Bir sorum olacaktı değerli dostlar?

Mehmet_mehmet

Engellendi
Geceleyin kazı yapmayı tavsiye ediyormusunuz ne kadar sağlıklı tılsım vs falan

carsambali

Bilgili Üye
büyüklerin bir sözü var gardaşım "sabahın şerri,akşamın hayrından evladır" diye.karar senin

Adam78

Aktif Üye
Tılsım milsim hikaye kardesim, tilsim büyü vs insanin kendi eftiklenmesi dir. Cin in vs nin yuzlerce binlerce yildir gomulu duran altini defibe vs yi beklemesinin mantığı ne olaki... bu tılsımlı hikayesi de bu işlerde hiç bir emek sarf etmeden okuyorum ufluyorum tılsım cozuyorum ayaklarına hissedar olan veya bu işlerden para kazanan cinci hoca denilen güruh un uydurduğu safsatadir. Adam içinde binlerce yıllık mefta gazının hapis olduğu mezarı kazıyor kapağını açıyor o esnada soludugu gaz adami zehirleyip bayiltiyor veya çarpıyor sonra adam beni çin çarptı diyor... yahu biraz mantık cinin işi gücü yok ta 2 bin yıldır o mezarın basindami bekleyip duracak... milletin gece bu işlerde gece çalışmasının sebebi bu işin kanunen yasak olmasından dolayı...

seyis17

Member
Adam78 üstadım biz cinlerimizle iyidik ya bak çomak soktun hocaların cincilerin ekmeğine:))

Adam78

Aktif Üye
Size şuradan herkezin anlayacağı bir yerden örnek verecem... tarihte ençok büyü tilsim vs yapılan yerlerden bir tanesi musirdir ve en değerli gomu ve cenaze hediyesi definesi orda çıkar... ve misirda binlerce arkeolog işçiler yıllardır bu gomu tarihi mezarları ortaya çıkarıp dururlar, siz hic mısırlı arkeologların cinlere carpildigini veya arkeologların tılsımlı mezar bulup o mezari kazmayi bıraktıklarını duydunuz mu... birde kazı yaparken tam hedefe ulasacaken cinler malı yan tarafa götürdü hikayesi var, sonra o yan tarafı kazarlar bulamazlar yine cinler kaçırdı derler... siz hic misirdaki arkeologların bir mezari veya tarihi bir gomuyu cinler kaçırdı dediğini veya böyle bir haberi duydunuz mu? Bunlar ufurukculerin cinci hoca denilen sahsiyetsizlerin bizim saf definecilerden para koparmak için 6. Duyu organlarından uydurduklari safsatalardir...

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Adam78 büyü yapmakta yaptirmakta haramdir büyük günahtir,var oldugu icin insanin hayatini etkiledigi icindir..tilsima gelince her malda tilsim olacak diye birsey yok.tilsimda vardir.ama bunu kullanan cakal sürüsü daha fazladir.

Adam78

Aktif Üye
Adam78 büyü yapmakta yaptirmakta haramdir büyük günahtir,var oldugu icin insanin hayatini etkiledigi icindir..tilsima gelince her malda tilsim olacak diye birsey yok.tilsimda vardir.ama bunu kullanan cakal sürüsü daha fazladir.
Kardeşim ben büyü çin yoktur demedim, ama gomulerde büyü tılsım olduğunu kabul etmiyorum... zira örnek olarak mısır daki açığa çıkan mezarlar defineler vs...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Kardeşim ben büyü çin yoktur demedim, ama gomulerde büyü tılsım olduğunu kabul etmiyorum... zira örnek olarak mısır daki açığa çıkan mezarlar defineler vs...
Anladim arkadasim herkezin kendi fikri tabi..ama denk geldinmi geliyorsun be arkadasim :) ..yüce rabbim denk getirmesin...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Geceden tılısımdan korkan bu işi neden yaparki ?

Zaten tılısım olmayan yeri boşuna kazacaksın, tılısım olan yerdede korkacak kazamayacaksın!

Hacı Hocada paranı yiyecek olayıda cözemeyecek.

Yani lafın kısası define gündüz değil gece kazılır.

oguzkagan

Bilgili Üye
Peki Mısır piramitlerinde çalışma yapan arkeologlar ! Papazlar'dan Hahamlar'dan özellikle İbranice bilen sihir ve büyü ile uğraşanlardan yardım alıyorsa ? !

Hocam şöyle diyeyim o arkeologlar herhangibi birşey keşfettiklerinde sadece arkeoloji biliminin sonucunda neticeye ulaşmıyorlar , Hiyerologrifler , eski dönemin dini ve sihirsel ritüelleri ile alakalı ve bilgi sahipleriyle , insan gücü ile orada çalışan emektar işçilerle , topyekün bir çalışmanın sonucuna ulaşıyorlar ve firavunlar zamanında sihir ve büyünün en üst düzeyde olduğu bir dönemin ve mekanın günümüz de keşfedilmesi için arkeologların yukarda izah etmeye çalıştığım Papaz Haham vs kesinlikle senkronize çalıştıklarına eminim

romAntik

Bilgili Üye
Geceden tılısımdan korkan bu işi neden yaparki ?

Zaten tılısım olmayan yeri boşuna kazacaksın, tılısım olan yerdede korkacak kazamayacaksın!

Hacı Hocada paranı yiyecek olayıda cözemeyecek.

Yani lafın kısası define gündüz değil gece kazılır.
bir arkadaşın başına şöyle bir olay gelmişti...eğimsiz düz arazide elfreni çekik viteste araba yürüyüp gitmişti...sonra o arkadaş ! gündüz vakti güç bela ordaki malı alabilmişti..!

belki eskilerden ! hatırlayan olur diye yazdım ! :)