Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Selamun aleykum Aliömer kardeşim!
Bu yeni geliştirdiğiniz yöntemi biraz açmanızı rica edebilir miyim?
Farklı olarak ne yaprınız mahsuru yoksa?
Aleykümselam ustam. Bakirsulfat yöntemini olduğu gibi açıkladık. Bunu geliştirmek ve bu mantık çerçevesinde ilaveler yapamak kişilere kalmış bir şey. Maddi manevi sıkıntılar yaşayarak kendimce bir sistem geliştirdim. Bu sistemi şimdilik açıklamak yada pazarlamak gibi bir niyetim yok. Zaman neyi gösterecek bilemem dolaysıyla şimdilik beklemedeyim

Ak Sakallı

Member
Aleykümselam ustam. Bakirsulfat yöntemini olduğu gibi açıkladık. Bunu geliştirmek ve bu mantık çerçevesinde ilaveler yapamak kişilere kalmış bir şey. Maddi manevi sıkıntılar yaşayarak kendimce bir sistem geliştirdim. Bu sistemi şimdilik açıklamak yada pazarlamak gibi bir niyetim yok. Zaman neyi gösterecek bilemem dolaysıyla şimdilik beklemedeyim
Teşekkür ederim

dejavu26

Member
Arkadaşlar bakırsülfatla yaptığımız yöntem yapay bir sensör sistemidir. Bunu geliştirebilecek olan arkadaşlar geliştirsinler. Kesinlikle çalıştığını göreceksiniz.
Disk olayında ise hem mıknatısın yaydığı manyetik alan hemde dünyamızın yaydığı doğal manyetik alandan faydalanmış oluyoruz. Yarı bilimsel bir olaydır. Faydalanıp faydalanmamak sizin bileceğiniz bir şey. Kesinlikle geliştirilmeye açık bir yöntemdir. Yapacak olan arkadaşlar bir şeyler katmaya çalışısın örneğin çubuk ile birlikte numune kulanın ne bileyim çelik yüzük takin.
Yanı benim anlatımımla sabit kalmayın.
Ustam bakir sulfat tam olarak ne işe yariyor yapay sensor demissiniz anlayamadim.Bilelimki gelismeye yonelik calismalarimiz olsun.
Metal uzerinde titreme felanmi oluyo yardimci olursaniz sevinirim

amora

Member
selamın aleykum
öncelik ile daha önce kullandıklarım
dijital alan tarama şuan 8 10 bin tl arasında olan cihaz herkezin bildiği üzere hiç bir ise yaramadı testlerde dahi kendini kanitlayamiyor almış bulunduk olan oldu tabi bu kadarla sınırlı diil ben bu siteyi öğrenene @Aliömer @BulursamKader25 ustamızın yazılarını okuyana kadar onun bunun tavsiyesi ile 1200 tl ye bile alman marka pirinç çubuk almış insanım şakülunden tutun ozel karisimli cubuk bile cektirdim kimi minerali aşamıyor kimi 20 metre ötedeki altının üstüne giderken yolda sınıfta kalıyor öyle böyle birsuru boş çubuk ile uğraştık enson burda yazılan çizilen gümüş kaynak teli ve neodyum miknatisli sistemin çubuk saticilarinin cubuklarindan bin kat daha iyi olduğunu ben anladım ve birçok insanın anladığınada eminim ustalarimiz sürekli altın ile uğraşmayın sistem gerekli hicbir çubuk tek başına bunu aşamaz diyorlar ben çok denedim çok işlem yaptım bu sitede buna şahit insanlar var ben azmettim boş olsada her fırsatta denedim arkadaşlar sistemsiz çubuk ne olursa olsun sınıfta kalıyor yaklasamiyor çubuk
bunu burda biçok ustamız biliyor bilgilendiriyor çubuk satıcılarida tabi doğal olarak kızıyorlar
@Aliömer ustamızın en son geliştirdiği sistemi elime test etmek için emanet olarak geldi
ben aliömer ustamızın sistemini kendimce test ettim hedefe nokta atışı testlerde mükemmel sistem hem keyif verici hemde insanı yormuyor uzaktan çekim yapıyor acaba nedir demeden sistem başında ne olduğunu anlıyorsun sistemi kurduğunda tek bir hamle ile değerli var sa var yok sa yok diyor daha öncede çubuklar alan taramalar ile bu testleri yaptım ama bu sistem gibi net sonuçlar alamamisdim altina cubuk ile yaklasmak test ederken bile dogru kullanici yaklasamadigini bilir ya hatta yakalanir ya tarih derinlik ve kütleye gore farkli nokta verir sapma yapar vs aliömer usta ve bu işe emek harcayan netice alan ustalar emek hırsızlarına emeklerini kaptırmamak için alenen sistemlerini paylaşamıyorlar ben de ustamızın nasıl yaptığını inanın bilmiyorum sistem elimde ve test ediyorum ama ya nasil yaptı acaba ne var bunda diye daha merak dahi etmedim açıkçası bilmemem daha iyi yıllarını vermiş emek göstermiş sistem değin ce aklınıza şu benim 8 10 bin tl lik dijital göstergeli frekans destekli altınından tut elmasına kadar ayrı modu olan birşey değil tamamen el yapımı baktığında bu nedir ya böyle sistemmi olur diyebileceginiz turden bi sistem ama işte böyle emek bilgi birikim görsel olarak insanlara bişey vermez ama yapması gereken neticeyi verir
sadece yalin çubuk ile olmaz der ustalarimiz bende buna katılıyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar

Quartz

Yeni Üye
2 ad hd. Mıknatısın arasına kürdan gibi yalıtkan bir malzeme koyuyoruz. Amacımız iki mıknatıs birbirini çekecek fakat birbirine temas etmeyecek. Mıknatısların arasında oluşan boşluktan çubuğumuzu geçiriyoruz. Mıknatıslar çubuğun anten kısmında elimize 5cm kalacak şekilde sabitliyoruz. Isteyen her iki çubuğunada yapabilir.
Çabuklarımızı bu şekilde hazırladıktan sonra halkamızı da çubuklara bağlıyoruz. Bu şekilde çubuklarımız aramaya hazır hale gelmiş oluyorlar.
İyi günler @Aliömer usta.
Çoktandır bu çubuk işini merak eder denemek isterdim. Hatta size denk gelmeden önce başla yerde gördüğüm pirinç çubuk yaptım. Ama bu arada size denk gelince teste bile çıkmadan kenara koydum. Şimdi sizin ve @BulursamKader25 ustanın bahsettiği gümüş çubuğu yapacağım. Malzemeleri toplamaya başladım. Aklımabtakılan sorulara yardımcı olursanız srvinirim. İlk sorum mıknatıs. Mıknatısların hepsi aynı cins mıknatıs olsa bir mahsur olabilir mi? Birer değilde 2 veya3 mıknatıs kullansam (yerde ve çubukta) bir tarafta ne olur? Yani çubukta ve yerde 2 bir tarafta arada kürdan 2 diğer tarafta. Diğer sorum. Bakır kabloyu hortumda daha geniş yüzeyi kaplayacak şekilde sarsak ne olur? Diğer sorum yerden 10 cm yükseğe ayarlasak hortum ne olur? Sarkmasını önlemek için bakır kablayu sabitlediğimiz yerlerin diğer taraflarına askı yapsam iple vs sistemi bozarmı?
Şimdiden teşekkürler

Quartz

Yeni Üye
Yazdıklarınızı baştan sona okudum ama ya soran olmadı bunları veya benim gözümden kaçtı. ?

Quartz

Yeni Üye
@Aliömer ustam, 6 tane 2mm.gümüş çubuk sipariş ettim. 3erli yaparsam avantajı veya dezavantajı olur mu? Mıknatısları 4mm delikli çubuğa 2 tane arka arkaya koyup kürdanla ayırıpta geçirip bantlasam olur mu?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@Aliömer ustam, 6 tane 2mm.gümüş çubuk sipariş ettim. 3erli yaparsam avantajı veya dezavantajı olur mu? Mıknatısları 4mm delikli çubuğa 2 tane arka arkaya koyup kürdanla ayırıpta geçirip bantlasam olur mu?
Aliömer usta uzun süredir siteye uğramıyor maalesef. Sorularınızın cevapları formdaki sabit konularda var.
Bolca okuyun araştırın.

Quartz

Yeni Üye
@Trakyalı81 usta okudum yazdıklarını amayaş icabı olsa gerek kafa bazı noktalara basmadığı için yazmıştım. Canı sağolsun gerisi teferruat. İnşallah sağlık sıhhati yerindedir...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cubuklari 3 erli yapmanda sorun olmaz.
Kalinlik arttigi icin daha guzel olur insallah.

Delikli miknatus KULLANMAYİNİZ.
Para seklinde yuvarlak olan veya dikdortgen olmasi iyi olur.
Cubuklar miknatisin icinden gecmeyecek arasinda kalacak. Birbirini ceksin, birbirine degmesin. Bu vaziyette bantlayiniz dusmesinler.

Konunun bir yerinde fotograflarini atmistim. Oradan bakabilirsiniz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İyi günler @Aliömer usta.
Çoktandır bu çubuk işini merak eder denemek isterdim. Hatta size denk gelmeden önce başla yerde gördüğüm pirinç çubuk yaptım. Ama bu arada size denk gelince teste bile çıkmadan kenara koydum. Şimdi sizin ve @BulursamKader25 ustanın bahsettiği gümüş çubuğu yapacağım. Malzemeleri toplamaya başladım. Aklımabtakılan sorulara yardımcı olursanız srvinirim.

PİRİNC CUBUGUNUZU GAZETE KAGİDA SARİP DEPOYA KOYUNUZ. İLERİDE LAZUM OLACAK. TECRUBESİZ KULLANİCİYİ COK YANİLTİR.

İlk sorum mıknatıs. Mıknatısların hepsi aynı cins mıknatıs olsa bir mahsur olabilir mi? Birer değilde 2 veya3 mıknatıs kullansam (yerde ve çubukta) bir tarafta ne olur? Yani çubukta ve yerde 2 bir tarafta arada kürdan 2 diğer tarafta.

MİKNATUS SAYİSİNİ ARTİRMA.
İSTİYORSANİZ KALİNLİGİNİ BİR KAT ARTİRABİLİRSİNİZ.
ALANİ GENİSLETMEZ,
TESPİT ZAMANİNİ HİZLANDİRİR.
ENERJİNİZİ DE BU ARADA DAHA HİZLİ TUKETMİS OLURSUNUZ.

Diğer sorum. Bakır kabloyu hortumda daha geniş yüzeyi kaplayacak şekilde sarsak ne olur?

FAYDASİ OLMAZ.
BU HALİ YETERLİDİR.

Diğer sorum yerden 10 cm yükseğe ayarlasak hortum ne olur?

COK FAZLA YERE CARPARSİNİZ
CARPMA NETİCESİNDE SİSTEM DENGESUZ CALİSİR. 20 CM.TECRUBE EDİLMİSTİR, EN İDEAL MESAFEDİR. KULLANİNCA GORECEKSİNİZ, BU ALANDAKİ SİNYAL DUNYASİ COK DEGİSECEK.

Sarkmasını önlemek için bakır kablayu sabitlediğimiz yerlerin diğer taraflarına askı yapsam iple vs sistemi bozarmı?

İP VEYA MİSİNA İLE DEDİGİNİZİ YAPMAK COK GUZEL OLUR. RAHAT DOLASİRSİNİZ. KABLOLARİN AYRİLDİGİ NOKTADAN AVİZE GİBİ YAPİN. HORTUMU TUTAN NOKTA SAYİSİ BOYLECE 4 OLMUS OLUR.

Şimdiden teşekkürler
Cevaplari yukarida.sorulariniz altina BUYUK HARFLRRLE Yazdim. Yukari dan okuyunuz. Tiklayiniz mesajiniz tam gozukur.

Kiymetli ustamiz yogunlugundan dolayi arasira gelebiliyor. Geldigi zaman bu sorularinuza verdigim cevaplardan duzeltilmesi gereken varsa bize bildirir insallah.

Quartz

Yeni Üye
Cevaplari yukarida.sorulariniz altina BUYUK HARFLRRLE Yazdim. Yukari dan okuyunuz. Tiklayiniz mesajiniz tam gozukur.

Kiymetli ustamiz yogunlugundan dolayi arasira gelebiliyor. Geldigi zaman bu sorularinuza verdigim cevaplardan duzeltilmesi gereken varsa bize bildirir insallah.
@BulursamKader25 usta teşekkür ederim. Sağlık sıhhatiniz yerinde olsun da önemli olan o. Sistemi kurunca resim de paylaşırım. Bir yorum rica ederim. Mıknatıslar (ki sizlerden msj beklediğimden) ve çubuklar kaldı almadığım onlarıda sipariş ettim yakında gelir. Kurarım. Haftaya da teslere başlarım inşallah...