Bir güzel görüntü daha

karakartal88

Aktif Üye
BİLDİGİM KADARİYLA ROMA DONEMİ YERALTİ YAPİLASMASİ VAR YANİ KAYALİGİN USTUNDEKİ OYMA UCGENE BAKARAK KARAR VERDİM.BİR İKİ KİSİNİN ELLE ACABİLECEGİNİ ZANNETMİYORUM KOLAY GELSİN

Ledun

Bilgili Üye
BİLDİGİM KADARİYLA ROMA DONEMİ YERALTİ YAPİLASMASİ VAR YANİ KAYALİGİN USTUNDEKİ OYMA UCGENE BAKARAK KARAR VERDİM.BİR İKİ KİSİNİN ELLE ACABİLECEGİNİ ZANNETMİYORUM KOLAY GELSİN
Roma torun ise burası dede.
Yani dededen toruna kalan bir şehir diyelim.
Şiir gibi olsun.
Dediğiniz gibi el burada işe yaramaz.
2 tane paletli lazım.4 tane de kamyon.
Hal bu olunca; devletin yeridir hükmü geçerli olur.

balkaya34

Bilgili Üye
Roma torun ise burası dede.
Yani dededen toruna kalan bir şehir diyelim.
Şiir gibi olsun.
Dediğiniz gibi el burada işe yaramaz.
2 tane paletli lazım.4 tane de kamyon.
Hal bu olunca; devletin yeridir hükmü geçerli olur.

Selam usdadım,, Üsdeki iki resim BALKAYA ,nın tam karşısindaki belgelerde geçen KIZLAR magrasıdır ,Buranin görüntüsü böyle degildi ,O.kadar güzeldiki Balkonları filan vardı ve çokguzel.bir goruntusu vardı ,Malesef Doga değiştiriyor.. 5 kat balkonlar görünürdü,
Belgelerde ,Balkayanin Bir diger isaretinden bagseder buda ÇEKİRGE kayadır ,Alkayanin kuzey batisindan basamaklardan bahseder ve 3 ncü basamaga kadar çıkip.geriye donup bakdiginda sadece SIRTI görünen ve gömülmüş bir taş olacak o cekirgedir der , Ama bu malesef gecen zamanlar icinde usdden yigintilardan dolayı kapali yani orda ama bulamıyoruz

Yuksek

Member

balkaya34

Bilgili Üye
Peki bu kadar yerin resimlerini ve bilgilerini biliyorsaniz her hangi bir sonuca ulastiniz mi? ulasmadiysaniz bir terslik hata olabilirmi?

Selam usdadim .. Bazan insanın imkansızlıkları , bir yerde etkisiz hale getirir .
Benim çalışmalarım tamamen araştırma üzerine oldu . Imkansızlıklarımdan dolayı hiç bir menfaat saglayamadım .Daha dogrusu hayatimda bir cekic veya bir kazma kullanmadım.Malüm zaman teknoloji zamanıdır.Yine isin sonu Cihaza dayanır . Kesinlesdirirsem kazi izni alıp yaparım bu işi , yeterki emin olalım.
Daha bu görüntülerin dısinda neler var , bunları zaman zaman eklerim.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Burada gerçekten uygun bir geçiş alanı var ise sağlam bir makine desteğine ihtiyaç vardır,
çünkü derinlik varsa ne kadar bilinmez, mahsen, oda yada bu tarz yerlede geçişi bulmak büyük ustalık ister,
sağlam makine derken hani şu mala tarzı zemin etüdünde kullanılan yada net derinlik veren bizim bilmediğimiz ve bizde olmayanlardan.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Burası önemli yerdir. Tabiki izmitteki yer ile karıştırmamak lazımdır. Çünki iki adet balakayaları yada balkayası vardır. Önemli olanı göksu deresinde olanıdır. Arıların yuva yaptığı yerdir. Bu dere karadenize akar ve önemli dir gerçekten. Lakin burası birinci derece sit alanı olup mesire yeri ve tabiat parkıdır. Yani kısacası oralarda dağcısından tutun da tırmanışcısına doğa geginlerine vsvsvs bir sürü kişinin ziyaret ettiği bir yerdir. Bu yerin çok daha değişik resimler ile konusunu açmış idim. Bunun önünde akar dere bir omega yapar bildiğiniz bir orak gibidir. burası şleye bağlı hacıllı köyündeki balkayalarıdır. Tabiki benim bahsttiğimdir. Balkaya ustamızın dediği gibi tarihi çok eskiye dayanır. Ve belgelerde aranan bazı yerler bu vadidedir