Buyrun ustalar.

Storm

Editör
İlk sayfayı okurken tam da bu taşın olduğu çoğu yerde tümülüs görülmüştür diye yazacaktım ki diğer sayfalara bakınca devamında resimlerini gördüm :)

Ekli dosyayı görüntüle 228624
şayet yandaki zirve tepeyi verdiyse burası ustam. Zirve tepede oda bulundu. Malzemesi alınmış.
Esktra olarak bu kayadan aşağı doğru inildiğinde farklı bir işaret daha var

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Eğer tepe baktığı yönde değilse yığma ya da tümülüs ki küçükte olabilir bu taşın çok ama çok yakınında olmalı.

Storm

Editör
Eğer tepe baktığı yönde değilse yığma ya da tümülüs ki küçükte olabilir bu taşın çok ama çok yakınında olmalı.
tepe baktığı yönde değil ustam. baktığı yön Doğu kuzey doğu tarafı
önünde düz arazi var düz araziyi gectikten sonra hafif meyilli bi alandan bizim köye iniyor köyde vadi gibi çayı geçtikten sonra dağ kısmı geliyor. Akkaya ve Yılancı kaya mevkii.

Ekli dosyayı görüntüle 228551
Çevre resimleri mevcut değil. Oturup düşündüm düşündüm resmi inceledim. Burda bi çift öpüsen yılan mı var sade yılan mi bilemedim bir de yılanın üst kısmında kalp var ve ayrıca başka işaretlerde var gibi o yüzden saygı değer abilerim ve ustalarım
Bu kare de neler görüyorsunuz ? Ve siz olsanız resme bakarak ne gibi cözüm yolları üretirdiniz. Canı gönülden samimi yorumlarınızı bekliyorum.
Arkadaş nasıl hayal gücün var ya öpüşen möpüşen yılan kalp kim bunları sana söyledi milyonların sevgilisi definelerin krallımmı?)))

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tepe zirve de 40 cm kazılarak örme duvar şeklimde oda çıkmış resimdeki dagda. Resimdeki ineklerin olduğu arazinin asagısı dümdüz ustam ı çakıl yığınları ile dolu hiç rast gelmedi duvar tarzına iyi bilirim buraları kendi köyüm. İnekleri olatırken karşılaşmadım hiç. Ama sunu söyleyebilirim bu yuvarlak taşa ortalama 1 1 buçuk km civarı uzaklıkta ana kayanın dibinden değirmen taşı çıkartıldı sadece saban bulundu. Bu dagın etrafında benzeri değirmen taşları da mevcuttur bu biraz Farklı geldi bana
Ustam saban kayaya cakilimiydi bilginiz varmi. Birde bizans yasamismi bolgede. Saban cikan yerin cevresel 4 acidan biraz mesafeli resimleri varmi elinizde. Selametle kal

R00T

Profesyonel
Co Admin
Mirkut ustam ben işareti bizans yani roma olarak değerlendiriyorum.En iyisini Allah bilir.

Storm

Editör
Ustam saban kayaya cakilimiydi bilginiz varmi. Birde bizans yasamismi bolgede. Saban cikan yerin cevresel 4 acidan biraz mesafeli resimleri varmi elinizde. Selametle kal
Kalpakkaya diye bi kayalık alan var ustam. uzaktan akrabamız kazmış kaya dibinde oda genişliğin de yer açmış değirmen taşının altından sadece saban çıkmış. Bir de Büyük bi sarı yılan gitmiş anlatılan çıkarttığı değirmen taşı bu attığım resimlerdeki gibi değil rengi vs delikli ortası
Resimleri yok ama yakınımda ustam şuan köyde değilim gidersem ceker atarım fotoğraflarını

Storm

Editör
bölge de Hitit roma Bizans Ermeniler yaşamış ustam.
Kemdi köyümün gecmisi ortalama akrabalarımın yaşlarını baz alarak söylüyorum en az 300 senesi var dedemin babasının babası yaşamış. 70+80+82 yaşları daha öncesini hakkında Bilgim yok

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bölge de Hitit roma Bizans Ermeniler yaşamış ustam.
Kemdi köyümün gecmisi ortalama akrabalarımın yaşlarını baz alarak söylüyorum en az 300 senesi var dedemin babasının babası yaşamış. 70+80+82 yaşları daha öncesini hakkında Bilgim yok
Altina nekadar inilmis bilmiyorum fakat incelenmeli. Birde komutan mezarida olabilir. Yuzeyden guney tarafina ilerleyip isaretli kayanin arkasina ilerlenmeli. Selametle