisi ile kuruldugundan 7 tane kimsesiz kuracak. İste onlara guc yetmez. Ancak gayri hukuki yoldan kim vurduyla goturebilirler. Bu da bu memlekette artik zordur.

Herseyin hayirlisi.
Gunu saati gelince hersey olur.
Kimsede engelleyemez.
Ben fazla izlemeedim uzun geldi kisaca ne anlatilmak istedigini kaptim biraz..o dernege bende uyeyim benimkisi anlatilanlar gibi bazi seyler degissin definecilik isi bilgi tecrube ile yapilsin tarihe sahip cikilsin diyeydi..kapanacaksa yada kapatiliyorsa yazik olmus.demek ki bu konuda gercekten cok rahatsiz olanlar olmus
Sanırım kapanıyormuş bugün youtubede denk geldim. Biraz dinledim baktım ağzını bozuyor üstüne benim memleketimide ( alucra ) bu küfürlü cümlelerin arasında telaffuz ediyor kapattım. Şahsen yakıştıramadım kendisine davasında haklıdır değildir oralarında değilim. Kimseyi aşşalamaya Yukardan bakmaya kimsenin hakkı yok. Bu insanların üzerinden binlerce lira kazanmış bi insansın.. Yakışmamış
Katılıyorum Gemiyi şartlara göre yürütmenin yolları bakılmalı 2 iki daha 4. Aklın yolu birdir ustam :)
Merhaba arkadaşlar,
bakın ben bir aydır takip ediyorum.. habertürk tende...
İşin aslı astarı bu dernek kuruluş amacı resmi olarak :defineci kanunları ve izinlerin yumuşaması ve arazide rahat çalışma...
Adamı tanımam..
Üyelerden para almamış..
Ayriyeten kendi dükkanından kampanyalar yapıp dedektör hediye etmiş ayda iki tane hangi durumu iyi vatandaşımız böyle açık cesur yardımlarda bulunmuş.. VS..
. Bu derneğin kuruluş amacına bakarsan iyi..
Haber türkte adam bazı müzelerde sahte eserlerin olduğu müzelerin vatandaşın hakkını veremediğini söylemde bulunduğu için hakkında bakanlıktan dava açılmış...
Bu öyle saçma bir davaki bakanlığın kendi sitesinde bulunuyor eserlerimizden bazılarının sahte olduğu VS...konuşmasında ezana denk geldi hayırlı bir şeydirki ezan okundu o adam defineci hakkını savundu.. Yalanda olsa doğruda olsa gündeme geldi...
Şuan türkiyede suçlu suçsuz bütün herşeyin hayır günah herşeyin derneği var
???? neden defineciler in derneği yok..?????
Sövmeye gelince yarası olana.(neler yaşanmış az çok biliyorum) .. Maalesef bizim ülkemizde durumu iyi olan elini taşın altına koyan parmak sayısı kadar...
Devletin kurumu olan Kültür ve türşzim bakanlığın işine gelmedi... Sebep defineciler derneğin amacı eserler yurt dışına kaçırılmasın diye????????????

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
".......Sövmeye gelince yarası olana.(neler yaşanmış az çok biliyorum)............"

Kardaşım,
Sövmek edepsizliktir.
Bende sövsem böyledir, sende sövsen böyledir.
Ve sövmek, hakaret etmek haramdır.
Haklı olmak bu haramlığı helal etmez.
Haramı hoş görmek ise; bu daha tehlikelidir, imana dahi zarar verebilir.
Bu nedenle yukarıda alıntıladığım cümlenizi kabul etmek asla mümkün değildir.

Dernek kurulması, derneğimizin olması bence de gereklidir.
Teferruatına; sonra müstakil bir yazıda bakarız inşallah.

adem44

Bilgili Üye
Adam doğru diyor avrupada serbes bizim ulkede yasak elin gavuru el altından bizi yonlendiriyor bastakılerde ahkam kesıyorlar gostermelık.

".......Sövmeye gelince yarası olana.(neler yaşanmış az çok biliyorum)............"

Kardaşım,
Sövmek edepsizliktir.
Bende sövsem böyledir, sende sövsen böyledir.
Ve sövmek, hakaret etmek haramdır.
Haklı olmak bu haramlığı helal etmez.
Haramı hoş görmek ise; bu daha tehlikelidir, imana dahi zarar verebilir.
Bu nedenle yukarıda alıntıladığım cümlenizi kabul etmek asla mümkün değildir.

Dernek kurulması, derneğimizin olması bence de gereklidir.
Teferruatına; sonra müstakil bir yazıda bakarız inşallah.
Ustam hak veriyorum sana herkes benim gibi senin gibi değil, herkesin iradesi farklı..
Adamın sovdüğü kişilerin kirasını ödemiş bir takım borçlarını ödemiş adamı yarıda bırakıp VS VS biz bize gelelim başkası üzerinde dönen muhabbetlere takılmaktan kendi işimize gelelim, konumuz define sohbeti.. hayırlısı neyse o olsun

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Şimdi ben bu adamın bir takım konuşmalarına hak veriyorum
Hiç sevmesemde
Ne p... olduğunu bilsemde
Uğur elektironik sütten çıkma ak kasikmisin
Daha 1 ay önce elamanlarını yollayıp burda reklam artırdın mayhem hatirladinmi?
Şimdi o orda konuştu ben de burda sana sesleniyorum
Sen kimsin ?
Insanlara o şekilde hitap ediyorsun
Mal bilseler zaten kaçmazlar
Bunu böyle bir üslupla söylemeden önce kackere bilgilendirici paylasimlar yaptin
Onu bana söyler misin?
Sana guvenipte senin kurmus oldugun bir dernekte toplanan 2 bin kişinin aklından şüphe duyarım...

mayhem

Co Admin
Co Admin
Define sohbeti uyeligi yetmiyormu :) gereksiz tartismayalim lutfen bu islerin defineyle alakasi yok bu tarz konulari kapatmak zorunda kaliyoruz burda kalkip bu sahsi yada firmalari tartismak yanlis iyi veya kötü her yone cekilir .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...