Çubukda Gariplikler

Hayrola

Member
Selamün Aleyküm ustalar ,forumda varmı bilmiyorum yinede yazayım dedim ,tabi bu yazacaklarım bende olanlar, benzeri durumlar yaşayan ustalar varsa fikir alış verişinde bulunmak isterim,azariye anrtremana çıktığımızda bir kaç yerde karşılaştıgim bir durum var , çubuğu tuttuk başladık yürümeye bir hedefe doğru yönlendirdi hedefe şöyle 3-5 metre kala bizi hedefin içine sokmoyur yanlız uzağa gitmeye de müsade etmiyor ,yani demem oki hedefin etrafında daire çizip duruyoruz , velhasıli çubukları bozup daire içinde kurduğumuzda dairenin ortasinda bir yerde x metalin isarwtini işaretini veriyor ,şimdi burayı biraz eselersek çok değil bir kürek kadar , bir daha dairenin dışındn çubuk tuttugumuzda bu sefer daireye girmene müsade ediyor fakat eseledigin yerin üstüne geldiğinde iki çubukta anından yan yana bitişik şekilde tam sola vuruyor çubuğu takip Edip gittiğinde dairenin hemen dışında demire işaret çakıyor , farklı bir yönden tekrar çubuk tutup eseledigin Zaman aynı hareketi tekrar yapıyor yine götürüp seni dairenin dışında farklı bir yerde metal işareti çakıyor , bana göre bir sebebi var bunun da siz ustalardan aynısını yaşayan varmı , sonuçları nedir yorumlarsaniz , teşekkürler

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kardeş bence olmaması lazım ben hiç yaşamadım, hangi çubuğu kullanıyorsunuz bilmem ama, aliminyum çubuk deneseniz sade olarak kullanırsanızsadeceboşluğagider, önce boşluk üzerinde çalış bakalım, kendini test et, köprü üzeri kanalizasyon üzeri olurordagit bak çububkhareketleri nedir? amaönceçubukla dolaş sonra aşağı bak doğru mu hareket yanılıyor mu? naçizane tavsiyem bu, kolay gelsin

Bahhalebah

Aktif Üye
Selamün Aleyküm ustalar ,forumda varmı bilmiyorum yinede yazayım dedim ,tabi bu yazacaklarım bende olanlar, benzeri durumlar yaşayan ustalar varsa fikir alış verişinde bulunmak isterim,azariye anrtremana çıktığımızda bir kaç yerde karşılaştıgim bir durum var , çubuğu tuttuk başladık yürümeye bir hedefe doğru yönlendirdi hedefe şöyle 3-5 metre kala bizi hedefin içine sokmoyur yanlız uzağa gitmeye de müsade etmiyor ,yani demem oki hedefin etrafında daire çizip duruyoruz , velhasıli çubukları bozup daire içinde kurduğumuzda dairenin ortasinda bir yerde x metalin isarwtini işaretini veriyor ,şimdi burayı biraz eselersek çok değil bir kürek kadar , bir daha dairenin dışındn çubuk tuttugumuzda bu sefer daireye girmene müsade ediyor fakat eseledigin yerin üstüne geldiğinde iki çubukta anından yan yana bitişik şekilde tam sola vuruyor çubuğu takip Edip gittiğinde dairenin hemen dışında demire işaret çakıyor , farklı bir yönden tekrar çubuk tutup eseledigin Zaman aynı hareketi tekrar yapıyor yine götürüp seni dairenin dışında farklı bir yerde metal işareti çakıyor , bana göre bir sebebi var bunun da siz ustalardan aynısını yaşayan varmı , sonuçları nedir yorumlarsaniz , teşekkürler
Çubuklar hazneli ve içi doluysa yapar anlattıklarını zı çubuk elinizde yani çubuğu kullanır Ken tutarken sağ avuç içinizde birşey yoksa sadece boşluk bulur metale sinyal vermez metale sinyal verdiği durumlar sağ avuç içinizde metal varsa yada yokken metalin tam üzerine yani tam üstüne gelip durursanız altta metal veya mineral varsa sinyal verir çubuk ta okuyup uygulayıp öğrenmeniz defalarca tecrübe edinmeniz lazım başarılar dilerim

hepastios

Editör
Çubuk kullanmak ama iyi bir şekilde kullanmak kolay degildir kardeş yıllarını vermek lazım bakır pirinç aliminyum vs ayrı ayrı test edeceksin bilen birisinden ders alacaksın çubuk nerede egildiyse orada altın yahut boşluk kesindir demeyecen kısacası epey uğraşşacan selametle