Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abdulkerim

Yeni Üye
BulursamKader25 ustam ''Küpün içinde sadece ALTIN varsa tespiti imkansıza yakın, bu bahsettiğiniz arazi yapısında.'' demiştiniz.bunun sebebi nedir acaba ??? bir toprak altındaki bir küp dolu sarıkızı çubukla bulma ihtimalimiz çokmu düşük ??

ragıp

Uzman
@BulursamKader25 ustam ''Küpün içinde sadece ALTIN varsa tespiti imkansıza yakın, bu bahsettiğiniz arazi yapısında.'' demiştiniz.bunun sebebi nedir acaba ??? bir toprak altındaki bir küp dolu sarıkızı çubukla bulma ihtimalimiz çokmu düşük ??
merhaba ustam
aramıza hoş geldiniz

BulursamKader ustam, meşkul. of line, sitede değil
yerine ben cevap vereyim.

Ustam, sadece L Çubuk ile altın hariç her şeyi bulmak mümkün
altını bulmak ise imkansızdır.
Neden; ?
L çubuk veya 4 lü çubukta dahil, çevredeki elektron hareketliliğine gider
Altın ise bulunduğu alanda, en çok elektron hareketliliği nerede ise ona saldırır.
en yüksek elektron atan, metal ve mineralin attığı frekansı, o cismin atomuna kadar iter.
siz çubuk ile ancak bu metali, cismi veya minerali bulursunuz
çünkü; altın en yüksek frekanslı metale veya minerale saldırdığında,
altının etrafında elektron hareketliliğii olmaz
çubuk ise sadece elektron hareketliliğine gittiği için
L çubuk ile altın bulmak, hatta içinde altın bulunan boşluğu tesbit etmek imkansız

sitemizde, L çubuk yanında farklı alet, cihaz ile altın bulma konusunda çaba harcayan dostlarımız var.
takip etmenizi, her yorumu okumanız önericem. size çok şey katacaktır.

selametle

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
elinize emeğinize sağlık ancak bir sorum olacaktı bende her ikisi içe doğru dönüyor bunun sebebi nedir
Cubuk,
Kisisel isaretleme yapar:
Bazisinda çarpi yapar.
Bazisinda içe kapanir,
Bazisinda dişa acilir..

Onemli olan sizde hangi isareti yapiyor?
Bunu bilmeniz yeterlidir...

Sebebi nedir, bende bilmiyorum.
Amma realite budur.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam ''Küpün içinde sadece ALTIN varsa tespiti imkansıza yakın, bu bahsettiğiniz arazi yapısında.'' demiştiniz.bunun sebebi nedir acaba ??? bir toprak altındaki bir küp dolu sarıkızı çubukla bulma ihtimalimiz çokmu düşük ??
Abdulkerim Merhaba,
Sadece cubukla altini, ister kupte olsun ister oda icinde olsun, dogru yer olarak işaretlemen mumkun degil. İsaretini aldigin yerde altini bulamazsin.
Cubukla altin bulunamaz demiyorum.
Sadece cubukla altini oldugu yerde isaretleyemezsiniz diyorum.

Cubugun dahil oldugu bir sistemle altini bulmak ve yerini isaretlemek ise mumkundur. Daha once genele yazmadim herhalde. Simdi bir adim daha atalim ve diyelim ki;
Altinin yerini isaretlemek ancak uzaktan islemle mumkundur. Yanina vardiginizda sinyal aldiginiz yer degil altinin bulundugu yer. Bunun sebebini soyle soylersem anlasilir herhalde:
Tum metaller cubuga gel-gel yaparken,
Altin ise git-git diyor. Git diye ugrasana yaklasmak kolay degildir. Gafil anini bulup bileginden tutmaniz icap edecek. Bu isleme de geriden baslayacaksiniz.
Benim bildigim bu. Baska usuller gelistiyse de ne bilgim var nede duymuslugum.

Simdilik soyleyecegum bu kadar.
Daha otesi emeklere saygisizlik olur...

isirganx

Yeni Üye
çıbıkçı arkadaşlar benim aklıma takılan bir soru var
pusulanın çalışma prensibini uzun uzadıya açıklamaya gerek yok. o minnacık manyetik yönü gösteren pusula içerindeki iğneyi kendine çeken manyetik kuvvet ,dünya üzerindeki en büyük manyetik alandır.
öyle ise bu çıbuklar neden bu alandan etkilenmiyor?

not:çıbık ustası ya da kullanıcısı değilim sadece merak.
bir de mahsen ya da mezar değil yer altında , bastığınız yerde olmayan karşı cepherde bulunan (üzerine çıkamayacağınız bir dağ zirvesinin yamaçları?) kapanmış mağaraları bulma iddası var mı?

Son düzenleme:

Ak Sakallı

Member
Ve aleykum selam üstadım hepsini okudum Allah C.C sizden razı olsun. Bu hususta iki adet sorum olacak üstadım.
1-Arama-tarama esnasında rabıta uygunmudur. Sonuç sizde ne gösterdi?
2-Konunun en sonunda neden 26 Mayıs 2016 tarihli imzayı attınız bundaki keramet ve ya şifre nedir?
Selametle
Ben şahsen korunmak ve yanıltılmamak için rabıtayı yaparım genellikle

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
çıbıkçı arkadaşlar benim aklıma takılan bir soru var
pusulanın çalışma prensibini uzun uzadıya açıklamaya gerek yok. o minnacık manyetik yönü gösteren pusula içerindeki iğneyi kendine çeken manyetik kuvvet ,dünya üzerindeki en büyük manyetik alandır.
öyle ise bu çıbuklar neden bu alandan etkilenmiyor?

not:çıbık ustası ya da kullanıcısı değilim sadece merak.
bir de mahsen ya da mezar değil yer altında , bastığınız yerde olmayan karşı cepherde bulunan (üzerine çıkamayacağınız bir dağ zirvesinin yamaçları?) kapanmış mağaraları bulma iddası var mı?
Dünyanın manyetik kuvveti stabil değildir. Stabilitesini etkileyen , güneş patlamalarının yarattığı manyetik rüzgârlardır.
Normal koşullarda toprak altındaki metallerin manyetik kuvveti , dünyanın manyetik kuvvetinden baskındır. Çubuklar metallerdeki elektron hareketliliğini bu karmaşada yakalayabilir.
Manyetik rüzgarlar yoğun olarak dünyaya ulaştığında, dünyanın manyetik gücü ivmelenir ve metallerin manyetik gücünü bastırır. Bu geçici bir durum olmakla birlikte, bu esnada çekim alınamaz.
Aksi durumlarda dünyanın manyetik alanı olumsuz bir durum oluşturmaz.

Metallerin frekansı küre şeklinde 360â￾° çıktığı kabul edilir. Iletken olan nesneye(taş,toprak vb) temas ettigi sürece, algılanabilecek mesafede ise, bahsettiğiniz tespitin yeterli tecrübe ile yapılabileceği öngörülmektedir..

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
BulursamKader25 Hocam ,

Toprağı havalandiriyoruz,
demir çubuk çakıyoruz,
farklı günlerde tespitleri yapıyoruz,
duvarlardan farklı farklı yerlerden derinlik alıp sağlamaları yapıyoruz,
Bosluktaki metal tespitlerin derinliğini alıyoruz,
Bu metallerde mineral testi yapıyoruz,
Yapay sensörlerle metal tespitlerini tekrar tekrar yapıyoruz,
Dolguya bakıyoruz,
Duvar var mı kalınlığına bakıyoruz,
Zihnimizi mümkün mertebe "burada oda yok" diye sartlandiriyoruz ,

Hâlâ da emin olamıyoruz hocam :)
Hatta isabet ettiremiyoruz ..

Sıkı çalışıp, ince eleyip sık dokuyan ama "beceriksiz" olan bizlere başka vereceğiniz taktik kaldı mi acaba :)))

Çok beceriksizler için özel çözümler şeklinde bir başlık falan var mı literatürünüzde acaba ?
Saygılar hocam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...