Balık, oyma ve ayak izi

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@kaynak ustam yapmış olduğumuz işlem derenin yamacı üstü düz 2mt karelik bir alan işaretlerin 10 mt capraz yamac kısmı ama dediğim gibi 1.5m de kaya cıktı önümüze üstü düz bu kayayı cıkartmak gerekirmi yada önden yandan altınamı girmek lazım
Çapraz dediğin yön, işaretden o tarafa bakınca, bu istikamet hangi yönde kalmaktadır?

Mehto61

Member
@kaynak ustam onu bilemiyorum pusula yönüne bakmadım sizce pusula yönü ne olmalı

kaynak

@kaynak ustam onu bilemiyorum pusula yönüne bakmadım sizce pusula yönü ne olmalı
Medeniyetler arasında farklılıklar vardır.
Şudur demek hatalı olur.

"Gelinin ve damadın ayak sesleri beş" diye geçen bir mısraya isnaten her beş adımda bir arge yapınız?
Bahsettiğiniz bu düz kayanın bir resmi varmı?
Bu noktayı cihaz ilemi tespit ettiniz?

kaynak

İlaveten ayak işareti olarak görülen emarenin hem önünde hemde yanında oyma var.
Şaşırtmalı bir emare.
Ayağa göre bu oymaların yönlerini belirlerseniz bir ip ucu yakalarız inş.

Mehto61

Member
@kaynak yok ustam cubukla tespit yaptım önce 5 mt den denedim sonra verdiği istikamet birazda görüşmeler üzerine ayak istikametinin 10 mt önünü buldum tespit edilen yeri 5-10 mt önü arkası sağı solu olmak şartıyla 4 taraftan bakarak noktayı teyit ettik

kaynak

@kaynak yok ustam cubukla tespit yaptım önce 5 mt den denedim sonra verdiği istikamet birazda görüşmeler üzerine ayak istikametinin 10 mt önünü buldum tespit edilen yeri 5-10 mt önü arkası sağı solu olmak şartıyla 4 taraftan bakarak noktayı teyit ettik
Anladım kardeş teyit ettiyseniz gereği size kalmış düz kaya hakkında görsel olmaksızın yorum şansımız yok

Mehto61

Member
@kaynak ustam ayagın önünde üç tane oyma nokta var bunlarla yola cıkarak o noktayı tespit ettim şuan aşırı yağmurlu olduğundan cıkamadık oraya

kaynak

@kaynak ustam ayagın önünde üç tane oyma nokta var bunlarla yola cıkarak o noktayı tespit ettim şuan aşırı yağmurlu olduğundan cıkamadık oraya
Havalar düzelince aynı istikametde 20 adım, birde g.batı yönü müsaitse o tarafada aynı adım sayısını atıp arge yap bakalım sinyal gelicekmi vs