Bu Zikzak Ne İşareti?

Turko

Uzman
Birde taksit taksit yazmasam iyi olacak değil mi :) papaz kiliti saklanan ne ise onu anlatır , kilit üçgen motifli , Her bir köşe bir mezar , kilit ise birbirine geçmeli örgü şeklinde kapatılmış demek , içeride kilitli taşlar var mı zeminde de olabilir çok nadir de olsa , önce köşeleri say zikzak ta kaç tane var misal 18 köşe var , içeride 16 sedir var , 2 sedir yani iki mezar saklı duruyordur , rast gelsin.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Açık mağarada ki gizlenmiş oda yada tüneli bulmak gerçekten zordur. Zikzak şifre. Çözümünü bilmiyorum. Turko ustanın dediği yapıyı araştırabilirsin

Turko

Uzman
Açık mağarada ki gizlenmiş oda yada tüneli bulmak gerçekten zordur. Zikzak şifre. Çözümünü bilmiyorum. Turko ustanın dediği yapıyı araştırabilirsin
Mağaranın girişinden kapı önünden içeri doğru yavaş adımlarla girip girdikten 3-4 mt sonra biraz bekleyip çubuğu n boşluğa yonelmesine zaman verecek , tanavi düşük yerlerde mağara ve mahzen gibi mekanlarda çubuğun şaşma payı imkansıza yakın , çubuk işini biliyorsa kapalı alanı bulur tavan da dahi olsa , mağara ortamında çubuğu etkileyecek anı değişiklik ler olmaz , inşallah başarılı olur konu sahibi.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Birde taksit taksit yazmasam iyi olacak değil mi :) papaz kiliti saklanan ne ise onu anlatır , kilit üçgen motifli , Her bir köşe bir mezar , kilit ise birbirine geçmeli örgü şeklinde kapatılmış demek , içeride kilitli taşlar var mı zeminde de olabilir çok nadir de olsa , önce köşeleri say zikzak ta kaç tane var misal 18 köşe var , içeride 16 sedir var , 2 sedir yani iki mezar saklı duruyordur , rast gelsin.
Turko ustam değirmen mevzuunda bahsettiğiniz ve benim bahsettiğim açık mağara budur, eksiklerim olabilir, özüür dilerim, papaz kilidi nedir ilk defa sizden öğrendim, bilsem ona göre araştırma yapardım abicim, mağara giriş sağ taraf bariiz horasanla sıvalı dikkat ettiyseniz hatta şekilde verilmiş, sizlere çok şey borçluyum, bilmediğim şeyleri öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum, hakkınızı helal ediniz, birde üst sol giriş diye yazdığım yerde birtaş var köşeli yontulmuş o nedir, üzerinde de şekil çizilmiş sanki, beni aydınlatırsanız sevinirim, teşekkür ederim, sizlere kolay gelsin by by

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bahsettiğim resim bu

Turko bozoklu ustalar bahsettiğim yer burası ustalar nedir, ne değildir? en çok buraya takıldım

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bahsettiğim resim ikinci konu bu

burası mağara içi sağ taraf ve horasan sıvalı ustalar, sarı ile çizdiğim omega ya da salyangoz işareti olabilir mi? saygılar kolay gelsin

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kusura bakmayın maalesef çok fazla bakamıyorum.çizdiklerim göz yanılmasımı doğalmı? bakıver.kolay gelsin.saygılarımla

mayhem

Co Admin
Co Admin
Merdivenlerin etrafına yanına bak sol kısımda boşluk ara varsa giriş ordadır mağranın tabanını bulman gerek çok toprak var içerde .

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende mağara tabanından giriş olacağını düşünüyorum. Çubukla kontrol et.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Zikzak işaretinin yorumunu ustalar yapmış. Sonucuna varılmadigini düşünüyorum. Ama Onun dışında alınabilecek ne varsa uçmuş usta .

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
vallaha harika yerler burada döküntü malzemede kapalı yerlerde bulabilirsin.