Bu işaret nedir,ne anlatır

AmoRe

Aktif Üye
Tam çözebilen okuyabilen varmi ustalar yer yön derinlik mahzenmi odamı mezarmı.bir Ustam yeminli kapama diye eğer öyleyse ne anlama gelir ne beklemek lazim

AmoRe

Aktif Üye
Birde bu yönden bakalim alttaki kaldı kabartma üçgen hemen solda bir üçgen ve yuvarlak icinde x gibi...çok kapsamlı bir işaret bu ama okumak lazım...

Ekli dosyalar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Oymayı bosaltmadik derin olabilir,rafa kalkmayacak diğer yandan o güzel anlatı nedir paylasirmisin
Zaten ustalar soylemisler ne oldugunu kardes, ben de ilk nesajimda cizip attim sana farkindaysan. Argeni o cevaplar dogrultusunda devam ettirirsen faydali olacaktir.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu işaretin etrafında hafif yığma bir yer olucak , yigmanin üstü bosalicak zeminde oda olur muhtemelen dolgudur içi onuda bosaltinca zeminden kuyuya iniş Kuyudan tünel yolu ile mahzenr geçiş diyor işaret.... Tünel de tuzakda var diyor.... Eğer yığma yoksa belirgin kaya bu dikine olur farklı renkte olur ilk hedef noktan orası.... Kolay iş değil.. Allah kolaylaştırsın....

AmoRe

Aktif Üye
Bu işaretin etrafında hafif yığma bir yer olucak , yigmanin üstü bosalicak zeminde oda olur muhtemelen dolgudur içi onuda bosaltinca zeminden kuyuya iniş Kuyudan tünel yolu ile mahzenr geçiş diyor işaret.... Tünel de tuzakda var diyor.... Eğer yığma yoksa belirgin kaya bu dikine olur farklı renkte olur ilk hedef noktan orası.... Kolay iş değil.. Allah kolaylaştırsın....
İşte budur yığma toprak altında olabilir kuyu ilk odada mal yoksa 3 5 bisi ortasında aşağı 12 mt ye kadar kuyu olabilur doluda olabilir kuyu, tuzak doğrudur hatta 2 tuzak var bir çukur tuzağı diğeri net değil ikinci odadan bir kuyu daha 3.odaya inebilir ucgende maks üç oda olur zaten 3 şu ya mahzen ya lahit odası yerin toplamda 30 mt altına kadar gidebilir 2 kuyu ile ama lahit odası ise oldukça değerli bir yada iki lahit hemen yanında kapama odada hazinesi olabilir yatanın.suan benim düşüncelerim bu yonde