Büyük kayada iki delik var

Akc

Member
Iyi geceler arkadaşlar ben bisi danışmak istiyorum. Bugün büyük bi kayaya makina tuttum makina çıldırdı. Üzerinde iki delik war delikler otuyordu. . Deliğin içine komple demir bakır kurşun artık neyse çözemediğim bi metal dökülmüş. Bu nesebeple kullanılmıştır. Ne olabilir. 400 500 gram ağırlığında bisi. Kurşun diyen wardemir diyen war. Ne olabilir bu. We bıçakla kazidikcada pırlanta gibi parlıyor.yardimci olursanız sewinirim. Buarada o kaya yerde olan veya kasa acılan kaya gibi değil. Eskiden beri olan calicirpi icinde taş ocağında bi taştan çıktı bu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Akc

Member
He bide oranın etrafından 2 tane çingene çivisi yada ermeni çivisi de çıktı. 3 5 metre etrafından buldum çivileride. Çivi bize nee gösterir.

Akc

Member
Kırdığımız taşın resmi yokta çıkardığım o parçanın fotosu war. Onuda kursunda bıçakla kesebilesin dediler bıçak vurdum vurdukça parlıyor. Resmini atayimda usta resimden de belli olmuyor. Sizce ne mantıkla yani ne için kullanmak için taşın üzerine iki delik acip bi deligini demir kursun metal neyse onunla doldurmuşlar mantığın almıyor. Atıyorumşimdi resimleri

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Iyi geceler arkadaşlar ben bisi danışmak istiyorum. Bugün büyük bi kayaya makina tuttum makina çıldırdı. Üzerinde iki delik war delikler otuyordu. Balyozla kirdik taşı. Deliğin içine komple demir bakır kurşun artık neyse çözemediğim bi metal dökülmüş. Bu nesebeple kullanılmıştır. Ne olabilir. 400 500 gram ağırlığında bisi. Kurşun diyen wardemir diyen war. Ne olabilir bu. We bıçakla kazidikcada pırlanta gibi parlıyor.yardimci olursanız sewinirim. Buarada o kaya yerde olan veya kasa acılan kaya gibi değil. Eskiden beri olan calicirpi icinde taş ocağında bi taştan çıktı bu
Mezari gomuyu muhurlemisler alan ve kaya komple 360 derece uzak yakin tarzda resimlene tiz vakitte bura resimleri yuklene yoksa bilgide yok

Akc

Member
Taş olduğuna inanmıyorum. Elmas değil belki ama taşta değil ya

Akc

Member
Elmas beklediğim yok ta taş ocağından çöktü hafif tümsek etrafı. Mühür görevi görmüş yani. Peki ne ile yapılmıştır bu mühür. Tek bir mezarmı toplu mezarmı. Değerli bişi çıkar mı peşinden gitmeye değer mi ona göre kovalayalım

Akc

Member
Bu ulkede elmas madeni yok cografi jeolojik yapisi elmas olusumuna musait deil sen ustte yazdigimi yap yoksa 10 sayfa cirmalar durursun kendi etrafinda
Elmas beklediğim yok ta taş ocağından çöktü hafif tümsek etrafı. Mühür görevi görmüş yani. Peki ne ile yapılmıştır bu mühür. Tek bir mezarmı toplu mezarmı. Değerli bişi çıkar mı peşinden gitmeye değer mi ona göre kovalayalım