BAŞ BELASI MİNERALLİ TOPRAK

Amisos

Bilgili Üye
Dürüst insanı severim dobralik dürüstlük ten gelir argo herkez biraz kelime bilir kimse yabancı deyil argoya işte abim bizde yeteneği fark ettik ben çok çubuk ile çubuk cu gördüm köye sokmadığım çubukçu var bir halttan anlamayan çok çubukçu var malesef dedim ya abi ustanın yanında bi yardımcısı var di daha gelmiyor muş ortak bir tekstil atölyesi açmışlar çalışıyormuş , bende öğrencin olmaya talibim abi dedim sağolsun bizi kırmadı fırsat buldukça öğretirim dedi bizde öğrenmenin derdindeyiz bana vermiş olduğu çubukların 1 adetini bitirdim testini usta dün akşam bizzat yaptı tamam dir dedi diğerini yapacam şimdi sonra boşluk çubuğu yapcam ..dediğim gibi abim dedektör sektörüne reset atacam reset ölmezsek şayet

Ekli dosyalar

blueverse

Bilgili Üye
daha çubuğun felsefesini anlamamışsın kardeşim keramet çubukta değildir ve çubuk kullanımı öğretilmez ve öğrenilmez kişisel bir yetenektir önce bunu kafana sok :) önce radyestezinin ne olduğunu iyice bir araştır ve idrak et kim gel öğreteyim diyorsa inan hiç bir şey bilmiyordur bunu sakın unutma bu bir ilimdir ve allah vergisi bir yetenektir ve herkeste bu yetenek olmaz bu aklında olmazsa olmazın olsun

atasdibi

Bilgili Üye
Çubuğun hareketlenmesi kişiye bağlı bir özellik bu bir not olarak kalsın.
Bu işin bilimsel bir açıklaması olsa bile somut olarak yapılan kontrollü testler olmadıkça çubuk konusunda kesin olduğu düşünülen verilere sahip değiliz.
Kendimizin yaptığı çubuğun maliyeti düşüktür. İsteyen alıp istediği kadar uğraşsın bunu engellemenin mantığı da yararı da yoktur ancak kimse buna bel bağlayıp maddi manevi zarar girmesin. Herkes kendi kullanımına göre fikir beyan ettiğine göre bütün söylenenler havada kalıyor. Siz uğraşıp bir şey tespit edememiş olabilirsiniz bu çubuğun iş yapmadığını değil sizde iş yapmadığını kanıtlar.

çubuk kullanımı öğretilmez ve öğrenilmez kişisel bir yetenektir
Eğer bir ustanın izinden gidiyorsanız yukarıdaki söz aklınızda kalsın fakat bu demek değil ki ustanın size hiç bir faydası olmayacak. Tecrübeden faydalanmanın bana göre bir zararı yok. Belki sizde de ustanızın ki gibi çalışıyordur. O zaman yolunuz kısalacaktır.

Konu çubuk olunca şu olur bu olmaz gibi kesin yargılardan kaçınmak gerekir. Nasıl ki arabasını seven arabasıyla vakit geçirmekten hoşlanır çubuğu da öyle görmek gerekir. Uğraşmak denemek size zevk veriyorsa uğraşın derim.

blueverse

Bilgili Üye
Çubuğun hareketlenmesi kişiye bağlı bir özellik bu bir not olarak kalsın.
Bu işin bilimsel bir açıklaması olsa bile somut olarak yapılan kontrollü testler olmadıkça çubuk konusunda kesin olduğu düşünülen verilere sahip değiliz.
Kendimizin yaptığı çubuğun maliyeti düşüktür. İsteyen alıp istediği kadar uğraşsın bunu engellemenin mantığı da yararı da yoktur ancak kimse buna bel bağlayıp maddi manevi zarar girmesin. Herkes kendi kullanımına göre fikir beyan ettiğine göre bütün söylenenler havada kalıyor. Siz uğraşıp bir şey tespit edememiş olabilirsiniz bu çubuğun iş yapmadığını değil sizde iş yapmadığını kanıtlar.

Eğer bir ustanın izinden gidiyorsanız yukarıdaki söz aklınızda kalsın fakat bu demek değil ki ustanın size hiç bir faydası olmayacak. Tecrübeden faydalanmanın bana göre bir zararı yok. Belki sizde de ustanızın ki gibi çalışıyordur. O zaman yolunuz kısalacaktır.

Konu çubuk olunca şu olur bu olmaz gibi kesin yargılardan kaçınmak gerekir. Nasıl ki arabasını seven arabasıyla vakit geçirmekten hoşlanır çubuğu da öyle görmek gerekir. Uğraşmak denemek size zevk veriyorsa uğraşın derim.
tecrübe derken ? hangi tecrübe?? sözlerimi geri alıyorum iyi bir çubuk ustasının izinden gidiniz tecrübelerini iyice kavrayınız sonra tecrübelerinizi burda paylaşınız :) ama ağzınızı bozmadan :)

atasdibi

Bilgili Üye
tecrübe derken ? hangi tecrübe?? sözlerimi geri alıyorum iyi bir çubuk ustasının izinden gidiniz tecrübelerini iyice kavrayınız sonra tecrübelerinizi burda paylaşınız :) ama ağzınızı bozmadan :)
Çubuk benim için öyle uzun boylu zaman ayıracak, öğrenmeye çalışacak bir hobi olmadığı için bildiğim bir ustada olsa peşinden gitmeye ne hevesim ne zamanım var :)

bilimsel açıklaması yok kardeşim kendi kendinize tez oluşturup insanlara yanlış bilgi vermeyelim
Bilimselliği konusunu biz bilmiyoruz ama bu olmadığı anlamına gelmez. Böyle düşünmek te tez sayılmaz zaten. Mesele benim bu konuda bir fikrim var doğruysa bilimsel yanı için bir kıvılcıma sebep olabilir. Çubuk diğer nesnelere oranla neyi rahat bulur su ve boşluk. İnsan vücudundaki en çok bulunan şeyler. Bu sadece kişisel bir düşüncedir ama doğru değil demek te zor gibi geliyor bana. İnsan vücudu olağanüstü bir bilgisayar ne sınırlarını tam biliyoruz ne yapabileceklerini. Olmayacak denilen şeyi yapabilen insanlar çıkıyor. O yüzden ben bilimsel bir açıklama var mı yok mu kısmında değilim, keyf alıyorsan yaparsın, kafana yatmıyorsa yapmazsın. En pahalısı dışarıda yediğin bir yemek parası kadar olan malzemesi de kişinin keyfine kalmış. Satın alana acıyorum sadece o da senin de söylediğin sebeple.

blueverse

Bilgili Üye
bakın şimdi bir beyin jimnastiği yapalım herkeste bu yetenek olsaydı vede çubuklarda keramet olsaydı sizce bu gün burada bu muhabbetleri yaparmıydık???

atasdibi

Bilgili Üye
bakın şimdi bir beyin jimnastiği yapalım herkeste bu yetenek olsaydı vede çubuklarda keramet olsaydı sizce bu gün burada bu muhabbetleri yaparmıydık???
Gene yapardık :) aynı arabası olanların seninki km de kaç yakıyor sohbeti gibi olurdu :)

atasdibi

Bilgili Üye
O zaman mesela lamborginhi Aventadoru tasarlayanlar işi bırakmış tamam daha iyisi yapılamaz deyip kahvelerini yudumluyordur.

Amisos

Bilgili Üye
Saygı değer ustam zaten ben yeteneğim var demedim diyemem de çünki yok , dedim ya abim böyle bir tezle kimseyi inandiramam hani demiş ya alim 1 delil ile 40 âlimi inandırdım da 40 alim ile bugün köy de tanıdığım bile yok kanki inanmam derken üyeleri nasıl ikna ederim bakın bir organisazyon düzenleyelim usta da olur derse ben her türlü ustaya kefilim 10 domum araziye saklayın bulduğu ustanın dir anma , radyestesi bilgisi mi ALLAH vergisi mi daha net değilim anma şuna inanıyorum ki mala gpr dile gelmiş hali ayrım modlu +kg modlu biraz şaşma payı var oturduğu yerden aldığı sinyalin mt sini şaşma payı var bire bir tespit yeteneğine inanıyorum şuan benim konumum da kim olursa olsun inanır , çubuk şükür bizde azda olsa hareketi var bendeki hareket eden konumu tam dengeleme yapamıyorum , ustanın bana kendin için yap diye verdiği materyalin birini bitirdim dün şahsen gördü ve test etti olumlu dedi eşini yapacam şimdi sonra sında Boş luk çubuğu var bana verdiği malzeme nasıl bir işlem gördü ise nasıl yapmışlar ise gidiyor , üzgünüm anma inanın bende şaşkınım gidiyor sıkıyorum gidemese de gitmek için zorlanıyor çubuk bunları sana ben veriyorum haa dedi sokaktan toplamıyorum bunun bu kıvama gelmesi az bi emek deyil buda zaten normal bi çubuk deyil muhakkak gidecek işi o diyor , anlıyorum ki çubuk özel usta desen bi başka yetenek , bizde bilgi sahibi oluyoruz amacımız öğrenmek ne öğrenirsem kar artık diyecem ....
Usta çubuğunu kaldırdığında ilk önce neyi tespit ediyor neye gidiyor bilmem mesela dun aksam ki yerimizde boşluk ve metal çubuk ları timülüs olan tepeye doğru istikamet verdi burdaki en güçlü sinyal diyim 700 mt de çıkar 800 boşluk ta metal de çok güçlü dedi anma bu usta orda timülüs olduğunu bilmiyor akşam gitmiştik görme şansı hiç yok sonra yeri inceledi üzgünüm 1 gr dahi sarı yok sadece gümüş ağırlıklı 2 tane niş birinde küp ceset dedi diğer niste ise bronz bi obje var dedi 7 mt eşmeye değmez masrafınızı dahi kurtarmaz dedi çıktı işin içinden şeffaf ve net , çubuk ilk neyi tercih ederse etsin usta onun neyi tercih edip etmediğini biliyor kendisine lazım olan tepkimeyi bulur emin olur Ondan sonra detaylı inceler ustadan gördüğüm bu şu aklım da kabul ederse usta ses kayid lı bir sohbet kaydı düşünüyorum çubuk ilmi hakkın da çubuğun doğruluk payını yasal bir girişim olcak evrak eksikleri var mış olay gerceklesirse resim ve video görseliniz benden abim sağlıcakla kalın hepimiz ALLAH a emanet