Bizans Tuğlası

Ramosev

Yeni Üye
Evimin 3 dönümlük bahçesinde DARK STONE denilen Bizans tuğlası çıkıyor. Heryer bu tuğla ile döşenmiş sanırım. Yerleşim yerimi yada bir kilisemi vardır. 100 metre ilerisindedir eski mezarlık var ve definecilerin sık sık uğrayıp kazı yaptığı alan. Bu konu hakkında biri beni bilgilendirebilirmi araştırma yaptım ama kısıtlı bilgiye ulaştım ?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Pişmiş toprağı bir çok medeniyet değişik usul ve konumlarda kullanmışlardır, kimisi kilisede çömlek yada tonozda, kimi medeniyetler suyu taşımak için künkler yapıp kullanmışlardır, burada asıl önemli olan hangi medeniyet yada medeniyetlerin konakladığı, yaşam ve gömü biçimleridir.
Bahsi geçen definecilerin uğrak yeri olan mekanda hangi medeniyete ait nekropol yapıları var ayrıca kilise var ise sağlam mı, erzak deposu, kripta odası, tepede yığma, arka bahçesi var mı?
O yüzden fotoların soru işaretlerini çözer İnşallah.

Ramosev

Yeni Üye
Bizans mezarlığı var 100 metre ilerde ve kilise var 5 km yakınında aynı zamanda eski çeşme yalak dediğimiz konumlarda var tarihi kazılırsa ne gibi sonuçlara ulaşılır ?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bizans mezarlığı var 100 metre ilerde ve kilise var 5 km yakınında aynı zamanda eski çeşme yalak dediğimiz konumlarda var tarihi kazılırsa ne gibi sonuçlara ulaşılır ?
Erzak deposu, kripta odası, tepede yığma, arka bahçesi var mı?Sağlam mı?Tarihi kazı dediğiniz resmi kazı için ise izin vermezler bu tip yerlerde.

Ramosev

Yeni Üye
Bulunduğum konum en tepede arka bahçede yığma ve çok eski ağaçlar var. 3 bir yanım orman tepede önüm açık tüm araziyi görüyor her konumu .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
heee ramocan bak biri konu acmis tarot fali gibi resmi gorup yorumluyomus O konuya bi ak bakalim.gerci bi resim atmissin mekanina ait du bakalim noolcak.

Ramosev

Yeni Üye
heee ramocan bak biri konu acmis tarot fali gibi resmi gorup yorumluyomus O konuya bi ak bakalim.gerci bi resim atmissin mekanina ait du bakalim noolcak.
Üstad attım Orayada çok eski 2 ağaç var arazide birinin altını eşeledim tepecik gibi düz arazide 1 metre yüksekte kalıyor boş ses geliyordu kazınca Horasan çıktı ordan gizli geçit olabilirmi bir bakıcam diğeri benim yan arazide baya kazı yapılmış ağacında yıkmışlar oradan pek ümitli değilim ancak çatı tuğlalarına rastladım acaba yapı ne yapısıydı geçmişte kilisemi tepeye konuşlanmış 100 metre altı mezarlık yakın diye öyle şüphe ediyorum.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
tarifine gore kalite mekanin var..
O tuglalarbir atolye nalbant esnaf depo vs vs insaatinda kullanilirdi..mezara kiliseye yogunlas oralarin resimlerini 360 derece cek yukle yoksa sende arsivde kalirsin yukle su resimleri yazzik olmasin oraya