Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

densi

Bilgili Üye
@BulursamKader25
Hocam buresimlerdeki tarla benim, ağaç diktim bahçe oldu bugün çubuklarla burada birazçalışayım dedim. Gümüş çubuklarla 2.60*4.50 boşluk yakaladım alüminyum ve pirinççubuklarla da aynı boşluğu sekmeden aldı. Derinliği almaya geçtim bir tarafındakanal olduğu için üç tarafından ölçü alabildim. 15 metrelik kabloyu sadece biryöne dümdüz serebildiğim için diğer iki yöne 10 metre serip kalan 5 metreyikıvırıp L şeklinde serebildim tabii ki nizami olarak önce boşluk kontrolünüyaptım. Sınırdan çivileri çaktığımız yerden 40 -80 -130 -150 cmler de işaret verdi ve bunu üç çubukla ve üç yönün üçündecm sekmeden aynısı çıktı bu normalmi? Hocam. Değerli kontrolüne geçtim mineraleleme sisteminiz mıknatıs ve disk kullanarak altın bakır ve gümüşe hiç sinyalvermedi bu sefer elime kurşun aldım boşluğun sınırlarını işaret vererek çizdi. Detektörüaçtım üstünde gezdim hiçbir sinyal alamadım. Bu şimdi iyimidir anormal birdurum mu anlayamadım hocam. Bu yer de tarla olduğu için herhangi işaretli kayaemare bir şey yok ardında tepe 100 150 metre zirveye tırmanınca eski roma veya Bizansyerleşkesi var 300 metre ileride yıkık bir kilisenin sadece taban taşlarıkalmış başka bir şey yok. Bu ölçüler hocam normal mi? 40 cm tavan la zeminarası yükseklik mi oluyor. Hocam kafanı ağrıttım farkındayım hakkını helal et...

Efendi51

Bilgili Üye
ölçüde hata olmalı, 40 cm, yükseklikte oda olur mu? birde içinde hiç bir ddeğerli yok diyorsunuz, karar sizin, bir yerlerde hata olmalı

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

Shekiller

Aktif Üye
oda mezar

densi selamun aleyküm kardeşim inşeallah oda mezar var çizdiğin yerde içinde değerli ve gümüş var 7 metre derinde inşeallah

kabakburgiba

Operatör
toyalp ustamın gibi bende işaretledim 5 cm den.@bulursam kader ustam.ben şöyle yaptım.bayanların saçlarını tutturmak için kullandığı para lastiği gibi lastikleri var çok ucuz onlarla gümüş çubuğa sardım,ayrı ayrı renklerde her iki çubuğada,yanlarına yapışkanlı kağıtlardan kesip yapıştırdım,kalemlede hangi metalse yazdım.daha ilk x yaptığı yerde anlıyorum malzemenin ne olduğunu,biraz daha yürüyünce zaten kendi işaretini veriyor.tabiki biraz ustalaşınca bunlarada gerek kalmaz zannedersem.

BulursamKader25

@toyalp ustamın gibi bende işaretledim 5 cm den.@bulursam kader ustam.ben şöyle yaptım.bayanların saçlarını tutturmak için kullandığı para lastiği gibi lastikleri var çok ucuz onlarla gümüş çubuğa sardım,ayrı ayrı renklerde her iki çubuğada,yanlarına yapışkanlı kağıtlardan kesip yapıştırdım,kalemlede hangi metalse yazdım.daha ilk x yaptığı yerde anlıyorum malzemenin ne olduğunu,biraz daha yürüyünce zaten kendi işaretini veriyor.tabiki biraz ustalaşınca bunlarada gerek kalmaz zannedersem.
Aynen dediğin gibi abi.
Alışınca ele metal almayı bırakacaksınız.
Metalin üzerine gelince kendi işaretini verecek.
Bunun faydası şudur:
Zihnen yönlendirme ortadan kalkacak.
Elimize gümüş alınca, zihin çubukla beraber gümüş arıyor.

Mehmet_mehmet

Engellendi
Aynen dediğin gibi abi.
Alışınca ele metal almayı bırakacaksınız.
Metalin üzerine gelince kendi işaretini verecek.
Bunun faydası şudur:
Zihnen yönlendirme ortadan kalkacak.
Elimize gümüş alınca, zihin çubukla beraber gümüş arıyor.
Ustam bu konuyu tam sindiremedim ondan biraz tuhaf geldi.. Eline gümüş-altın vs almadan çubuk işaret veriyor pek sindiremedim

timur964

konularim
çubukcu amca iş metal tesbiti olunca ben çapa kapladığı alana önem veriyorum sonra derinlik işi oda tesbiti gibi olmuş örnek 22 ci çarpı yuzeye olan derinlik 3 cu çarpıdataban oluyoraradaki farka bakarsak metal olmadığı anlaşılmalı

BulursamKader25

@BulursamKader25
Hocam buresimlerdeki tarla benim, ağaç diktim bahçe oldu bugün çubuklarla burada birazçalışayım dedim. Gümüş çubuklarla 2.60*4.50 boşluk yakaladım alüminyum ve pirinççubuklarla da aynı boşluğu sekmeden aldı. Derinliği almaya geçtim bir tarafındakanal olduğu için üç tarafından ölçü alabildim. 15 metrelik kabloyu sadece biryöne dümdüz serebildiğim için diğer iki yöne 10 metre serip kalan 5 metreyikıvırıp L şeklinde serebildim tabii ki nizami olarak önce boşluk kontrolünüyaptım. Sınırdan çivileri çaktığımız yerden 40 -80 -130 -150 cmler de işaret verdi ve bunu üç çubukla ve üç yönün üçündecm sekmeden aynısı çıktı bu normalmi? Hocam. Değerli kontrolüne geçtim mineraleleme sisteminiz mıknatıs ve disk kullanarak altın bakır ve gümüşe hiç sinyalvermedi bu sefer elime kurşun aldım boşluğun sınırlarını işaret vererek çizdi. Detektörüaçtım üstünde gezdim hiçbir sinyal alamadım. Bu şimdi iyimidir anormal birdurum mu anlayamadım hocam. Bu yer de tarla olduğu için herhangi işaretli kayaemare bir şey yok ardında tepe 100 150 metre zirveye tırmanınca eski roma veya Bizansyerleşkesi var 300 metre ileride yıkık bir kilisenin sadece taban taşlarıkalmış başka bir şey yok. Bu ölçüler hocam normal mi? 40 cm tavan la zeminarası yükseklik mi oluyor. Hocam kafanı ağrıttım farkındayım hakkını helal et...
Kardaşım,
Hiç de kafam ağrımaz, siz çalışın antraman yapın yeter ki,
İnşallah ben tüm sorularınıza yanıt vereceğim inşallah.

İlk Önce aldığın ölçüleri analiz edelim:

4.50mt x 2.60 mt. oda ölçüsü tespit etmişin.
Aleminyum ve pirinç kullanmışın.

Derinlik aldığında bulduğun ölçüler:

0-40 cm = 40 cm. = odanın tavanı ile tabanı arası.
40-80 cm = 40 cm. = odanın tavanı ile ayak bastığın yer arası.
80-130 cm = 50 cm. = odanın içindeki "şey" ile odanın tavanı arası
130-150 cm = 20 cm. = O "şeyin" yüksekliği.

Elbette bu ölçülerle odanın ve odanın içindekilerin bir bağlantısı olmaz.
Peki burada ne var..?

1-Kaya katmanı
2-Toprak katmanı.

Bu ölçüler bize bu bilgileri verir.

Geldik değerli tespitine:
Kurşun sinyalini oda ölçüleri boyunca aldığını söylüyorsunuz.
Bunun imkanın olması çok zor.
Öyleyse kurşun sinyalini nasıl aldınız..???
Muhtemelen zihnen yönlendiriyorsunuz çubukları.

Gelelim Tavsiyelerimize:
1-Boşluk için Gümüş Çubuk kullanın, elinize pinpon topu benzeri içi hava dolu birşey alarak tekrar bakın bu alana.
2-Metal tespiti -kurşun- yaptığınız alanda tekrar bir tespitte bulunun:
Aleminyum çubuğu tutun, sağ elinize mıknatıs tutmayan ÇELİK YÜZÜK alın. Alanı dolaşın. Çarpı veya tam açılma veya tam kapanma yaptığı yerde METAL var demektir. Tekrar aleminyum çubukların her ikisinin uçlarına KURŞUN sürtün, tekrar bakın.
Mineral varsa bir önceki aldığınız işareti vermeyecektir.

Sonuçlarını yazınız.
Tekrar konuşalım inşallah.