Çubuk

Absalom

Member
S.a bir arazide iki kişi ayrı ayrı çubuk tutsa birisi bakır birisi pirinç mesela bu çubuklar birbirini etkiler mi yada birbirine çekme falan yapar mı acaba merak ettim. Teşekkürler.

Absalom

Member
Bu konuda açıklama yapabilecek ustalardan yardım bekliyorum.

ragıp

Uzman
@Absalom
ustam, çubuk kullanan arkadaşlara her daim bazı tavsiyelerde bulunuyoruz
bu tavsiyelerden birisi
çubuk tutma anında, kişinin ellerinin ve çubuklarının temiz olmasını söylüyoruz
neden?
çubukların çalışma prensipleri arasında en büyük etken
metalin oksitlenmesidir
siz çubukları silerseniz, o oksit çubuk üzerinden kalkar
bunun bir faydası da, çubuk boşalmış olur
çekimi daha güçlü olur
ellerin temiz olacak, çünkü en son örneğin bir küreke dokunmuşsanız
çubuk, demir arayacaktır
diğer taraftan
siz çubuk tuttuğunuz anda, 1m ilerideki arkadaşının cebinde gümüş olsa bile çekmez
iki kişi farklı metal çubuk ile çalışabilirsiniz
problem değil
selametle

Absalom

Member
Peki bu çubukları temizlemek için kullandığınız belli bir şey varmı neyle temizlememiz gerekiyor. Birde bu bahsedilen gümüş çubuklar nasıl olmali kaç mm olması gerekiyor bu önemli mi. %40 falan diye birşeyler okudum da internette baktım bulamıyorum. Bildiğiniz bir site falan var mı satan yardımcı olursanız sevinirim.

kadirkadir

Engellendi
Peki bu çubukları temizlemek için kullandığınız belli bir şey varmı neyle temizlememiz gerekiyor. Birde bu bahsedilen gümüş çubuklar nasıl olmali kaç mm olması gerekiyor bu önemli mi. %40 falan diye birşeyler okudum da internette baktım bulamıyorum. Bildiğiniz bir site falan var mı satan yardımcı olursanız sevinirim.
kardeşim çubuk gümüş elektro çubuklardır piyasada hırdavatcılarda %20 ,%30 ve %40 lık olarak 50 cm boyunda satılır 2.5 mm yeterlidir
fiyatıda toptancılarda 15 tl prakendecilerde 20 tl isatnbulda ikamet ediyorsanız karaköyde toptancıdan temin edebilirsiniz bildiğiniz gümüş kaynak çubuğu işde