Bu taşlar gerçekmidir.

kaf

Yeni Üye
Selamun aleykum herkese saygılar sevgiler

Aliexpress sitesinde küçük değerli taşlar var bunlar gercekmidir ben anlayamadim bir yardim edin lutfen.

Eger gerçeklerse bunlardan almayı düşünüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

15 inç/Strand Ücretsiz Kargo Siyah Rutilated Kuvars Citrines Gevşek Boncuk Kolye Takı

(from AliExpress Android)

S:W:A:T

Editör
Selamun aleykum herkese saygılar sevgiler

Aliexpress sitesinde küçük değerli taşlar var bunlar gercekmidir ben anlayamadim bir yardim edin lutfen.

Eger gerçeklerse bunlardan almayı düşünüyorum.

Teşekkürler şimdiden.
Fotoğraf var mı eliniz de ? Gerçi varsa bile gerçekliği konusunda çok emin konuşamaz kimse ... Google üzerinden araştırmanız veya öneri şikayet bölümü varsa orayı incelemenizi öneririm. Bir diğer seçenek ise siteye mail atmanız bu konuyla alakalı onlar daha net cevaplar verebilirler tedarikçi firma oldukları için ..

kaf

Yeni Üye
Kullanıcı yorumlarında gerçek diyen var, çok kaliteli diyen var emin olamadım.

Beni kuşkulandıran esas mesele taşlar belli boyutta ve düzende değil ama birbirine çok yakınlar boyutları.

Bu çinli arkadaşlar bozulmasın ama herşeyin sahtesinide çok güzel yapıyorlar. :) bu yuzdende işkillendim.

Acaba dedim sentetik bir malzemeyi böyle lokma döker gibimi yaptilar bunları acaba cünkü biyut okarak şekil olarak birbirlerine cok benziyorlar.

Az biraz bu taslardan anlayan biri baksaydi daha iyi olurdu aslinda ben hic anlamiyorum.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Aliexpress ürünlerini almadan evvel satıcıdan 1er adet örnek talep edebiliyorsunuz. Ve çoğu satıcı da bu ürünleri bedelsiz olarak size yolluyor. Bir diğer husus Aliexpress online müşteri yardım servisi üzerinden tereddütlerinizi iletebiliyorsunuz onlar da size cevaplar konusunda yardımcı oluyor. Fakat bu süreç biraz uzun sürüyor bilginiz olsun.

İşlenmiş taşların gerçek olup olmadığını resimle anlamak kolay değildir.

kaf

Yeni Üye
Anlaşıldı üstad ben bi örnek isteyim bakalım yollayacaklarmı.

Teşekkürler tekrardan.

etoile

Engellendi
kaf

Arkadasim, Alibaba´daki alacagin taslarin sen nerden geldigini saniyorsun?
Orda olan 6 Tas var
"Ametist" Güzel Ülkemde TÜRKIYE cikiyor Balikesir.
Pembe Kuvars, Usak Ege Bölgesi
Prehnite Ege Bölgesi....
Dumanli Kuvars, istanbul = Türkiye heryer!!!
Zitrin - Türkiye Heryer
Siyah Kuvars = Türkiye her!!!

Alacaksan Ülkemizden al, cine para yatirma!