detaylı bilgi

neronero

Aktif Üye
roma kalesinin güney batı cephesi hakim tepede bulunan taş yıgmalar var en büyüğü bu en uçtakide bu aşagısı ucurum ve ova ayaklar altında yaklasık 100 km ilerisini görebiliyorsun baktıgın zaman.
çap yaklasık 8 10 metre
ne mezarıdır zorluk derecesi derinlik ortalama ne olabilir.?
statüsü nedir?
dönemi nedir?
bu tip mezarlarda cıkacak olan değerliler ne olabilir?
teşekkür ederim şimdiden.
Ekli dosyayı görüntüle 213386

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Medyumluk yapalim istiyorsun. Allah gonlune gore ne verecekse onlar cikar insallah.

neronero

Aktif Üye
Medyumluk yapalim istiyorsun. Allah gonlune gore ne verecekse onlar cikar insallah.
bu mezardan ne cıkar demek istemedim.olabilir demişim zaten
kaldı ki boşta cıkabilir malumunuz.

bu tip mezarlardan ne tip objeler cıkmıştır veya cıkabilir.
kastım budur.

Ehil ustalar tecrübeleriyle anlayacaktır ve yorumlayacaktır.

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Peki, merakla bekliyorum sonucunu... Kolay gelsin :)

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bu tip mezarlarin ortalama detinligi 4 mt 6 mt arasidir.ustten girmek nerdeyse imkansizdir cok iscilik emek ister girisini bulmak lazim..o yuzden guneşin dogusu batis yonu hedef olmalidir.iyi bir jnceleme bosluk tespoti yapilmalidir..neler cikar konusuna gelince boş cikmaz donem soygunu yemedi elden gecmediyse eger..neler cikar deniyorsa bunu orda yatan zata sormak lazim donemjnde ne kadar soylu zengin asil aileye bagliysa ona gore biseyler cikar ama tek tek ne cıkar onu bilemeyiz..

poseidon2023

Uzman
ebene çoook selam söyle diyerek başlıyayım

taş öbekleri romadır kalede roma diyon zaten tümülüs ve taş öbekleri üç taneden başlar üç tane var diyon zaten en büyük bu diyon öyleyse erkegin taş öbegidir kendi sorularına kendin cevap vermişin girişide tespit etmişin ikinçiye ebene selam söyle
lahit mezar onsantim kabart malı yanlarında mazemeler alıcıya ulaşırsan beş altı eder payımı ayır

Ekli dosyayı görüntüle 213419

koltugu nettin

neronero

Aktif Üye
ebene çoook selam söyle diyerek başlıyayım

taş öbekleri romadır kalede roma diyon zaten tümülüs ve taş öbekleri üç taneden başlar üç tane var diyon zaten en büyük bu diyon öyleyse erkegin taş öbegidir kendi sorularına kendin cevap vermişin girişide tespit etmişin ikinçiye ebene selam söyle
lahit mezar onsantim kabart malı yanlarında mazemeler alıcıya ulaşırsan beş altı eder payımı ayır

Ekli dosyayı görüntüle 213419

koltugu nettin
koltuk duruyo 8-10 metre cıktı ölcümlerde işcilik yönünden bazı sıkıntıları var ahh ahh ömrümü yedi
bu yıgmaya yogunlaştık ekipce suanlık yapabilirlik olarak.
ilerki günlerde burayıda ölctürcez bakalım nasip
tamda güneş dogdugu yeri göstermişin ha :)

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
bu farklımı sanıyon taş öbegin üst kotu ile toprak mesafesi nekadar iki diyelim düzledikten sonra bi altı ekle etti sekiz buda en az agaa medeniyet işine giriyon derin olacak

burdan yukarıya dogru cıkarken seki tarzı yer olacak orda lahit mezarlar olmalı bi bak daha kolay olmalı

neronero

Aktif Üye
ustalara teşekkür ediyorum daha bilgi eklemek isteyen var ise memnun olurum.