Çubuklardaki sapma nın nedeni

İrbas32

Member
Çubuk yapımı boşluk bulmak için kaynak elektrodu ve bakır teksarım kablo elektrod üzerine bakır kabloyu sarın 3metreye kadar derinlikte boşluk için 3 ten derin boşluk için farklı metod var

İrbas32

Member
L çubuk şeklini verdikten sonra bilinenin aksine ters tutun çubukları

Xir71

Member
Boluk çubuğu 4 adet kaynak elektrodunu 2 şerli birbirine ekle ikisi sağ elde 2 si sol elde üzerine elektrikçilerde satılan bakır kablodan sar mıknatıs tutmayacak bakır tele özellik ordasonra arazide uygula çubukları gögüs hizasında tut sal araziye düş peşine o kendi gider odaya odaya varınca tek çubukla köşeleri belirle dikdörtgen yada kareyse güzel şekfilsizse doğal boşluktur.
anlatmak istediğin böyle bişeymi ustamEkli dosyayı görüntüle 220833

İrbas32

Member
Evet bentonit var kedi kumu bi şişede islatıp avucunuza dökün minerali kesmek için

İrbas32

Member
Bozdolabının arkasında bakır borular vardır.parmak kalınlığında bubakıra sarılmış elektrodu o bakır borunun içine atıyoruz.bakır borunun uçlarına silikon basın elektrot içinde oynayabilir sıkıntı olmaz.buzdolabı arkası bakır borular L şeklindedir zaten.10 _15gün toprak altında bekletin boruları sonra kullanıma hazır

İrbas32

Member
Toprak altında bir nevi toprağa adaptasyon sağlıyor

Zirkonyum

Member
timur964ustam vitamin haplarınıdraje olarak kundağamı koyuyorsunuz ve hangi vitaminleri kullanıyorsunuz gizli bilgi değise

Zirkonyum

Member
İrbas32 ustam burda bakır cubuk kullandığınızı belirtmişsiniz birbaşka sayfadada bakırsargı ile kuvvetlendirilmiş elektrod. Birinideğerlide birini boşluktamı kullanıyorsunuz saygılar

Zirkonyum

Member
İrbas32 ustam l elektrod cubukları ters tutun derken sap kısımları yukarıda olacak sekildemi tutalım

İrbas32

Member
Yukarıda bahsettiğim bakır çubukları yapan her arkadaş mutlaka boşluğu yakalar.ama bahsettiğim gibi çizdiği boşluğun 3 metre kuzeyini açarsa boşluk bulmama imkanı yoktur.idda ediyorum...benim çubuğum şöyle iyi böyle iyi diyen arkadaşlara özellikle bu trif ettiğim çubuklarla denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum

eski

Editör
@İrbas32 usta dün akşam uzun zamandır çubuk kullanan bir arkadaşımla sohbette elektrot çubuklara bakır sargı sarıldığında metale çalıştığını, boşluk için sade kullanılması gerektiğini anlatmıştı bu konuda sizin deneyimleriniz nedir.
Ayrıca vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

GERMO

Engellendi
@İrbas32 kardeş konuya öyle bi girdin ki vallahi kenan sofuoğlu olsa yetişemez.dur kardeşim bu kadar heyecan yapma.sakin ol.şu işi daha baştan çubuktan anlatarak,ne tür çubuk kullandığını,varsa çubukların resmini,yapılışını,sonra araziye çıkışını,arazide yapılması gerekenleri,boşluğu bulmayı,köşeleri bulmayı,derinliği almayı,içinde ne tür malzeme nasıl bulunur,bunları tektek anlat be kardeşim.hemde çizerek anlattta bizde anlayalım.arkadaşlar lütfen konuyu yarıda bölmeyin,şu sistemini bi anlattsın bitirsin.ondan sonra sorularınızı sorarsınız.bak @bulursamkader ustam ne güzel anlattı,herkezin kafası bastı.uygulayan uygular,ama lütfen hemen sataşmayalım.belki yapılabilir yanları olur.peşin hükümlü olmayalım,lütfen.hadi kardeşim şu konuyu iyi bi basit şekilde bizlere sun.tşk.ederim.
@kabakburgiba ustam özür dilerim, @irbas32 ustam görmedi sanırım mesajınızı, benim anladığım, benimde 4 aydır kullandığım 4 adet elektrot çubuk 2 şer li bakır kablo ile birbirine tutturuyorum, Birde buzdolabı arkasında bulunan tüp şeklinde bakır boruya bakır telle uzatarak bunu toprağa gömülü yor, birde bunlara civa bentonit eklemis nasil yapmis anlamadim, insallah bir resimle bilgi verir, daha sonra mesela bir oda veya mezar boslugu mu aldın, onun kuzeye doğru 3 metre önüne aynı şekli çizip orda işlem yapın diyor sanırım, yanlışım varsa Özür dilerim.

Son düzenleme: