Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Metalicvoice

Operatör
GERMO üstat işaret yani oyma ve insan yüzü tespitlerin doğru olabilir.

eğer bırayı açıpta boşluk tespit ettiğin gibi çıkarsa diskli sistemin doğruluğu teyit edilmiş olur. Altın çıkarsa :) zengin olursun:)
yani diskli sistemle çubuk ve çubukçunun uyumu bize altın bulunabileceğini göstermiş olur. Surferle de teyit alınırsa surfer de testi geçer...

Ustalara yardımı büyük bir üçlü yol açılmış olur... :)

Allah cc hayırlısıyla nasip etsin...

GERMO

Engellendi
Amin ustam, ben geçen yıldan diyorum kardeşim zaten, 52 yaşında olsamda kosturmayi seviyorum, amacım sadece ben değil, amacım hepimiz için ben varım ve burası tam Arge yeri, neler yokki, hakkımızda hayırlısı diyelim.

Kardeşim ben zengin olmak değil, ben sınavı geçmenin derdindeyim, sınavı gectinmi zaten o da olur.
@GERMO üstat işaret yani oyma ve insan yüzü tespitlerin doğru olabilir.

eğer bırayı açıpta boşluk tespit ettiğin gibi çıkarsa diskli sistemin doğruluğu teyit edilmiş olur. Altın çıkarsa :) zengin olursun:)
yani diskli sistemle çubuk ve çubukçunun uyumu bize altın bulunabileceğini göstermiş olur. Surferle de teyit alınırsa surfer de testi geçer...

Son düzenleme:

odin

Editör
Merhaba ustam,
Az önce sistemin manyetik halesini (halka) test ettim.
Ilk 2. Dk da 240 cm de tepki verdi.
Uzaktan sisteme ağır adımlar ile yaklaştım. Sol çubuk 45 â￾° içe kapanıp tekrar dışa çıkarak manyetik alanı haber veriyor.
Zaman geçtikçe hale genişlemeye devam ediyor.
5 dk da bir ölçüyorum. Şu an 15 dk dır toprak üzerinde ve hale yarıçapı 710 cm.
Bid 15 dk daha bekleyip tekrar ölçeceğim. 30 dk içerisindeki oluşturacağı manyetik alan yarıçapı ne kadar olacak bakalım..
Bu arada ;
Sisteme yaklaşırken ilk tepkiyi aldığınızda durduğunuzda, sol çubuk o kadar güçlü tepki veriyor ki , 90 â￾° ac kapa yapıyor. Elden fırlamak ister gibi..
Not : pusula ile ölçüm yapılamıyor. (Denendi)
peki bunu topragin 10-20 cm altina gomsek bir posetin icinde, bir kac gun surecek deney yapabilme sansin varmi? Atiyorum 5dk, 15dk, 30dk, 1saat, 3, 9, 18, 24, 36........ saat gibisinden aldigin degerleri tablo seklinde yapabilir misin? bir diger kafama takilanda hdd ile degilde 30 40cm çapinda baska bir malzeme ile denense (daire seklinde kesilmis cam olabilir) tabi bu daha fazla miknatis gerektirecek, aslinda koyulan miknatislarda buyutulebilir daha kuvvetli bir manyetik alani oldugundan. bu sekilde de denenebilir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam yukarda dedim plastik boş siseyi üstüne bıraktım 20 mt den üzerine götürdü ustam, şekil dikdörtgen derinlik 3-3,5 mt, yanlış anlama ustam yorgunluktan tam yazamasamda kusura bakmayın, herşey sizlerin yöntemi ve verdiği bilgiler,

birde ustam burası abim olarak değerli bir insanın tapulu tarlası, 3 ay önce rica etti gittim birkaç kişi getirmiş önceden boşa masraf etmişler, bende etrafı kolaçan ettim bazı emareler görünce koordinati sizin gibi değerli bir ustama gönderdim, sağolsun bir kaç gün sonra bilgi verdi, dedi yöntemimin garantisi % 80 civarı, 3 yerde güzel bir metal yansıması var 4 mt gibi derinlik var kuyu ve tünel tarzı bir yapının içinde, bende yaptığım önceki kontrolde dikdörtgen bir yapı 5x7 m2 bir yapı içinde, 4 yer bulmuştum çelik çubuk harddisk ve bakirsulfat sistemi ile, bugün yeni sistemle 2 yer daha buldum, biri 1x1 boşluk, diğeri 1x2 bir boşluğun içinde, biri 1-1,5 mt derinlikte, diğeri 2,5-3 mt civarı derinlikte, ustam nereye gitsem ilk yaptığım boşluk testi,
Sagdaki yerde deneme yapmakta fayda var.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
peki bunu topragin 10-20 cm altina gomsek bir posetin icinde, bir kac gun surecek deney yapabilme sansin varmi? Atiyorum 5dk, 15dk, 30dk, 1saat, 3, 9, 18, 24, 36........ saat gibisinden aldigin degerleri tablo seklinde yapabilir misin? bir diger kafama takilanda hdd ile degilde 30 40cm çapinda baska bir malzeme ile denense (daire seklinde kesilmis cam olabilir) tabi bu daha fazla miknatis gerektirecek, aslinda koyulan miknatislarda buyutulebilir daha kuvvetli bir manyetik alani oldugundan. bu sekilde de denenebilir.
Merak ve ilgi alanınızdaysa eğer, umarım bu sorularınizin ve testlerinizin cevaplarını bizzat siz yazarak bizleri bilgilendirirsiniz..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
GERMO üstat işaret yani oyma ve insan yüzü tespitlerin doğru olabilir.

Yahu birakin su altini.
Define deyince akla altin geliyir.
Altin, gomulerin icinde ki payi belki %2 bile degildir.
3 parca obje 10 kilo altindan iyidir.

Hani diyorlar ya:
A4 deyince aklina fotokopi kagidi geliyorsa sen de fakirlerdensin. Yahu birde Audi4 akliniza gelsin. :))))

Alcidan yapilan bir heykelin muzayede de 57 milyon dolara satildigini googleden hic okumadiniz mi? Sizin heykelde 500 bin dolar ediversin. Az mi?
Cogunuz bir evim bir arabam olsun demiyor mu?
Vasat Bir odadan cikanlar zaten bunlari size rahatlikla aldirir.

Yillarin ustasiyim.
Ustalastikca altin sinyali alamaz oldum.
Soyle kulagindan tutsam sinyalin, sirf bu altin israrina giciklandigimdan 40 resmini cekip 40 gun seyrettirecegim size insallah. :)))))

Bosluk calisin oda bulun.
Odadaki canak comlek bile size iyi bir araba aldirir.

Kardaslarim,
Buyuk ikramiye 1 tane olur.
Ya tek kisiye denk gelir veya bir ekibe.
Aramizda 20-30 yildir daglarda gezip de bir civi dahi bulamayan kardaslarimiz var.
Nasibiniz ve rizkiniz yoksa yapacak bir sey yok. RizkAllah ( rizik Allahtandir cc.)

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yahu birakin su altini.

Hani diyorlar ya:
A4 deyince aklina fotokopi kagidi geliyorsa sen de fakirlerdensin. Yahu birde Audi4 akliniza gelsin. :))))

Alcidan yapilan bir heykelin muzayede de 57 milyon dolara satildigini googleden hic okumadiniz mi? Sizin heykelde 500 bin dolar ediversin. Az mi?

Yillarin ustasiyim.
Soyle kulagindan tutsam sinyalin, sirf bu altin israrina giciklandigimdan 40 resmini cekip 40 gun seyrettirecegim size insallah. :)))))

Kardaslarim,
Aramizda 20-30 yildir daglarda gezip de bir civi dahi bulamayan kardaslarimiz var.
Nasibiniz ve rizkiniz yoksa yapacak bir sey yok. RizkAllah ( rizik Allahtandir cc.)
Hocam bu diliniz yok mu sizin :)
Bi varil dolusu çanak çömlek , obje bulup aha demek istiyorum size bunlar kaç kilo sarıkız eder :)

Metalicvoice

Operatör
Yahu birakin su altini.

Hani diyorlar ya:

Yillarin ustasiyim.

Kardaslarim,
usta elbet dediğin gibi tabi...

Anahtar kelimer;

diskle boşluk
çubukla altın
surferle boşluk

:):):)

Metalicvoice

Operatör
BulursamKader25 yapma usta... veda olmaz. :)

Bi de Mevlananın Şemsi Tebriziye dediğini deriz ozaman:

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme.

Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı?
Hangi hasta gönüllüyü kastediyorsun, etme.

Çalma bizi, bizden bizi, gitme o ellere doğru.
Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun, etme.

Ey ay, felek harab olmuş, altüst olmuş senin için...
Bizi öyle harab, öyle altüst ediyorsun, etme.

Ey, makamı var ve yokun üzerinde olan kişi,
Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun, etme.

Sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan.
Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun, etme.

Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan.
Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun, etme.

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer;
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.

Ey, cennetin cehennemin elinde oldugu kişi,
Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun, etme.

Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize,
O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun, etme.

Bizi sevindiriyorsun, huzurumuz kaçar öyle.
Huzurumu bozuyorsun, sen mahvediyorsun, etme.

Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı.
Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun, etme.

İsyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil.
Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.