Bol Sunaklı Mekan Ustalarımdan Yorumlarını Bekliyorum

Emmioğlu

Member
BÖLGE HİTİT, ROMA, ERMENİ YAŞANTI BÖLGESİ ZAMANINDA TARLA SÜRÜLÜRKEN BİRÇOK ( GÜMÜŞ ) BAYKUŞLU ATHENA BULUNMUŞ BİR BÖLGE. SOKU TAŞLARI VE BİR ÇOK SİT ALANINA YAKIN BİR YERDE ESKİ BİR DERE YATAĞINDA AĞAÇLARIN ARASINDA KALMIŞ İŞARETLER VAR USTALARIM. SUNAK İŞARETLERİ 25 METRE YAN YANA SIRALANMIŞ 3-4 METRE YÜKSELTİ ÜZERİNDEKİ SUNAKLARDAN OLUŞUYOR.
BÖLGEDEKİ TAŞ YAPISINDAN FARKLI OLAN BU BÖLGEYİ LİSEDE CAHİLKEN BİR KAÇ KERE KAZDIK FAKAT BİLGİSİZLİĞİİMZDEN HİÇ BİRŞEY BULAMADIK AMA İŞARETLERE ZARAR VERMEDİK. ŞİMDİ YENİDEN KAZMA KARARI ALDIK DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM USTALARIM . SUNAKLARIN HARİTASI ALTTAKİ RESİMEkli dosyayı görüntüle 264780

Son düzenleme:

Emmioğlu

Member
BU ALAN HARİTADA KARE İLE GÖSTERDİĞİM SUNAĞIN 80-100 METRE SOL TARAFINDA BULUNUYOR
EN AŞAĞIDAN YÜKSEKLİĞİ 10 METRE BEN ÜSTÜNDEN ÇEKİM YAPTIM BİRKAÇ YERİNİ KIRDIM KAYA YAPISINI GÖRMENİZ İÇİN

Emmioğlu

Member
HARİTADAKİ SAĞ ÜSTTE İŞARETLEDİĞİM BOBMELİ KISIMDA DUVARDA DİK ŞEKİLDE BİR YUVARLAK OYMA İLE TAŞIN KUZEY KISMINDA YUKARIDA BİR ZEMİNDE YUVARLAK OYMA BULUNUYOR. TAŞ YAPISI GENE AYNI .
ARADAN ESKİ SU YATAĞI GEÇİYOR .

baykan

Bilgili Üye
bastan ikinci dikine ok isaretli resimden anlasilacaa uzere kayanin komple kendidi odamezardir.her noktasini usenmeden tokmakla bosluksesi aldigin yerde bi delik ac arkasi bosa duserse kralsin kraall
Ustaaaaa, yuvarlak uymadan kral mezarı çıkardın şşşşş duymasınlar. Hep derler ya yuvarlak oymayla uğraşmaya değmez bazıları. Seni duymasınlar güçenirler sonra??

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Öncelikle kutlamak gerekir sizi bu sunum için ,bu azimle birseylere ulaşacak herseyi yapmıssıniz ,sonuç alınacak bolca mezar işaretleri var ben bunların zemin altında oda olduklarını düşünüyorum hepsi için ayrı ayrı plan yapılmış