Çubuklarda Hava Ve Metal Testi

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Tesekkur ederim kardesim zaman harcamis test sonuclarini yazmissiniz. Umarim aradiginizi bulursunuz muvaffak olursunuz.
Simdi burdan negibi ders cikarabiliriz hic dusundunuzmu. Aslinda bu testler sonucu mineralleri bosluk olarak algiladigimiz yerlerde hic minerali ememeden iki sekilde bakilirsa mineralli bosluk olarak algiladigimiz yerlerde direk kendini ele verecek ve boslukmu mineralmi anlayabilecegiz INSALLAH c.c.
Yalniz toprak katmanlari ayri bir konu, onu bu sistemle elemek cokzor fakat, bazi katmanlarda metal sinyalide verebiliyor buradada ise yarayabilir.
Simdi yapmamiz gereken oncelikle balonun icindeki altini goren cubukla arazide bakmak, eger cekim alirsa bosluk varsir ve icinde degerlisinide barindiriyorsada burada icinde metal olan oda yada mezar diyebiliriz. Sonrasinda icinde altin olan balonu gormeyen cubuklarla baktigimizda tekrar cekim veriyorsa mineraldir, yok eger cekim alamiyorsak icinde altin barindiran bir oda yada mezar diyebiliriz INSALLAH c.c
Selametle saglicakla kal
Aynen ustam gercekten mantikli ve cok zor degil basit bir sekilde buyuk is cikar.rabbim utandirmasin.bilgi paylastikca degeri artiyor,denedikce tecrube ediniliyor.allaha emanet olasin..

Nasip34

Bilgili Üye
bugün balonun içine 1 gr 24 ayar altın koyarak denemeyi yaptım. sadece alüminyum çubuk kullandım. (ben sadece alüminyum çubuk kullanıyorum uzaktan ve üzerinde tepki alabildiğim gibi, her madene ayrı şekil tepkisi aldığımdan dolayı...) uzaktan elime metal almadan baktığımda balona yön verdi (birkaç adım attıktan sonra). yön verdiği tarafa döndüm ve neye döndüğünü sordum (ben bunu şöyle soruyorum; çubukları hiç indirmeden sadece baş parmaklarımı L nin köşesine dokundurduğumda reset atmış gibi oluyor ve neye dönmüşse altın,gümüş, bakır, paslı demir, boşluk vs onun, bendeki işaretini yapıyor ve ileriye yön vermeye devam ediyor) boşluk dedi.devam ettim balonun üzerine gelince iki yana açıldı (bendeki boşluk tepkisi). üzerinde tekrar ne olduğunu sordum birkaç defa ve her seferinde boşluk işareti yaptı. yani elime altın almadığım için altını görmedi sadece boşluğu gördü... sonra sağ avcuma yine 1 gr 24 ayar altın aldım, yukarıdaki yön alma ve daha üzerine gitmeden neye döndün soru safhalarını aynen tekrarlayarak üzerine gittim... üzerinde şu fark oldu ki altta ne olduğunu sormak için yine baş parmaklarımla 1 sn tutup çektiğimde 1. altın işareti (l_) 2. boşluk işareti (-ı ı-) sonrasında göğsüme kapanır. (bunlar benim normalde aldığım tepkilerle aynıdır) yani balon testi normalde olandan farklı bir sonuç vermedi ben de.
sonra balonun üzerine saf gümüş koydum (1000 ayar). sırasıyla gümüş,altın boşluk dedikten sonra göğsüme kapandı.
NETİCE OLARAK; bendeki alışmış olduğum tepkilerin dışında birşey olmadı tek şey dışında ; ilk 5-10 dakika tepki alamadım yakınından ve uzağından yürüsem de. sebebini bilmiyorum ama çok uzun süredir çubuk tutmuyordum ve çubuklarım birbirine yapışık halde başka metallere değerek duruyordu sanırım bu yüzden olabilir diye aklıma geldi ama emin olamadım. şimdi çubuklarımı ayrı halde çantaya koydum, yarın tekrar denerim inşaallah.

Nasip34

Bilgili Üye
Bugün tekrar baktım ve dünkü ilk 10-15 dk.lık tepkisiz kalma durumu olmadı. Düşündüğüm gibi çubukların uzun müddet birbirine ve başka metallere temaslı halde yatması sebebi tek aklıma gelen.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nasip34 ALLAH teala sizden razi olsun ustam. Kullandiginiz cubuk rulmanlimi kardesim.

meratan

Aktif Üye
Mirkut ustam bende balon testini yaptım boş olan balonda boşluk altın ,gümüş ve bakır olan balonlarda net bir şekilde yönlendirerek hepsinin kendi işaretini yaptı.Ayriyeten kapalı kovadada yaptım sonuçlar olumlu.Kova su doluyken dolgu tepkisi boşken boşluk tepkisi verdi
Saygılar

Nasip34

Bilgili Üye
Nasip34 ALLAH teala sizden razi olsun ustam. Kullandiginiz cubuk rulmanlimi kardesim.
Cümlemizden inşaallah... Çubuklarım rulmansız alüminyum kaynak teli 2m lik ve rüzgardan etkilenmesin, ağır olsun diye uç kısmını yay gibi yapıp standart boyutlara getirmiştim. Profil resmimdeki... Uçlarına japonla kurşun parçası yapıştırılı.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam bende balon testini yaptım boş olan balonda boşluk altın ,gümüş ve bakır olan balonlarda net bir şekilde yönlendirerek hepsinin kendi işaretini yaptı.Ayriyeten kapalı kovadada yaptım sonuçlar olumlu.Kova su doluyken dolgu tepkisi boşken boşluk tepkisi verdi
Saygılar
Hangi cubukla balonun icindeki altini gordunuz ustam. Gumus ve bakir cubuklami gordunuz

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Mirkut ustam sizin balon testini benim çubuklar geçemedi bakır gümüş alimünyum ilk denememde üçüde boşluk çok net verdi değerli testini geçemediler çubuktanmı bendenmi kaynaklı çözemedim kafam sakinleşince tekrar deneyip bilgi veririm saygılar

Nasip34

Bilgili Üye
Cümlemizden inşaallah... Çubuklarım rulmansız alüminyum kaynak teli 2m lik ve rüzgardan etkilenmesin, ağır olsun diye uç kısmını yay gibi yapıp standart boyutlara getirmiştim. Profil resmimdeki... Uçlarına japonla kurşun parçası yapıştırılı.

YaralıYüz

Aktif Üye
Mirkut ustam DİVANE ustamın söylediği gibi bakır , gümüş ve alüminyum çubuklar metal olan ve boş olan balonları boşluk olarak görüyor.Lakin Aliömer ustamın bakır sülfatlı halkayı bakır çubuk ve gümüş çubuklara takıp test ettiğimde gümüş ve altın olan balonu net bir şekilde buluyor.

meratan

Aktif Üye
Hangi cubukla balonun icindeki altini gordunuz ustam. Gumus ve bakir cubuklami gordunuz
Ustam gümüş ve pirinç cubukla ikiside çok netti.Bakır çubuk kullanmıyorum.İkisinden hariç birde alimünyum çubuk kullanıyorum.Çelik yüzük ve kurşun testi için.Teslerde kovanın içine altın koyup su doldurup ağzını kapattım çubuk yine çok net gördü.
Saygılar