Bu gün topladım

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@Keskingöz Güzelim coğrafyamızda muhkem 450 çeşit bitki var,lab araş yok varsada eh öyle böyle...ama manisadaki kansere iyi geldiği iddaa edilen bitkiyi araştırmak ve numune almak için ilgili şahıs almanyadan kalkıp geliyor..onlar bilmesinde kim bilsin gözüm..Allah çalışana veriyor..!

hepastios

Editör
Bizim tarafta çok var bundan bu sarılık için mi
Sarılık içinse bildiğim başka bir yöntem var
Özellikle yeni doğan çocuklarda
Benim her 2 cocugumdada uyguladık gayet olumlu
Bundan çok az kullanılacak deride sarılık olan çocukları 3 gün bu otun suyuyla yıkarlardı ve çocuklar iyileşirlerdi

hepastios

Editör
Merhaba ustam konu dışı birşey sormak istiyorum belki bilginiz vardır. Mardin civarında birisi saçları dökülen ve saç kökleri kapanmış bireyler için bir karışım yapmış ve bu karışımı uygun fiyat ile piyasaya sürmüş kullanan kişilerde saçların yeniden çıktığı belirtilmiş bu karışımın yanında iğneli bir tarak veriliyormuş birde. Lakin bu karışımı yapan Mardinli kişiye şu anda kimse ulaşamıyor. Sizce bu karışım sıvı losyon neye dayanılarak yapılmıştır.?
Evet duydum bizim burada da birkaç kişi aldırmış fakat fiyat uygun deyil bayağı pahalı 350 TL falandı niye ulaşılamıyor bilemem ama kullananları gördüm biraz fark etmiş yani işe yarıyor ayrıca Mardin bitkisel konularda çok iyi bıttım sabunuda bayağı meşhurdur

hepastios

Editör
Çocuklara en fazla yarım yemek kaşığı verilecek tadı çok acıdır çok etkili bir bitkidir sarılığı bir tek bu bitki bitiriyor emin isin sizin oralarda bol olduğunu benzeri olmasın yani sarı kantaronda uzaktan buna benziyor

hepastios

Editör
Hocam bu otun literatür deki ismini bilmiyorum fakat bizim yörede zaza ca batov deriz

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Çocuklara en fazla yarım yemek kaşığı verilecek tadı çok acıdır çok etkili bir bitkidir sarılığı bir tek bu bitki bitiriyor emin isin sizin oralarda bol olduğunu benzeri olmasın yani sarı kantaronda uzaktan buna benziyor
Doğrudur bizim buradakiler e benziyor ama isim olarak bilmiyorum
Ve ne ise yaradiginida bilmiyordum
Bitki cesiti olarak zengin eminim ki her biri bir ise yarıyor lakin hangisi ne ise yaradığını bilmediğimiz çok çeşit var

eski

Editör
Merhaba ustam konu dışı birşey sormak istiyorum belki bilginiz vardır. Mardin civarında birisi saçları dökülen ve saç kökleri kapanmış bireyler için bir karışım yapmış ve bu karışımı uygun fiyat ile piyasaya sürmüş kullanan kişilerde saçların yeniden çıktığı belirtilmiş bu karışımın yanında iğneli bir tarak veriliyormuş birde. Lakin bu karışımı yapan Mardinli kişiye şu anda kimse ulaşamıyor. Sizce bu karışım sıvı losyon neye dayanılarak yapılmıştır.?
Maltepede biri yapıyor. dün traş olurken kuaförüm anlattı. bir tanıdığı karışımı yapıyormuş. 7 aydır takip ediyorum diyor, kullanan kişilerde olumlu sonuçlar vemeye başlamış, tam kellikte bile sonuç vermeye başlamış , anlattığınız dinlediklerimle uyuşuyor.

sinekwalesii

Aktif Üye
Gerçekten pahalıymış acaba karışımı nedir. Teşekkür ederim cevabınız için

Evet duydum bizim burada da birkaç kişi aldırmış fakat fiyat uygun deyil bayağı pahalı 350 TL falandı niye ulaşılamıyor bilemem ama kullananları gördüm biraz fark etmiş yani işe yarıyor ayrıca Mardin bitkisel konularda çok iyi bıttım sabunuda bayağı meşhurdur

sinekwalesii

Aktif Üye
Fiyatını öğrenme sansınız varmıdır.. gerçi pahalıdır da yine meraktan soruyorum. Gerçekten bu işi yapanlar var ama ulaşılması güç galiba

Maltepede biri yapıyor. dün traş olurken kuaförüm anlattı. bir tanıdığı karışımı yapıyormuş. 7 aydır takip ediyorum diyor, kullanan kişilerde olumlu sonuçlar vemeye başlamış, tam kellikte bile sonuç vermeye başlamış , anlattığınız dinlediklerimle uyuşuyor.

eski

Editör
Fiyatını öğrenme sansınız varmıdır.. gerçi pahalıdır da yine meraktan soruyorum. Gerçekten bu işi yapanlar var ama ulaşılması güç galiba
Şimdi sordum yapan kişi ttanıdığı değilmiş , aracı tanıdığıymış , aracı fiyatada tarağıyla birlikte 350 tl Diyormuş. Sanırım aynı teşkilat