Ava Giden Avlaniyor Deve Diken İnsan Űçlemesi ragbeti bitmiyor

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Haklısın ustam.Ama bu fadıl farklı bir kumaş.Bir tanıdığımın binasını ipotek karşılığı alıp 13 kişiye satmıştı? Devamında caprice gold ve diğer temel atma törenleri cübbeli hoca ( bende dairelerimi kaptırdım diyor ne kadar doğru bilinmez kimsenin günahına girmeyelim ) başta koskoca ismailağa cemaatini bile tokatladı.Cübbeli hocada temel atma töreninde cemaate teşvik yapıyordu helal kazanç kar payı daire alın burdan diye.Valla ustam akıllanmaz bu toplum.Hiç moralini bozma ?
Emin olabilirsinki o benide çarptı diyen şahısta ortak ve olay daha daha derinlere gidiyorki akıl almayacak şekilde bunlar sadece buzdağının görünenleri :giggle: :devilish:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@APOLLONUS @vakko ustalar buda baska fantazi gurup style

Akıllara Durgunluk Veren Dol4andırıcılık Hikayesi - Erzurum Olay
21 Tem 2014 · Akıllara durgunluk veren ' papaz numarasıyla' 22 kişiden 800 bin lira tokatlayan define çetesi çökertildi. 18 kişilik ...

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@APOLLONUS @vakko ustalar buda baska fantazi gurup style

Akıllara Durgunluk Veren Dol4andırıcılık Hikayesi - Erzurum Olay
21 Tem 2014 · Akıllara durgunluk veren ' papaz numarasıyla' 22 kişiden 800 bin lira tokatlayan define çetesi çökertildi. 18 kişilik ...

Ustam papazları çok seviyorsun galiba Geçen papaz fıkrası bugün papaz haberi. Hayırdır klisenin malını buldun galiba. ?

Mal bulanındır

telefonla arayip msj atan taklacinin beyaanini aynen aktariyom @vakko ustam
..............
turgutluda altıncı deriz kendilerine. bu aralar yine ayyuka çıktılar. hikayeyi şöyle bir sms ile başlıyorlar: "manisa salihli sart köyündeki(izmirden turgutluya tasindim versiyonu da var) hacı amcam, kerpiç evinde yıllanmış çömlek buldu. içinde sarı sarı üzerinde arapça yazı yazılı, ortalarında tuğra olan altınlar var. 10 kiloya yakın. ben bunları gördüm, şaşırıp kaldım. iki gündür gözüme uyku girmedi. senin çevren vardır. bunlardan bir ekmek yiyelim. allah'ın izniyle

Mal bulanındır

Ustam papazları çok seviyorsun galiba Geçen papaz fıkrası bugün papaz haberi. Hayırdır klisenin malını buldun galiba. ?
bi arsstirma yaptim 200 yildir kiliseden camiye cevrilen aktif harabe antik mekanlarin yuzunun kaymagini yimisler dibini siyiramamislar yeralti bolumlerinin yuzde 80 i baakir

Mal bulanındır

Define var, paylaşalım

Niğde, Balıkesir ve Çanakkale illeri, “Define bulduk, çıkarmak için para lazım” diyen dolandırıcıların hedefinde. Bu kişiler, “Define bulduk” diyerek ateşte yakılmış altınları gösterdikleri kişilerden 6’şar bin lira aldı. Dolandırıcılar ellerinde listeyle yakalandı.

Bu altınlar Suriye’den

Türkiye’de milyonlarca Suriyeli var. Bunlardan bazıları “Bu altınları Suriye’den getirdim ve çok ihtiyacım var. Ucuza satıyorum” diye altın suyuna batırılmış tenekeleri sattı ve onlarca kişiyi kandırdı. Aynı şekilde bazı kişiler de “Kuyumcuyum, iflas ettim. Altınları ucuza satıyorum” diyerek çok sayıda kişiyi kandırdı. Suriyeli dolandırıcılar Mersin’de yüzlerce sahte altınla yakalandı.

Altınlarını okuyayım

Eşi polis olan bir kadın da yaşadıklarını şöyle anlattı: Hava sıcaktı. Yaşlı bir kadın su istedi, verdim. Biraz nefeslensin diye bahçeye davet ettim. Esnemeye başladı. Evde nazar olduğunu söyledi. “Varsa altınlarını getir okuyayım” dedi. Sonra okumak üzere su istedi. İkisini de getirdim. Hipnozda gibiydim. Gittiğinde altınlara bakmak geldi aklıma. Yerinde birkaç demir parçası vardı. Kime anlattıysam o tipte kimseyi görmediklerini söyledi. Eşim ve polis arkadaşları seferber oldu ama ne kadını ne altınlarımı bulamadı.

Mal bulanındır

Mal bulanındır

harunasln

Aktif Üye
Define var, paylaşalım

Altınlarını okuyayım

Eşi polis olan bir kadın da yaşadıklarını şöyle anlattı: Hava sıcaktı. Yaşlı bir kadın su istedi, verdim. Biraz nefeslensin diye bahçeye davet ettim. Esnemeye başladı. Evde nazar olduğunu söyledi. “Varsa altınlarını getir okuyayım” dedi. Sonra okumak üzere su istedi. İkisini de getirdim. Hipnozda gibiydim. Gittiğinde altınlara bakmak geldi aklıma. Yerinde birkaç demir parçası vardı. Kime anlattıysam o tipte kimseyi görmediklerini söyledi. Eşim ve polis arkadaşları seferber oldu ama ne kadını ne altınlarımı bulamadı.
Aynı olay arkadaşımın başına geldi, bire bir aynı tek fark bunda demir parçası bırakmışlar. Bizim arkadaşa onu da bırakmamışlar. Dolandırıcılar yanlış hatırlamıyorsam, Mersinde yakalanmışlar ama arkadaşın altınları geri gelmedi.

Mushap

Editör
İzmirden asker arkadaşım aradı acemi birliğini beraber yapmışız adımı memleketimi biliyor da ben adamı tanımıyorum neyse dedim belki ben hatırlamıyorum buyur kardeş hayırdır beni niye aradın bi derdim var dedi anlatmaya başladı kısaca bulmuşlar defineyi bi teneke altın dan bahsediyor eee hayırlı olsun dedim elden çıkartamıyoruz senin tanıdıkların vardır yanına alıp gelirsen içinden 2,3 tanesini verelim size İstanbul da baktırsanız sonra sende kar et bizde edelim satalım şunları dayısı kömürlükte saklıyormuş şimdilik :) çok oralı olmamıştım sonra işi bilen birine bahsettim kendisi altın işlemesi yapan birisi beni biri arıyor 3 gündür konu bu dedim ama adamı tanımıyorum asker arkadaşım mış .kurduğu cümleyi hatırladığım kadarı ile yazıyorum seni tekrar aradıklarında söyle altınlarıda alıp gelsinler İstanbul a gelmeden 1 lira para vermeyeceğiz geldiklerinde yolda yaptıkları bütün masrafları burada otel vs dönüş bütün masraflarını ödeyeceğiz ama 3-5 tane değil elinde kaçtane varsa satmak istediği hepsini getirecek cihazla kontrol edeceğiz ona göre dedi bende aynen asker arkadaşım olan adını bile hatırlamağım :) kişiye ilettim sonuç bir daha telefonum çalmadı .ve işi altın işlemek olan kardeşimiz bu ara böyle şeyleri çok duyar olduk bak bi daha aramayacaklar seni demişti .... Sonra suriye işi kitap meselesi oldu incil demişti ama onunla ilgili hiç muhatap olmadan hadi ordan demiştim kibarca bana söyleyen kişiyede sakın haaa diye tembih etmiştim . biraz ilgi gösterince nereden nasıl daha fazla ilgisini çekeriz nasıl umurlandırır nasıl kandırırız ın hesabını yapıyorlar en iyisi hadi oradan deyip geçmek :)