Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 usta gümüş çubuk da var (%40) bakır çubuk da. Her ikisindede aynı. Bende tepkisi çarpı, içe kapanıyor ama sıkıntım tepkisi hızlı değil ve dolayısıyla yürürken hiç hareket yok durduğumda dönmeye başlıyor. Hani buda sıkıntı değil dura dura da çalışırız ama çubuk yavaş döndüğü için bazen emin olamıyorum. İnternette izlediğim kişilerde çubuk mıknatıs çeker gibi dönüyor hızlı ve kararlı, bu şekilde rüzgarda bile çalışılır. belliki enerjim yetersiz yada çubuğa aktarılmıyor.
Teşekkür ederim abi
Kardasim bir karisiklik var senin islemlerde.
Cubuk durdugun yerde yani hareketsiz halde, hareket etmemeli. Sen hareket ettigini soyluyorsun, bu olmamali. Hareket halinde cubuk sinyale donmeli. Saniyorum beynin ile yonlendirme yapip, komutla hareket ettiriyorsun. İslem bu sekilde olmamali.
Cubukla alakali yazilanlari tekrar okumanizi tavsiye ederim.

BulursamKader25

Selamün aleyküm
Herkese hayırlı ramazanlar.Rabbim tuttuğunuz oruçları kabül etsin.
Ramazanda yoğun olduğumdan ayriyeten yorgun düştüğümden pek çubuklarla ilgilenemedim.Yanlız dün ve bugün test alanı uzak olduğundan evde 6m2 halının etrafına fincanların içine metal ve mineral koyup tabaklarıylada üstlerini kapatıp biraz çalıştım 2×3bir alan sinyaller bir birine giriyor.Ancak yinede %70 başarı elde ettim.Tek sorun sahte sinyali ayırt etmek.Altın yoksa diğerlerini bulmak zor olmuyor.Eğer altın varsa önce altını bulmak lazım onu bulmadan diğerlerini bulmak zor.6 fincanın en az 2 veya 3 tanesi altın sinyali veriyor.Burada aliminyum çubuk ve çelik yüzük devreye giriyor.Tabi daha önemlisi BulursamKader25 ustanın testi altın sinyali aldığım bütün fincanlarda diğer madenlerlede bakarak eleme yapıyorum.Minerale gelirsek zor olmuyor.
Sonuç olarak ustanın dediği gibi çubuğun hareketlerini iyi okuduğumda yanılma nerdeyse yok.İnanın bazen çubuğun 1cm sağda veya solda olması işi çözüyor.
BulursamKader25 ustam daha önce uğraştığım bir yerle ilgili soru sormak istiyordum.Ancak buradamı sorayım yoksa başka bir konu açıptamı sorayım bilemedim buradaki konunun dağılmasına sorun teşkil edecekse başka konu açayım.
Tekrar herkese hayırlı ramazanlar
Aleykum Selam Kardasum.
Karar senin. İstedigin yerde sorunu yaz.
Genelde gorsun dersen yeni konu ac. Karar senin insallah.

mohsen

Yeni Üye
Kardasim bir karisiklik var senin islemlerde.
Cubuk durdugun yerde yani hareketsiz halde, hareket etmemeli. Sen hareket ettigini soyluyorsun, bu olmamali. Hareket halinde cubuk sinyale donmeli. Saniyorum beynin ile yonlendirme yapip, komutla hareket ettiriyorsun. İslem bu sekilde olmamali.
Cubukla alakali yazilanlari tekrar okumanizi tavsiye ederim.
BulursamKader25 usta hareket halindeyken dönmeyince çubuğun üzerindeki hareket ivme kuvveti enerjimden daha baskın geldiğinden dönmediğini düşünmüştüm.Beyin kontrolü olabilir elbette ama hareket halinde neden beyin yönlendirmiyor.

hareketsiz halde neden çubuk dönmemeli onu anlayamadım. Bu şekilde de kullananları gördük.

çubuk için yazılanların çoğunu okudum. birde malzemeleri saklattırıp test edecem o şekilde tam anlaşılır.
Cevabınız için çok tşk ederim abi

BulursamKader25

@BulursamKader25 usta hareket halindeyken dönmeyince çubuğun üzerindeki hareket ivme kuvveti enerjimden daha baskın geldiğinden dönmediğini düşünmüştüm.Beyin kontrolü olabilir elbette ama hareket halinde neden beyin yönlendirmiyor.

hareketsiz halde neden çubuk dönmemeli onu anlayamadım. Bu şekilde de kullananları gördük.

çubuk için yazılanların çoğunu okudum. birde malzemeleri saklattırıp test edecem o şekilde tam anlaşılır.
Cevabınız için çok tşk ederim abi

Hareketsiz halde neden çubuk dönmemeli onu anlayamadım. Bu şekilde de kullananları gördük.

Gördüğünüz kişilerin kullandıkları çubuk; 2 adet anteni olan, ana gövdesi dönen, durduğun yerde yön veren, pil ile çalışan cihaz mıdır..?

mohsen

Yeni Üye
@BulursamKader25
yok ustam döner başlıklı alan tarama değil normal nette izlediğimiz L çubuklarla adam önce durduğu yerde tutuyor sonra yön verdiği yöne doğru yürüyor.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 ustam aliminyum çubuk aldım, 800 mm, 1 cm. çok kalın olabilir diye düşündüm, ama burda 1 cm. tavsiye etmişsiniz, 1 cm. almalımıyım, 0,8 cm. de idare eder mi abi, kolay gelsin

BulursamKader25

@BulursamKader25
yok ustam döner başlıklı alan tarama değil normal nette izlediğimiz L çubuklarla adam önce durduğu yerde tutuyor sonra yön verdiği yöne doğru yürüyor.
Valla ne yiğitler var, bizim haberimiz yok.

Bu uygulama bizim bilgimiz dışındadır.
Biz bu tür uygulamaları bilmiyoruz.
Yeni duyduk.

BulursamKader25

Melleibrahim

Hocam sorularınızın cevapları bu yazı dizimizde mevcut.
Çubuğun şekilleride mevcut.

Baştan sona okuma fırsatınız olursa iyi olur kanaatindeyim.

BulursamKader25

Kardaslarim,
İs yogunlugundan konu ilerlemedi.
İnsallah Bayram sonu bosluk bulma ve genel degerlendirme ile bu konuyu sonlandiracagiz.
Sonradan gelecek sorulara cevap verme gorevimiz devam edecek. Soru cevap gideriz insallah.

PARDUS-66

Yeni Üye
s.a kurbanım bir sorum daha olacak boşluk tespitinde önce Aleminyum çubuk mu tutalım gümüş çubuk mu öncelik hangisi olsun ikiside teyit aynı tepkiyi vermesi içinmi sadece ikisini kullanalım birde neodim mıknatısları birbirine tutan değilde yiten tarafları bantlanacak ben öyle anladım bende pipet kullansammı veya da çıplak el teması dahamı iyi sana zahmet açıklarsan memnun olurum Rabbim yar ve yardımcı olsun selam ve dua ile kurbanım

PARDUS-66

Yeni Üye
Rabbim Emeği geçenlerden Razı olsun inşallallah bunları tek tek ezberlemeden uygulamadan daha araziye çıkmayacağım ALLAH hepinizden razı olsun
NOT Gümüş tellerin 2 mm piyasada var haberiniz ola selam ve dua ile